2020/02/06 Transitus bł. Matki Klary w Krakowie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Transitus bł. Matki Klary w Krakowie


W kościele Sióstr Sercanek w Krakowie w dniach od 29 stycznia do 6 lutego 2020 r. trwała uroczysta nowenna przed świętem bł. Matki Klary Ludwiki Szczęsnej. W przeddzień jej liturgicznego święta po wieczornej Eucharystii o. kapelan Rafał Antoszczuk OFMConv przewodniczył nabożeństwu Transitus, upamiętniającemu ostatnie chwile życia i moment śmierci Błogosławionej.

Do wspólnej modlitwy dołączyli ks. dr Robert Ogrodnik z Warszawy i ks. proboszcz Grzegorz Ślesicki wraz z pielgrzymami z Parafii pw. św. Tekli w Naruszewie.

Podczas celebracji  m. gen. Olga Podsadnia zapaliła świecę symbolizującą gorącą miłość, jaką pałała bł. Matka Klara do Boga i ludzi oraz jej gasnące życie. Po wysłuchaniu liturgii słowa i fragmentu z Kroniki Zgromadzenia opisującego jej przejście z ziemi do nieba kapłani wraz z siostrami udali się do kaplicy Założycieli, aby modlić się przy relikwiach Błogosławionej.

Na zakończenie uroczystości m. gen. Olga Podsadnia przekazała na ręce ks. proboszcza Grzegorza Ślesickiego relikwie św. Józefa Sebastiana Pelczara i bł. m. Klary Szczęsnej do parafii w Naruszewie. Po błogosławieństwie wszyscy zgromadzeni uczcili relikwie bł. Współzałożycielki Zgromadzenia.

Ze względu na przypadający w tym dniu pierwszy czwartek miesiąca o godz. 23.00 siostry zgromadziły się w krakowskim kościele na Godzinie Świętej z bł. Matką Klarą Szczęsną, którą poprowadził o. Rafał Antoszczuk OFMConv. Nocne czuwanie było okazją uwielbienia Najświętszego Serca Pana Jezusa i ożywienia pragnienia służenia Bogu na sercańskiej drodze powołania według wskazówek bł. Matki Klary.

copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści