2020/01/25 Wyjazd integracyjny scholi i Służby Liturgicznej z Parafii pw. Najświętszego Salwatora w Krakowie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Wyjazd integracyjny scholi i Służby Liturgicznej z Parafii pw. Najświętszego Salwatora w Krakowie


W dniach 25-30 stycznia 2020 r. w ośrodku rekolekcyjnym prowadzonym przez  oo. franciszkanów w Koszarawie k. Żywca 48-osobowa grupa młodzieży z Parafii pw. Najświętszego Salwatora w Krakowie przeżywała swój zimowy wypoczynek.
 
Członkom scholi i Służby Liturgicznej Ołtarza towarzyszyli opiekunowie i animatorzy, a wśród nich: ks. Andrzej Wasilewski-Kruk (duszpasterz młodzieży), s. Alicja Cierpisz, serafitka i s. Benedykta Sadzik, sercanka (siostry katechetki),  Magdalena i Filip Banaś (moderatorzy), Magdalena Peterson (opiekun zajęć plastycznych i manualnych), Przemysław Woźniczka (ratownik medyczny) oraz Agnieszka Rusnak, Julia Szmajda i Grzegorz Pawlik (animatorzy).

Kilkudniowe spotkanie rozpoczęło się modlitwą w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie uczestnicy powierzyli siebie i swoje rodziny opiece Matki Najświętszej.

Tematem przewodnim wyjazdu były sakramenty św. Dzieci i młodzież miały okazję utrwalić sobie podstawowe wiadomości na temat Chrztu św., Bierzmowania, Eucharystii i Sakramentu Pokuty.

W programie wyjazdu przewidziano zabawy śnieżne, kulig i inne atrakcje. Ze względu na trwający jeszcze wówczas okres śpiewania kolęd dzieci i młodzież wraz z opiekunami spotkali się na wspólnym śpiewaniu i obejrzeli przedstawienie o tej tematyce.

Uczestnicy wyjazdu powrócili do swoich domów ubogaceni doświadczeniem wspólnoty i wzajemnej życzliwości.

copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści