2020/02/07 Wyjazd formacyjno-integracyjny Dziecięcej Rodziny Sercańskiej z Pińczowa - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Wyjazd formacyjno-integracyjny Dziecięcej Rodziny Sercańskiej z Pińczowa


W dniach 7-9 lutego 2020 r. członkowie Dziecięcej Rodziny Sercańskiej z Pińczowa przybyli do Krakowa, aby poznać bliżej Zgromadzenie Sióstr Sercanek i w konstruktywny sposób wykorzystać czas ferii zimowych. Dzieciom towarzyszyła katechetka i animatorka wspólnoty – s. Petronia Cieślak.
 
W piątkowe popołudnie członkowie DRS zwiedzili Muzeum im. św. J.S. Pelczara i św. Jana Pawła II przy ul. Garncarskiej 24, a następnie wzięli udział w wieczornej Eucharystii w święto bł. Matki Klary Szczęsnej sprawowanej przez ks. bpa Janusza Mastalskiego w kościele Sióstr Sercanek.

Nazajutrz, po zwiedzeniu zabytków Krakowa, dzieci przedstawiły krótką sztukę zatytułowaną Budujemy dom na skale. Spektakl oparty na tekstach św. J. S. Pelczara cieszył się dużym uznaniem wśród widzów. Przedstawienie obejrzały: m. gen. Olga Podsadnia, siostry z zarządu generalnego oraz siostry z krakowskich wspólnot.

W niedzielę dzieci wraz z s. Petronią nawiedziły Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i grób św. s. Faustyny Kowalskiej w krakowskich Łagiewnikach, a wieczorem powróciły do swoich domów.

copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści