2020/02/02 XXIV Dzień Życia Konsekrowanego - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
XXIV Dzień Życia Konsekrowanego


O sile proroctwa, nieustannej modlitwie i cichej służbie oraz o pełnym miłości spojrzeniu Zbawiciela na kobiety i mężczyzn, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania mówił    bp Damian Muskus OFM podczas Mszy Świętej sprawowanej w intencji osób konsekrowanych 2 lutego 2020 r. w Bazylice Mariackiej w Krakowie.

Życzę wam, byście byli uczciwi wobec Boga, świata i samych siebie. Życzę, byście umieli być dodatkiem do Ewangelii, z którego ludzie będą mogli ławo odczytać piękno Dobrej Nowiny i zatęsknią do miłości, która swe źródło ma w Chrystusie Ukrzyżowanym – mówił do sióstr, ojców i braci zakonnych Ojciec Biskup.

Eucharystię celebrowało kilkudziesięciu kapłanów, a wśród nich ks. inf. dr Dariusz Raś, proboszcz parafii mariackiej, ks. inf. dr Bronisław Fidelus i ks. dr. Mirosław Smyrak, referent ds. zakonnych Archidiecezji Krakowskiej.

Wśród zgromadzonych na wspólnej modlitwie były również siostry sercanki: m. gen. Olga Podsadnia z siostrami z zarządu generalnego i siostry z krakowskich wspólnot.

Podczas Eucharystii siostry, ojcowie i bracia zakonni ponowili swoje śluby, oddając się na nowo Bogu przez ręce Niepokalanej Matki.
Oprawę muzyczną uroczystości przygotował krakowski chór międzyzakonny pod dyrekcją s. Susi Ferfogli, w którym zaśpiewało osiem sióstr sercanek.

Tradycyjnie tego dnia siostry sercanki z polskich i zagranicznych wspólnot dziękowały Bogu za dar powołania na drogę rad ewangelicznych w sercańskiej rodzinie zakonnej i uroczyście ponowiły swoje śluby.

zobacz także:

Dzień Życia Konsekrowanego w bazylice Mariackiej w Krakowie, 2.02.2020
copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści