2020/02/07 Święto bł. Matki Klary Szczęsnej w Krakowie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Święto bł. Matki Klary Szczęsnej w Krakowie


O pokorze bł. Matki Klary, jej duchowym maksymalizmie i „miłości Bożej, która ocala świat” mówił ks. dr Robert Ogrodnik podczas porannej Eucharystii w liturgiczne święto Współzałożycielki sercańskiej rodziny zakonnej, 7 lutego 2020 r., w kościele Sióstr Sercanek w Krakowie.

Wraz z nim Eucharystię sprawowali: ks. Grzegorz Ślesicki, proboszcz Parafii pw. św. Tekli w Naruszewie, ks. prof. dr hab. Tadeusz Borutka, ks. prał. Józef Morawa, o. dr hab. Przemysław Michowicz OFMConv i o. kapelan Rafał Antoszczuk OFMConv.

Bł. Matka Klara dostrzegała twarz Boga w drugim człowieku i kochała go miłością Serca Jezusowego – podkreślił celebrans, zachęcając zgromadzonych do odkrywania w osobie bł. Matki Klary rysów dobroci, miłości, cierpliwości i miłosierdzia Jezusa.


O godz. 18.00 zgromadzeni w sercańskiej świątyni czciciele bł. Matki Klary wraz z siostrami uczestniczyli w uroczystych Nieszporach, wprowadzających w wieczorną modlitwę dziękczynienia za dar świętego życia pierwszej sercanki. Mszy Świętej przewodniczył ks. bp Janusz Mastalski, a do koncelebry dołączyli: ks. prof. dr hab. Kazimierz Panuś, ks. prof. dr hab. Łukasz Kamykowski, ks. dr Stanisław Szczepaniec,  o. dr Aleksander Sitnik OFM i o. kapelan Rafał Antoszczuk OFMConv.

Ksiądz Biskup przybliżając wiernym postać bł. Klary Szczęsnej zaznaczył, że Bóg wzywa każdego z nas do świętości, którą zdobywa się miłością, wiernością w codzienności i ufnym oddaniem się Bogu.

W obchodach ku czci Błogosławionej wzięły udział siostry sercanki z krakowskich wspólnot, a także dobroczyńcy i przyjaciele Zgromadzenia oraz czciciele bł. Matki Klary, a wśród nich członkowie Dziecięcej Rodziny Sercańskiej z Pińczowa, którzy przybyli na uroczystość z animatorką wspólnoty s. Petronią Cieślak. Po Mszy Świętej wierni zebrani w świątyni nawiedzili kaplicę Założycieli Zgromadzenia i uczcili relikwie Błogosławionej.

copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści