2020/07/09 Jubileusz 25-lecia ślubów zakonnych sióstr sercanek w Krakowie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Jubileusz 25-lecia ślubów zakonnych sióstr sercanek w Krakowie


W kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Garncarskiej w Krakowie 9 lipca 2020 r. o godz. 10.30 sprawowana była Msza św. dziękczynna za dar 25 lat życia zakonnego pięciu sióstr sercanek: s. Celiny Tendaj, s. Sydonii Kubat, s. Katarzyny Bubelli, s. Maris-Stelli Szymanowskiej i s. Patrycji Łatki. Uroczystości przewodniczył homilię wygłosił o. dr Marek Kotyński CSsR.

Drogie, Siostry Jubilatki, stałyście się narzędziem samego Pana Boga. Ucieszmy się, że On z Waszego życia uczynił to arcydzieło łaski, które my dzisiaj widzimy –  podkreślił celebrans.

Do koncelebry dołączyli ks. prof. dr hab. Tadeusz Panuś, proboszcz Parafii św. Anny w Krakowie, ks. prof. dr hab. Łukasz Kamykowski, ks. Rafał Gudwański i ks. Michał Dziedzic.

Po zakończeniu homilii Siostry Jubilatki, trzymając w ręku zapalone świece, wspólnie odmówiły modlitwę jubileuszową i ponowiły swoje śluby zakonne, oddając się na nowo Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

W uroczystości uczestniczyła m. gen. Olga Podsadnia wraz z zarządem generalnym, matki prowincjalne polskich prowincji, a także siostry z Kamesznicy, Paryża, Lwowa, Złoczowa i Brodów na Ukrainie, siostry z krakowskich wspólnot i rodziny Sióstr Jubilatek.

Podczas uroczystości posługę liturgiczną podjęli uczniowie i absolwenci V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie, w którym uczyła s. Celina Tendaj.

Po zakończeniu liturgii siostry przyjęły jubileuszowe życzenia i wraz z gośćmi udały się na świąteczny obiad.

copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści