2020/06/13 Spotkanie formacyjne korczyńskiej wspólnoty SRŚ - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Spotkanie formacyjne korczyńskiej wspólnoty SRŚ


W liturgiczne wspomnienie św. Antoniego z Padwy, 13 czerwca 2020 r. po długiej przerwie spowodowanej epidemią, wspólnota Sercańskiej Rodziny Świeckich z Korczyny znów zgromadziła się na spotkaniu formacyjnym, zorganizowanym przez s. Helenę Łukasik.

Członkowie wspólnoty przybyli na godz. 16.30 na nabożeństwo czerwcowe, które poprowadził w kaplicy domowej sióstr ks. kapelan Franciszek Brzyski. Po zakończeniu nabożeństwa osoby „niezrzeszone” w SRŚ powróciły do swoich domów, a siostry i bracia należący do wspólnoty pozostali by przeżyć Godzinę Świętą, której tematem było wynagrodzenie Sercu Bożemu. Po wspólnej modlitwie wszyscy przeszli do altanki na „pogodny wieczór” i świąteczny posiłek przygotowany przez siostry oraz członków Sercańskiej Rodziny Świeckich.

Na zaproszenie organizatorów na spotkanie przybyli przedstawiciele Stowarzyszenia „Złota Studzienka”, które zajmuje się szerzeniem kultu św. Jana z Dukli. Dzięki ich obecności wieczór integracyjny był wypełniony radosnym śpiewem i grą na akordeonie. Tego dnia bracia i siostry z korczyńskiej wspólnoty SRŚ złożyli życzenia i pogratulowali jednej z członkiń grupy, która niedawno wyszła za mąż.  

W imieniu wszystkich zgromadzonych życzenia złożyła Anna Białas, a jako pamiątkę wręczyła albumowe wydanie książki ks. Józefa Gawła pt. Najświętsze Serce – 100 lat  świętości Małgorzaty Marii Alacoque, 100 lat poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Jezusa.

Czerwcowe spotkanie Sercańskiej Rodziny Świeckich w Korczynie stało się dla wszystkich jej członków okazją do dziękczynienia Bogu za dar przyjaźni i wspólnoty.
                                                       

copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści