2020/03/08 Wprowadzenie relikwii św. J.S. Pelczara i bł. K.L Szczęsnej do Parafii pw. św. Tekli w Naruszewie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Wprowadzenie relikwii św. J.S. Pelczara i bł. K.L. Szczęsnej do Parafii pw. św. Tekli w Naruszewie


Św. Józef Sebastian Pelczar i bł. Klara Szczęsna razem osiągnęli świętość, dzięki ich współpracy powstało wiele dzieł Bożych, a z owoców ich świętości także i my dziś korzystamy. Życzę by obecność w Waszej parafii ich relikwii stała się dla nas wszystkich impulsem do szlachetnego i prawego życia, by przyczyniała się do Waszego duchowego wzrostu
– powiedział podczas wprowadzenia relikwii Założycieli Zgromadzenia Sióstr Sercanek bp Mirosław Milewski. Uroczystość odbyła się 8 marca 2020 r. w kościele parafialnym pw. św. Tekli w Naruszewie w diecezji płockiej.

Biskup przybliżywszy wiernym życiorysy św. J.S. Pelczara i bł. Klary Szczęsnej podkreślił, że Współzałożycielka Zgromadzenia Sióstr Sercanek jest jedyną beatyfikowaną kobietą pochodzącą z diecezji płockiej i że jej świętość jest wielkim błogosławieństwem dla mazowieckiej ziemi.

Na zaproszenie ks. prob. Grzegorza Ślesickiego w Eucharystii sprawowanej przez kapłanów związanych z naruszewską parafią uczestniczyły siostry sercanki z Krakowa: s. wik. Margerita Gruca, s. ek. Dolores Dybaś, s. Marcelina Zemła i s. Eliasza Połączak.

zobacz także:

fot. Łukasz Wielechowski
copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści