2020/09/27 5. rocznica beatyfikacji Matki Klary Ludwiki Szczęsnej w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
5. rocznica beatyfikacji Matki Klary Ludwiki Szczęsnej w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie


Żar miłości Jezusowego Serca przewyższa wszystko, spala nasze nieprawości, oczyszcza nasze serca i pragnie je zapalić, by również one płonęły miłością. Ta prawda o Jezusowym Sercu wpisała się w życie błogosławionej Matki Klary i określiła charyzmat Zgromadzenia Sióstr Sercanek. Siostry żyją miłością Boga i głoszą tę miłość swoją służbą i miłością bliźniego

– mówił ks. kard. Stanisław Dziwisz podczas uroczystości 5. rocznicy beatyfikacji Matki Klary Ludwiki Szczęsnej. 27 września 2020 r. w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie odbyła się Msza św. dziękczynna za dar wyniesienia do chwały ołtarzy Współzałożycielki Zgromadzenie Sióstr Sercanek.

Wraz z Księdzem Kardynałem Eucharystię sprawowali: ks. dr hab. Robert Tyrała rektor Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie; ks. Tomasz Szopa, kustosz papieskiego sanktuarium; o. dr Zbigniew Wójcik OFMConv, nowy kapelan Zgromadzenia Sióstr Sercanek; ks. kanonik Czesław Bogdał i ks. Artur Chłopek, duszpasterz posługujący w sanktuarium na Białych Morzach.

Podczas homilii ks. kard. Stanisław Dziwisz wspomniał również o wieloletniej posłudze sióstr sercanek św. Janowi Pawłowi II.

Opatrzność Boża sprawiła, że już w Krakowie skrzyżowały się drogi Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego i św. Jana Pawła II. Siostry Sercanki wspomagały ofiarnie posługę ks. kardynała Karola Wojtyły w podwawelskim grodzie, podobnie jak jego poprzedników w domu biskupów krakowskich. Na pytanie, jak układała się ta jakże bliska współpraca wystarczy odpowiedzieć, że jedną z pierwszych decyzji Papieża Jana Pawła II po wyborze było zaproszenie Sióstr, by wspomagały go w Watykanie podczas – jak się okazało – całego długiego pontyfikatu. Byłem i jestem bezpośrednim świadkiem tej wspaniałej współpracy. Liczyła się nie tylko praca. Liczyła się obecność Sióstr, ich styl życia, służby i modlitwy, ich duchowość i pobożność. To wszystko tworzyło Bożą i rodzinną atmosferę domu papieskiego i pomagało Następcy św. Piotra pełnić jego misję głoszenia światu Jezusa Chrystusa i jego Ewangelii – podkreślił Ksiądz Kardynał.

W obchodach 5. rocznicy beatyfikacji Klary Szczęsnej wzięły udział: m. gen. Olga Podsadnia wraz z zarządem Zgromadzenia, a także siostry sercanki z krakowskich wspólnot i czciciele Błogosławionej. Do wspólnej modlitwy dołączyli również dobroczyńcy i ofiarodawcy Bursy im. bł. Klary Szczęsnej, którzy na zaproszenie s. Petroneli Czapiewskiej przybyli do Krakowa na IV Zjazd Darczyńców.

Po zakończeniu Mszy Świętej siostry nawiedziły kaplicę Najświętszego Serca Jezusowego mieszczącą się w dolnej części sanktuarium i oddały cześć Błogosławionej Współzałożycielce Zgromadzenia, śpiewając kilka sercańskich pieśni.

Podczas uroczystej celebracji śpiewał chór sióstr sercanek pod dyrekcją s. przeł. Ligii Bender przy akompaniamencie p. Łukasza Walczyka.

zobacz:

copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści