2020/10/08 Inauguracja Kursu Formacji Juniorackiej 2020-2021 w Trzebini i Krakowie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Inauguracja Kursu Formacji Juniorackiej 2020-2021 w Trzebini i Krakowie


Już po raz 10 w Centrum Formacji Duchowej w Trzebini prowadzonym przez księży salwatorianów rozpoczął się Kurs Formacji Juniorackiej. W dniach 8-12 października 2020 r. odbyła się pierwsza w tym roku sesja formacyjna. Ze względu na trwającą epidemię siostry juniorystki wraz z mistrzyniami zostały podzielone na dwie grupy. Pierwsza z nich będzie się spotykać w CFD w Trzebini, a druga w Domu Rekolekcyjnym św. Józefa Sebastiana Pelczara prowadzonym przez siostry sercanki przy ul. Garncarskiej 24 w Krakowie.

Tematem przewodnim rozpoczętego roku formacyjnego jest Kościół jako wspólnota. Program kursu składa się ze stałych elementów: modlitwy w rytmie lectio divina oraz wykładów i konwersatoriów z zakresu duchowości i psychologii.

Grupa, która w tym roku będzie odbywać zajęcia w domu rekolekcyjnym sióstr sercanek liczy się z 31 sióstr z 10 zgromadzeń zakonnych. Poszczególne punkty programu odbywają się w Domu Rekolekcyjnym św. Józefa Sebastiana Pelczara, a także w Bursie im. bł. Matki Klary Szczęsnej przy pl. Sikorskiego 13.

Październikowe spotkanie poprowadzili: ks. Piotr Ślęczka SDS, dyrektor Centrum Formacji Duchowej w Trzebini i Kursu Formacji Juniorackiej; ks. Tadeusz Dobrowolski SDS, duszpasterz CFD, s. Emmanuela Sikorska ze Wspólnoty Sióstr Uczennic Krzyża, i p. Małgorzata Kramarz, pracująca jako pedagog i terapeuta.

Podczas sesji posługę organizacyjną podjęła s. Petronela Czapiewska.

copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści