Beatyfikacja Klary Szczęsnej - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Beatyfikacja Klary Szczęsnej
W niedzielę 27 września 2015 r., w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, podczas Mszy św. o godz. 10.30 została wyniesiona do chwały ołtarzy Czcigodna Sługa Boża Matka klara Ludwika Szczęsna, współzałożycielka naszego Zgromadzenia.

Aktu beatyfikacji dokonał legat papieski kardynał Angelo Amato, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

Na wspomnienie liturgiczne bł. Klary Szczęsnej wyznaczony został dzień 7 lutego, tj. dzień śmierci Matki Klary.

Eucharystię koncelebrowało pięciu kardynałów: kard. Stanisław Dziwisz – metropolita krakowski, kard. Kazimierz Nycz – metropolita warszawski, kard. Zenon Grocholewski z Rzymu, kard. Franciszek Macharski, kard. Marian Jaworski, około 30 arcybiskupów i biskupów: m.in. nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore, przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki i metropolita Lwowa abp Mieczysław Mokrzycki, a także ponad 200 kapłanów, diecezjalnych i zakonnych z Polski, Włoch, Francji, Ukrainy, Jamajki i Wielkiej Brytanii.

W uroczystości wzięli także udział rodzice Prezydenta Polski oraz przedstawiciele władz miasta Krakowa i województwa małopolskiego. Obecny był również uzdrowiony Michał z rodziną oraz osoby, które w procesie beatyfikacyjnym uczestniczyły jako świadkowie i biegli.

Na uroczystość przybyli przełożeni męskich i żeńskich wspólnot zakonnych (w tym siostry ze Zgromadzenia Sług Jezusa, którego członkinią była kiedyś Ludwika Szczęsna), siostry i bracia zakonni, przedstawiciele duchowni i świeccy parafii i instytucji, w których pracują siostry sercanki, pielgrzymi z rodzinnych parafii Matki Klary w Lubowidzu i Mławie, krewni nowej Błogosławionej z różnych stron Polski, współpracownicy i przyjaciele Zgromadzenia, dobroczyńcy wspierający remont Bursy im. Sł. B. Matki Klary dla studentek w Krakowie oraz członkowie rodzin sióstr.

Najliczniejszą grupę na Mszy św. beatyfikacyjnej stanowiły siostry z naszego Zgromadzenia (ok. 300 sióstr) – przybyłe z Polski i zza granicy: Ukrainy, Włoch, Francji, USA, Boliwii i Jamajki.

Mszę św. beatyfikacyjną, którą poprzedziło godzinne duchowe przygotowanie – przybliżające postać nowej Błogosławionej – transmitowała Telewizja Polska Program 1 i TV Polonia, dzięki którym wiele osób w Polsce i poza granicami naszego kraju mogło łączyć się z nami podczas uroczystości.

Beatyfikacja Klary Szczęsnej
Prośba o beatyfikację i życiorys Klary Szczęsnej.
00:00
Akt beatyfikacji.
00:00
List Pana Prezydenta Andrzeja Dudy.
00:00
foto © Adam Bujak:
copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści