2020/06/18 Przyjęcie do Dziecięcej Rodziny Sercańskiej w Pińczowie i wyjazd integracyjny - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Przyjęcie do Dziecięcej Rodziny Sercańskiej w Pińczowie i wyjazd integracyjny


W kościele parafialnym pw. św. Jana Apostoła Ewangelisty w Pińczowie 18 czerwca 2020 r. podczas Mszy św. o godz. 17.00 dwanaścioro dzieci zostało przyjętych do wspólnoty Dziecięcej Rodziny Sercańskiej.

Dzieci przez cały rok uczęszczały na spotkania formacyjne. Podczas wspomnianej uroczystości złożyły obietnicę oddania się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i otrzymały krzyżyk jak znak przynależności do wspólnoty. Na zakończenie  wspólnej modlitwy dzieci zaśpiewały hymn DRS.

Nazajutrz, w uroczystość Najśw. Serca Jezusowego dzieci wraz z rodzicami i moderatorką wspólnoty – s. Petronią Cieślak, spotkały się w salce katechetycznej. Po wspólnym poczęstunku dzieci obejrzały film o św. Janie Bosko.


Poniżej zamieszczamy wspomnienie z wyjazdu wakacyjnego członków DRS z Pińczowa:

Nie mogliśmy nie pojechać

Po przyjęciu do Dziecięcej Rodziny Sercańskiej planowaliśmy wyjazd wakacyjny w Bieszczady. Ze względu na trwającą pandemię koronawirusa zaplanowaliśmy jednodniowy wyjazd do Inwałdu i Wadowic.

4 lipca 2020 r. wyruszyliśmy z rodzicami i s. Petronią Cieślak do Inwałdu. Zwiedzając Park Miniatur, poczuliśmy się jak w podróży dookoła świata. Po obiedzie udaliśmy się do Wadowic, by przeżyć spotkanie ze św. Janem Pawłem II. W roku setnych urodzin Papieża Polaka poznaliśmy jego rodzinne strony. W drodze powrotnej dzieci wzięły udział w konkursie o św. Janie Pawle II, a w nagrodę za wykazanie się wiedzą na temat tego wielkiego Świętego otrzymały nagrody.

                                                                      
 s. Petronia Cieślak
copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści