2020/06/21 Konsekracja kościoła pw. św. J.S. Pelczara w Przemyślu - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Konsekracja kościoła pw. św. J.S. Pelczara w Przemyślu


W niedzielę po uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, 21 czerwca 2020 r., ks. abp Adam Szal dokonał konsekracji kościoła pw. św. J.S. Pelczara na Osiedlu Monte Cassino w Przemyślu.

Podczas Eucharystii Metropolita podkreślił, że ta uroczystość jest okazją do uwielbienia Boga i okazania wdzięczności tym, którzy przez 14 lat zabiegali o piękno nowo powstającej świątyni.

Wraz z ks. abpem Adamem Szalem Eucharystię sprawowało kilkunastu kapłanów. Do wspólnej modlitwy wraz z parafianami i gośćmi dołączyła s. ek. Dolores Dybaś z Krakowa, siostry sercanki z „Przemyskiej Górki”, siostry nowicjuszki i siostry posługujące w kurii.

Parafia pw. św. Józefa Sebastiana Biskupa na osiedlu Monte Cassino w Przemyślu została erygowana 1 stycznia 2000 r. Pierwotnie życie parafialne toczyło się przy kaplicy szpitalnej, znajdującej się w Wojewódzkim Szpitalu im. św. Ojca Pio w Przemyślu, a w 2006 r. rozpoczęto budowę obecnego kościoła.

zobacz:

fot. ks. Maciej Kandefer:
fot. Radio Fara:
copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści