Jubileusz 250. rocznicy ustanowienia liturgicznego święta Najświętszego Serca Pana Jezusa na ziemiach polskich - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
SERCE JEZUSA
Jubileusz 250. rocznicy ustanowienia liturgicznego święta Najświętszego Serca Pana Jezusa
na ziemiach polskich
1765 - 6 lutego - 2015
Dekret został podpisany przez Papieża Klemensa XIII w dniu 6 lutego 1765 roku w odpowiedzi na Memoriał Episkopatu Polski i polskich władców skierowany do Stolicy Apostolskiej. Od początku kult Najświętszego Serca Pana Jezusa rozumiano jako uzupełnienie kultu już ustanowionego i symboliczne odnawianie pamięci o Bożej miłości, którą Bóg objawił w Jezusie Chrystusie. Syn Boży przyjął ludzką naturę, stał się posłusznym aż do śmierci i dał nam przykład, że jest cichy i pokornego serca. Uroczystość na cały Kościół rozszerzył Papież Pius IX w dniu 23 sierpnia 1856 r.


Nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego według objawień danych św. Małgorzacie Marii i żywot tejże Świętej

Na rynku wydawniczym pojawiła się nowa publikacja wpisująca się w szereg inicjatyw mających na celu przybliżenie kultu Serca Bożego z racji przypadającej w tym roku 250. rocznicy ustanowienia liturgicznego święta Najświętszego Serca Pana Jezusa.Na rynku wydawniczym pojawiła się nowa publikacja wpisująca się w szereg inicjatyw mających na celu przybliżenie kultu Serca Bożego z racji przypadającej w tym roku 250. rocznicy ustanowienia liturgicznego święta Najświętszego Serca Pana Jezusa.
więcej
Dzień sercańskiej wspólnoty w Rzymie
2015/02/02

2 lutego w Domu Polskim Jana Pawła II w Rzymie przy Via Cassia sercańskie wspólnoty z Rzymu i Genzano di Roma przeżywały swój dzień wspólnoty. Spotkanie, które było szczególną okazją do dziękczynienia za 250. rocznicę ustanowienia liturgicznego święta Najświętszego Serca Pana Jezusa na ziemiach polskich, zgromadziło 19 sióstr.
Czuwanie we Francji przeddzień jubileuszu 250.
2012/02/05

W dniu 5 lutego 2015 r. tj. w przeddzień jubileuszu 250. rocznicy ustanowienia liturgicznej Uroczystości Najświętszego Serca Jezusowego, grupa Polaków wraz z obecnymi Francuzami modliła się w Bazylice Sacré Coeur na Montmartre w Paryżu.
Czuwanie na Jasnej Górze
2012/02/07

W duchu dziękczynno-wynagradzającym z 7/8 lutego br. na Jasnej Górze odbyło się czuwanie zorganizowane przez siostry sercanki i księży sercanów, którzy przybyli z wielu wspólnot i stron Polski. We wspólną modlitwę włączyły się także osoby konsekrowane z innych zgromadzeń i wspólnot oraz pielgrzymi indywidualni.
Sercański Dzień Wspólnoty
2012/03/21

W sobotę 21 marca odbył się w Krakowie przy ul. Garncarskiej "Sercański Dzień Wspólnoty". Włączyły się w niego, oprócz sióstr z wszystkich krakowskich domów (Generalnego, Macierzystego, Bursy, Przedszkola i Kurii) także siostry z pobliskich placówek: Rzeszowa (z domu biskupiego), Spytkowic, Słomnik i Pińczowa.
Konkursy dla dzieci i młodzieży z okazji zbliżającej się rocznicy 250.
2012/06/06

Z okazji zbliżającej się 250. rocznicy ustanowienia święta Najświętszego Serca Pana Jezusa na ziemiach polskich, na jesieni ubiegłego roku Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego podjęło projekt zorganizowania konkursów dla dzieci i młodzieży związanych z tą rocznicą. Patronat honorowy objęła przełożona generalna zgromadzenia M. Agnieszka Kijowska, zaś w wykonanie tego projektu zaangażowały się siostry katechetki.
Poświecenie kaplicy pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie
2012/06/12

Poświecenie kaplicy pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie było zwieńczeniem wielu miesięcy prac i starań związanych z jej powstaniem. Poświecenia dokonał ks. kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski w dniu 12 czerwca 2015 r. w 250. rocznicę ustanowienia święta Najśw. Serca Jezusowego na ziemiach polskich.
Sympozjum u Księży Sercanów
2013/06/08

"Odnowić pamięć o miłości Boga" to tytuł sympozjum, jakie odbyło się we wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny w dniu 8 czerwca 2013 r., w sali konferencyjnej domu zakonnego Księży Sercanów - Domus Mater w Krakowie.
Sesja w Kluczborku z okazji 250-lecia ustanowienia świeta Najświętszego Serca Pana Jezusa w Polsce
2012/06/11

W domu rekolekcyjnym Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego w Kluczborku, w dniach od 11 - 12 czerwca 2012 r. spotkali się przedstawiciele żeńskich i męskich zgromadzeń zakonnych żyjących duchowością Serca Jezusowego.
więcej
copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści