2020/08/02 Wejdźcie w tajemnicę miłości - śluby wieczyste sióstr sercanek w Krakowie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Wejdźcie w tajemnicę miłości
Śluby wieczyste sióstr sercanek w Krakowie


W kościele pw. Najśw. Serca Pana Jezusa przy ul. Garncarskiej w Krakowie 2 sierpnia 2020 r. cztery siostry sercanki: s. Mariam Balińska, s. Antonietta Jędryka, s. Maria Magdalena Stańczyk i s. Maria Józefa Fąfara złożyły na ręce m. gen. Olgi Podsadniej śluby wieczyste. Uroczystości przewodniczył ks. abp Marek Jędraszewski. Wraz z Metropolitą Krakowskim Eucharystię sprawowało jedenastu kapłanów.
 
Wejdźcie w tajemnicę miłości, wejdźcie w tę tajemnicę poprzez otwarcie się na Ducha Świętego – mówił w homilii do sióstr wieczystek i zgromadzonych wiernych Ksiądz Arcybiskup. W nawiązaniu do liturgii słowa przeznaczonej na XVII Niedzielę Zwykłą celebrans podkreślił, że Jezus do swojego cudu rozmnożenia chleba i wspomagania ludzi potrzebujących chce także włączyć swoich najbliższych, tych, których wybrał do swojej wyłącznej służby.

Po odśpiewaniu Litanii do Wszystkich Świętych siostry wobec zgromadzonych kapłanów, sióstr i swoich bliskich odczytały formułę profesji zakonnej, potwierdzając w ten sposób decyzję całkowitego oddania się Bogu. Po modlitwie konsekracyjnej siostry otrzymały obrączki oraz zapalone świece na znak związania się z Chrystusem na wieki.

Przedłużeniem uroczystego hymnu Te Deum były słowa podziękowań, które siostry wieczystki skierowały do ks. abpa Marka Jędraszewskiego, dziękując mu za przewodniczenie Eucharystii, a także do kapłanów, zarządu Zgromadzenia, sióstr mistrzyń i najbliższej rodziny. Po Eucharystii siostry złożyły podpisy w Księdze Ślubów i wraz z gośćmi udały się na uroczysty obiad.

fot. siostry sercanki
fot. Archidiecezja Krakowska Biuro Prasowe
copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści