Beatyfikacja Klary Szczęsnej

W niedzielę 27 września 2015 r., w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, podczas Mszy św. o godz. 10.30 została wyniesiona do chwały ołtarzy Czcigodna Sługa Boża Matka Klara Ludwika Szczęsna, współzałożycielka naszego Zgromadzenia.
Prośba o beatyfikację i życiorys Klary Ludwiki Szczęsnej
Aktu beatyfikacji dokonał legat papieski kardynał Angelo Amato, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.
Akt beatyfikacji
Na wspomnienie liturgiczne bł. Klary Szczęsnej wyznaczony został dzień 7 lutego, tj. dzień śmierci Matki Klary.
Eucharystię koncelebrowało pięciu kardynałów: kard. Stanisław Dziwisz – metropolita krakowski, kard. Kazimierz Nycz – metropolita warszawski, kard. Zenon Grocholewski z Rzymu, kard. Franciszek Macharski, kard. Marian Jaworski, około 30 arcybiskupów i biskupów: m.in. nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore, przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki i metropolita Lwowa abp Mieczysław Mokrzycki, a także ponad 200 kapłanów, diecezjalnych i zakonnych z Polski, Włoch, Francji, Ukrainy, Jamajki i Wielkiej Brytanii.
W uroczystości wzięli także udział rodzice Prezydenta Polski oraz przedstawiciele władz miasta Krakowa i województwa małopolskiego. Obecny był również uzdrowiony Michał z rodziną oraz osoby, które w procesie beatyfikacyjnym uczestniczyły jako świadkowie i biegli.
List Pana Andrzeja Dudy, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Na uroczystość przybyli przełożeni męskich i żeńskich wspólnot zakonnych (w tym siostry ze Zgromadzenia Sług Jezusa, którego członkinią była kiedyś Ludwika Szczęsna), siostry i bracia zakonni, przedstawiciele duchowni i świeccy parafii i instytucji, w których pracują siostry sercanki, pielgrzymi z rodzinnych parafii Matki Klary w Lubowidzu i Mławie, krewni nowej Błogosławionej z różnych stron Polski, współpracownicy i przyjaciele Zgromadzenia, dobroczyńcy wspierający remont Bursy im. Sł. B. Matki Klary dla studentek w Krakowie oraz członkowie rodzin sióstr.
Najliczniejszą grupę na Mszy św. beatyfikacyjnej stanowiły siostry z naszego Zgromadzenia (ok. 300 sióstr) – przybyłe z Polski i zza granicy: Ukrainy, Włoch, Francji, USA, Boliwii i Jamajki.
Mszę św. beatyfikacyjną, którą poprzedziło godzinne duchowe przygotowanie – przybliżające postać nowej Błogosławionej – transmitowała Telewizja Polska Program 1 i TV Polonia, dzięki którym wiele osób w Polsce i poza granicami naszego kraju mogło łączyć się z nami podczas uroczystości.