2020/07/15 Pielgrzymka sióstr juniorystek do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej i św. Rafała Kalinowskiego w Czernej - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Pielgrzymka sióstr juniorystek do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej i św. Rafała Kalinowskiego
w Czernej


W ramach przygotowania do złożenia profesji wieczystej w sercańskiej rodzinie zakonnej 15 lipca 2020 r. cztery siostry juniorystki z V roku: s. Mariam Balińska, s. Antonietta Jędryka, s. Maria Magdalena Stańczyk i s. Maria Józefa Fąfara wraz z s. mistrz. M. Antonianą Chrząstek pielgrzymowały do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej i św. Rafała Kalinowskiego w Czernej.

Po wspólnej modlitwie przed łaskami słynącym wizerunkiem Matki Najświętszej siostry nawiedziły kaplicę św. Rafała Kalinowskiego znajdującą się w pobliżu świątyni. Następnie przeszły do przyklasztornego parku na wzgórzu, aby odprawić drogę krzyżową w intencji nienarodzonych dzieci, obrońców życia i matek, które dopuściły się aborcji.

Pielgrzymka zaplanowana na wigilię uroczystości odpustowej ku czci Matki Bożej Szkaplerznej wypełniona była adoracją Najświętszego Sakramentu, modlitwą różańcową i siostrzaną rekreacją. Wyjazd formacyjno-integracyjny zakończył się Mszą św. sprawowaną w sanktuarium o godz. 18.00.

copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści