Anne Costa "Uzdrawiające obietnice" - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Uzdrawiające obietnice
Anne Costa
Nakładem Wydawnictwa Ojców Karmelitów ukazała się pozycja pt. „Uzdrawiające Obietnice”. Autorką jest świecka pisarka pracująca na rzecz Apostolatu Najświętszego Serca Jezusowego w USA.

Pozycja warta jest uwagi, gdyż zawiera kompendium wiadomości na temat historii kultu Serca Jezusowego, a także na temat tego, jak współcześnie czczone jest Najświętsze Serce Jezusa.

Wartością tej pozycji jest szeroko i praktycznie przedstawiona tematyka obietnic, jakie Pan Jezus powierzył św. Małgorzacie Marii. Obietnice te po pierwsze ukazane są na tle całej nauki o Sercu Jezusa a po drugie zobrazowane są konkretnymi przykładami z życia rodzin jakie w swej praktyce zawodowej i apostolskiej spotkała autorka.
Książka ta opisuje szeroko temat intronizacji, który dzisiejszej literaturze prawie nie istnieje. Oddanie Sercu Jezusowemu przedstawione jest jako pomoc, lekarstwo i ratunek dla współczesnego świata zagubionego z powodu braku miłości. Pozycja wskazuje jak wielką wartością jest rodzina zjednoczona przy wartościach, których symbolem  jest Najświętsze Serce Jezusa.

To lektura na czas formacji w zgromadzeniach o duchowości sercańskiej. Do ręki koniecznie powinien wziąć tę książkę ten, kto w pierwszy piątek miesiąca naucza wiernych o teologii i praktyce kultu Serca Jezusowego. To konieczna lektura dla tych, których powołaniem i pasją jest szerzenie kultu, który jest fundamentem i siłą naszej wiary. Bóg jest Miłością, a symbol Serca o tym nam przypomina.

Ci którzy przez głoszenie misji intronizacyjnych pragną na nowo przywrócić ład i porządek wartości chrześcijańskich w społeczeństwie mają w tej książce nieocenioną pomoc.

Polecam lekturę wszystkim zelatorom Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. Polecam wszystkim członkom Zgromadzeń, które żyją duchowością wypływającą z przebitego Boku Pana Jezusa.

copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści