Kronika Zgromadzenia - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Aktualności
Jubileusz 100-lecia pobytu sióstr sercanek w Bieczu
2019/09/29

„Dziękujemy siostrom sercankom za serdeczną bliskość, za tę wrażliwość na drugiego człowieka, za to zanurzenie w Bożym Słowie, z którego siostry czerpały i wciąż czerpią natchnienie, dziękujemy za miłość do dzieci i za służbę rodzinie” – powiedział w homilii ks. bp Jan Wątroba podczas jubileuszu 100-lecia pobytu sióstr sercanek w Bieczu, który odbył się 29 września 2019 r. W Kolegiacie Bożego Ciała wraz z ordynariuszem diecezji rzeszowskiej Mszę Świętą sprawowali ks. prob. Janusz Kurasz, ks. dziekan Czesław Stanaszek, o. gwardian Tomasz Kupczakiewicz OFM i ks. kan. Zbigniew Ryznar.
Spotkanie sióstr przełożonych w Krakowie
2019/09/27

W duchu dziękczynienia Bogu za 125 lat istnienia Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego w dniach 27 – 29 września 2019 r. w Krakowie odbyło się spotkanie sióstr przełożonych sercańskich wspólnot należących do polskich prowincji.  
4. rocznica beatyfikacji Matki Klary Szczęsnej w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie
2019/09/27

W ramach jubileuszowych obchodów 125. rocznicy założenia Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego 27 września 2019 r. w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie ks. kard. Stanisław Dziwisz przewodniczył Eucharystii celebrowanej w 4. rocznicę beatyfikacji Matki Klary Szczęsnej.  
140. Zebranie Plenarne Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych w Polsce
2019/09/02

W dniach 24 – 26  września 2019 r. w budynku Sekretariatu Konferencji Episkopatu  Polski w Warszawie odbyło się  140. Zebranie Plenarne Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych w Polsce.
Wernisaż wystawy pt. „Niepodległa w sztuce” z udziałem s. Dolorozy Jeziorskiej
2019/09/02

W ramach projektu historyczno-kulturalnego ukazującego Polskę w różnych okresach dziejów, widzianych z perspektywy małopolskich artystów, 2 września 2019 r. w Urzędzie Miasta Krakowa przy pl. Wszystkich Świętych 8 odbył się wernisaż wystawy pt. ”Niepodległa w sztuce”. Wśród prac malarskich przygotowanych z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej znalazł się obraz sercanki – s. Dolorozy Jeziorskiej przedstawiający Matkę Bożą Katyńską.  
Wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II
i srebrny jubileusz ślubów zakonnych s. Gabrieli Strachowskiej w Grand Rapids w USA
2019/08/17

W kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Grand Rapids, w sobotę, 17 sierpnia 2019 r. o godz. 17.00 odbyło się uroczyste wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II, połączone z jubileuszem 25-lecia ślubów zakonnych s. Gabrieli Strachowskiej.
Wieczór Misyjny w Kalwarii Zebrzydowskiej
2019/08/15

W ramach uroczystości odpustowych Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kalwarii Zebrzydowskiej 15 sierpnia 2019 r. odbył się Wieczór Misyjny. W modlitewnym spotkaniu wzięły udział m. gen. Olga Podsadnia, s. wik. Margerita Gruca, s. Prezencja Żmigrodzka; siostry juniorystki: s. Faustyna Kruczkowski i s. Miriam Prymon oraz dwie siostry postulantki.  
Nowe zarządy polskich prowincji Zgromadzenia Sióstr Sercanek
2019/08/15

Z dniem 15 sierpnia 2019 r. zostały mianowane nowe zarządy polskich prowincji Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego.
Noc Cracovia Sacra
2019/08/14

Już po raz dwunasty w dniach 14-15 sierpnia 2019 r. odbyła się „Noc Cracovia Sacra”, ukazująca piękno i fenomen religijny Krakowa. Motywem przewodnim tegorocznego spotkania ze sztuką sakralną obok muzeów były klasztorne ogrody i wirydarze. W ramach projektu „Krakowskie Noce” zwiedzający mogli zobaczyć 23 obiekty sakralne, a wśród nich Muzeum im. św. Józefa Sebastiana Pelczara mieszczące się w domu generalnym Zgromadzenia Sióstr Sercanek przy ul. Garncarskiej 24 oraz ogród sióstr.
Obłóczyny i pierwsze śluby zakonne w Przemyślu
2019/08/10

W domu zakonnym Sióstr Sercanek przy ul. Biskupa Pelczara 2 w Przemyślu 10 sierpnia 2019 r. o godz. 16.00 miała miejsce ceremonia obłóczyn siostry postulantki Magdy. W niedzielę, 11 sierpnia, podczas Mszy Świętej sprawowanej w kaplicy domu nowicjatu s. Felicja Batko, s. Gemma Zajdel i s. Maria Rita Szlachta złożyły na ręce m. gen. Olgi Podsadniej pierwsze śluby zakonne.  
Aby serca wasze przypominały Serce Waszego Oblubieńca
Śluby wieczyste w Krakowie
2019/08/02

W liturgiczne święto Matki Bożej Anielskiej, 2 sierpnia 2019 r. w kościele sióstr Sercanek w Krakowie miała miejsce uroczystość ślubów wieczystych s. Salezji – Moniki Wojdyły, s. M. Karoliany – Eweliny Grajper i s. Amabilis – Iryny Svystun. Mszy Świętej w intencji sióstr składających wieczystą profesję przewodniczył sekretarz Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski ks. Tomasz Ślesik wraz jedenastoma kapłanami.
Odpust w kolegiacie św. Anny w Krakowie
2019/07/26

Sercańskie wspólnoty mieszczące się przy ul. Garncarskiej i przy pl. gen. W. Sikorskiego w Krakowie należą do Parafii św. Anny. Z tego tytułu 26 lipca 2019 r. , w liturgiczne święto św. Anny, siostry sercanki za przykładem swoich założycieli św. Józefa Sebastiana Pelczara i bł. Matki Klary Szczęsnej udały się na Mszę Świętą odpustową o godz. 8.00.
Imieniny Matki Generalnej Olgi Podsadniej
2019/06/30

Uwielbiamy Cię Jezu, żeś wspólnoty tej chciał, żeś w zakonnej profesji klucz świętości nam dał – te słowa tradycyjnej pieśni sercańskiej autorstwa m. Henryki Panufnik w pełni oddają atmosferę, która panowała w domu generalnym w Krakowie 30 czerwca 2019 r. W niedzielny wieczór, po zakończeniu centralnych obchodów 125. rocznicy założenia Zgromadzenia w Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach, siostry z krakowskich wspólnot wraz z siostrami, które przybyły na jubileusz zgromadziły się w sali kapitulnej Domu św. Józefa, aby złożyć Przewielebnej Matce Generalnej Oldze Podsadniej życzenia imieninowe.

W Sercu Jezusa jest nasza wielkość
Centralna uroczystość jubileuszu 125-lecia Zgromadzenia Sióstr Sercanek
w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie
2019/06/30

„Działalność Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego od początku miała przyciągać ludzi do Serca Jezusowego, aby oni w tym Sercu odnajdywali swoją wielkość, swoją godność, swoje miejsce w Kościele” – mówił podczas centralnych obchodów 125. rocznicy założenia Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 30 czerwca 2019 r., ks. abp Marek Jędraszewski. Msza Święta dziękczynna za wszystkie łaski otrzymane przez Zgromadzenie na przestrzeni pięciu ćwierćwieczy sprawowana pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego odbyła się w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.

Niech Pan Wam błogosławi i niech Was strzeże!
Drugi dzień obchodów 125. rocznicy założenia Zgromadzenia Sióstr Sercanek
we wspólnocie franciszkańskiej
2019/06/29

W ramach drugiego dnia obchodów 125. rocznicy założenia Zgromadzenia  Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego 29 czerwca 2019 r., w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, w Bazylice św. Franciszka z Asyżu w Krakowie na wspólnej modlitwie dziękczynnej wraz z siostrami sercankami zgromadzili się bracia i siostry z zakonów franciszkańskich.
Jubileusz 125. rocznicy założenia Zgromadzenia Sióstr Sercanek
Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie
2019/06/28

„Dziś siostry sercanki są cichym ale przekonującym świadectwem miłości Boga do świata. Stawiają na najpewniejsze źródło życiodajnej siły, jakim jest Jezusowe Serce – Serce, które uwielbiają w codzienności, w prozie życie, w pełnieniu zwyczajnych posług, bez rozgłosu, w pokorze i cichości”. – mówił o. bp Damian Muskus OFM 28 czerwca 2019 r. podczas porannej Eucharystii w kościele NSPJ przy ul. Garncarskiej w Krakowie.

Jubileuszowa pielgrzymka do Polski sióstr z Prowincji Najśw. Serca Jezusowego w USA
2019/06/27

Osiem sióstr z Prowincji Najświętszego Serca Jezusowego w USA wraz z m. prow. Klarą Słoniną, ks. prob. Leo F. Arnone, ks. Aronem Maghsoudi i osobami towarzyszącymi rozpoczęło 27 czerwca 2019 r. jubileuszową pielgrzymkę do Polski. Podróż Sióstr Amerykanek w rodzinne strony założycieli Zgromadzenia była okazją do wielkiego dziękczynienia Bogu za 125 lat istnienia sercańskiej rodziny zakonnej oraz 60 lat posługi służebnic Serca Jezusowego w Stanach Zjednoczonych.
Pielgrzymka jubileuszowa sióstr z Wiceprowincji św. Franciszka z Asyżu z Boliwii do Polski i Rzymu
2019/06/24

W dniach 24 czerwca – 3 sierpnia 2019 r., w ramach obchodów 125. rocznicy założenia Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, siostry z wiceprowincji św. Franciszka z Asyżu w Boliwii pielgrzymowały do Polski i Rzymu. W pielgrzymce wzięły udział: m. Krystyna Gosztyła, mistrzyni nowicjatu, siostry boliwijskiego pochodzenia – s. Andrea Flores Claros i s. Guadalupe Sasari Escalera oraz przełożona wiceprowincji m. Anna Kurysz.
Dziękczynienie za 125 lat istnienia Zgromadzenia Sióstr Sercanek w Rzymie
2019/06/16

Podczas wieczornej Mszy św. w kościele św. Stanisława BM w Rzymie, w dniu 16 czerwca br., sercańskie wspólnoty posługujące we Włoszech dziękowały Bogu za 125 lat istnienia naszego Zgromadzenia.
Złoty i srebrny jubileusz ślubów zakonnych w Krakowie
2019/06/16

W krakowskim kościele Sióstr Sercanek 16 czerwca 2019 r. odbyła się uroczysta ceremonia złotego jubileuszu ślubów zakonnych s. Alicji Kęsek, s. Orioli Salamon, s. Ancilli Dunikowskiej, s. Anity Rusnarczyk i s. Cecylii Bylewskiej oraz srebrnego jubileuszu s. Gabrieli Strachowskiej.
XXIII Spotkanie Młodych na Lednicy
2019/06/01

Blisko 60 tys. młodych z Polski, kilku krajów Europy, a także z Panamy uczestniczyło w XXIII Spotkaniu Młodzieży, które odbyło się 1 czerwca 2019 r. na Polach Lednickich. W tym roku myślą przewodnią sobotniego czuwania były słowa: „Wiesz, że Cię kocham”. Wraz z młodzieżą we wspólnej modlitwie uczestniczyli biskupi, kapłani i siostry zakonne, a wśród nich s. mistrz. Liliana Mozdyniewicz wraz ze wspólnotą postulatu i członkinie SRŚ z Krakowa, s. Amanda Adamczyk w grupą sercańsko-ewangelizacyjną z Częstochowy i s. Bożymira Piś z młodzieżą z Warki.
Jubileusz 40-lecia profesji zakonnej sióstr sercanek w Dębowcu
2019/05/26

W Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu 26 maja 2019 r. s. ek. Dolores Dybaś, s. Teresilla Bakalarz, s. Regina Krupa i s. Weronika Stawicka dziękowały Bogu za 40 lat profesji zakonnej w Zgromadzeniu Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego. Eucharystii sprawowanej w intencji sióstr jubilatek przewodniczył ks. Bohdan Dutko MS,  dyrektor Domu Rekolekcyjnego Centrum Pojednania La Salette w Dębowcu.
Jubileuszowy piknik sercański w Krakowie
2019/05/19

W ramach obchodów 125. rocznicy założenia Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego 19 maja 2019 r. w ogrodzie sióstr przy ul. Garncarskiej w Krakowie odbył się jubileuszowy piknik sercański.
Dziękczynienie za 125 lat istnienia Zgromadzenia Sióstr Sercanek we Lwowie
2019/04/30

W ramach obchodów 125. rocznicy założenia Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego siostry ze wszystkich wspólnot na Ukrainie 30 kwietnia 2019 r. przeżywały uroczyste dziękczynienie za łaski otrzymane na przestrzeni minionych lat.
Jubileuszowe dziękczynienie w Paray-le-Monial we Francji
2019/04/29

W miejscowości Paray-le-Monial we Francji 29 kwietnia 2019 r. siostry z Prowincji św. Małgorzaty Marii Alacoque świętowały 125. rocznicę założenia Zgromadzania Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego. Mszy Świętej dziękczynnej za łaski otrzymane na przestrzeni minionych lat przewodniczył bp Benoît Rivière, pasterz diecezji Autun, na terenie której znajduje się Paray-le-Monial.
Wernisaż wystawy z okazji 125. rocznicy założenia Zgromadzenia Sióstr Sercanek w Przemyślu
2019/04/27

W Muzeum Archidiecezjalnym im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Przemyślu 27 kwietnia 2019 r. odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej W Służbie Bożemu Sercu – 125 lat Zgromadzenia Służebnic Najśw. Serca Jezusowego.
Życzenia Matki Generalnej
2019/04/21

Przeżywane razem z całym Kościołem święta Wielkanocy w szczególnym dla nas [dla Zgromadzenia Sióstr Sercanek] okresie Roku Jubileuszowego niech staną się na nowo źródłem radości i nowej nadziei.
Rocznica założenia Zgromadzenia
2019/04/15

15 kwietnia 2019 r. minęło dokładnie 125 lat od momentu, w którym św. Józef Sebastian Pelczar, ówczesny kanonik krakowskiej kapituły katedralnej i profesor UJ we współpracy z Ludwiką Szczęsną, a dziś bł. Matką Klarą, powołał do istnienia Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego. Tego dnia siostry sercanki w Polsce i na świecie dziękowały Bogu za dar sercańskiej rodziny zakonnej i wszystkie łaski otrzymane w minionym czasie.
Dziękczynienie za 125 lat istnienia Zgromadzenia Sióstr Sercanek w Radomsku
2019/04/14

W Parafii pw. św. Lamberta w Radomsku 14 kwietnia 2019 r. odbyło się dziękczynienie za 125 lat istnienia Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego. Mszę Świętą w intencji Matki Generalnej Olgi Podsadniej oraz wszystkich sióstr sercanek celebrowali ks. prob. Antoni Arkit, o. gwardian Zdzisław Tamioła OFMConv i ks. Grzegorz Piec.
14. rocznica odejścia Jana Pawła II do Domu Ojca
2019/04/02

Bez niego nie bylibyśmy dzisiaj tym, kim jesteśmy, bez niego inna byłaby dziś Polska, inna Europa, innych świat – mówił o św. Janie Pawle II ks. kard. Stanisław Dziwisz podczas porannej Mszy Świętej w sanktuarium na Białych Morzach w Krakowie 2 kwietnia 2019 r.
Uroczystości w Fouquières-les-Béthune
2019/03/30

30 marca 2019 r. był dla wszystkich sióstr sercanek z prowincji francuskiej dniem dziękczynienia za 125 lat istnienia Zgromadzenia, 70 lat obecności i posługi sióstr w Fouquières-les-Béthune, a jednocześnie dniem pożegnania, ponieważ niedługo siostry opuszczą Fouquières-les-Béthune, by otworzyć nową placówkę w podparyskim Groslay.
Triduum przed uroczystością św. Józefa
2019/03/15

Konferencje głosił ks. dr Józef Morawa.
Obrona rozprawy doktorskiej s. Jadwigi Moniki Kupczewskiej
2019/03/13

S. Jadwiga M. Kupczewska 13 marca 2019 r. obroniła rozprawę doktorską zatytułowaną Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego w latach (1939 – 1989). Praca napisana na Wydziale Historii i Dziedzictwa Kulturowego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie pod kierunkiem ks. prof. dra hab. Jana Szczepaniaka została oceniona bardzo pozytywnie.
Święto bł. M. Klary w Rzeszowie
2019/02/07

W dniu święta bł. Matki Klary w roku 125 rocznicy powstania Zgromadzenia Mszę św. dziękczynną za otrzymane łaski z prośbą o rychłą kanonizację bł. M. Klary, o rozwój Zgromadzenia, o głębię duchową dla sióstr na wzór Założycieli i nowe powołania, sprawował w kaplicy Domu Prowincjalnego w Rzeszowie ks. prał. Józef Stanowski, proboszcz Parafii św. Judy Tadeusza. We Mszy św. uczestniczyły przedstawicielki dwóch wspólnot rzeszowskich.
Bł. Matka Klara, żarliwa w miłości i cicha w służbie
2019/02/07

„Była silna wiarą, wrażliwa na głos Boga i zawsze gotowa na przyjęcie Jego woli. Wszystko czym była, co posiadała, co czyniła, oddawała Boskiemu Sercu Jezusa” – mówił o Błogosławionej Współzałożycielce Zgromadzenia Sióstr Sercanek ks. bp Artur G. Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski, w kościele Najśw. Serca Pana Jezusa                  w Krakowie 7 lutego 2019 r.
Święto bł. Matki Klary Szczęsnej w Domu św. Jana Pawła II na rzymskiej Cassi
2019/02/07

W czwartek, 7 lutego 2019 r., w kaplicy Domu Polskiego w Rzymie we wspomnienie bł. Matki Klary Ludwiki Szczęsnej odbyła się uroczysta Msza Święta z prośbą o jej rychłą kanonizację i w intencjach polecanych jej wstawiennictwu. Liturgii przewodniczył metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski a współcelebransami byli ks. prał. Mieczysław Niepsuj oraz ks. dr Karol Litawa.
Transitus bł. Matki Klary Szczęsnej w Krakowie i Lubowidzu
2019/02/06

W wigilię święta Błogosławionej po wieczornej Eucharystii o. kapelan Rafał Antoszczuk OFMConv przewodniczył nabożeństwu Transitus – upamiętniającemu ostatnie dni życie i moment śmierci bł. Współzałożycielki Zgromadzenia i pierwszej sercanki.
XXIII Światowy Dzień Życia Konsekrowanego
2019/02/02

Jawicie się jako źródła światła w świecie i takie jest wasze powołanie. Takie muszą być wasze dążenia, ożywiające każdego dnia to, co wyraziliście w swoich ślubach czystości, ubóstwa i posłuszeństwa – mówił do osób konsekrowanych ks. abp Marek Jędraszewski podczas Eucharystii w święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego 2019 r.
Przyjęcie do postulatu w Krakowie
2019/02/01

Zgodnie z tradycją w wigilię święta Ofiarowania Pańskiego, 1 lutego 2019 r., o godz., 15.30 w kaplicy Domu Macierzystego w Krakowie odbyła się ceremonia przyjęcia do postulatu.
Siostry historyczki na Garncarskiej
2019/01/26

26 stycznia 2019 r. w Domu Generalnym Zgromadzenia Służebnic Najśw. Serca Jezusowego odbyło się kolejne ze spotkań seminaryjnych krakowskiej grupy historyków zakonnych. Zgromadziło ono grono kilkunastu sióstr z różnych zgromadzeń zakonnych, które prowadzą badania nad powojennymi losami swoich rodzin zakonnych.
Uroczystość św. Józefa Sebastiana w Rzeszowie
2019/01/19

Dnia 19 stycznia 2019 r. u progu roku 125. rocznicy powstania Zgromadzenia z okazji uroczystości św. Józefa Sebastiana Pelczara, podwójnego Patrona, Mszę św. w intencji Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, a także w intencjach Diecezji Rzeszowskiej, Jej Pasterzy, prezbiterów i wiernych, sprawował Jego Ekscelencja Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej ks. bp Jan Wątroba wraz z sekretarzem ks. dr Łukaszem Hendzlem.
Świętość jest dzisiaj możliwa
Uroczystość św. J.S. Pelczara w Krakowie
2019/01/19

Święty Biskup Pelczar, pokazuje nam, że w dzisiejszych czasach świętość jest możliwa, bo jest dziełem Boga i współpracą człowieka, który zaufa Panu Bogu i który otworzy swe serce, by krzepić się miłością Chrystusa i dzielić się nią z innymi – mówił ks. abp Józef Michalik w uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, 19 stycznia 2019 r., w kościele Sióstr Sercanek w Krakowie.
Obłóczyny w Cochabamba w Boliwii
2019/01/10

W domu formacyjnym NMP Niepokalanie Poczętej w Cochabamba w Boliwii w dniach 3 – 10 stycznia 2019 r. odbyły się doroczne rekolekcje zakonne. Poprowadził je dla kilkunastu sióstr bp Percy Lorenzo Galvan Flores z Prałatury Corocoro. Zwieńczeniem tych dni była ceremonia obłóczyn dwóch sióstr postulantek.
Podsumowanie 2018 r.
Spotkanie sióstr juniorystek w Krakowie
2018/12/27

W oktawie Bożego Narodzenia, w dniach 27 – 29 grudnia 2018 r., 15 sióstr juniorystek uczestniczyło w dorocznym zjeździe junioratu, który odbył się w domu generalnym w Krakowie.
Życzenia na Boże Narodzenie
2018/12/25

Niech te święte dni będą przepełnione wzajemną miłością, ciepłem rodzinnych spotkań i radością z przebywania w obecności Księcia Pokoju, który już przed wiekami zapragnął królować w naszych sercach. Łamiąc się świątecznym opłatkiem, życzymy również błogosławieństwa Bożego Serca w nadchodzącym Roku Pańskim 2019.

Spotkanie opłatkowe sióstr zakonnych z Metropolitą Krakowskim
2018/12/22

W Pałacu Arcybiskupów Krakowskich 22 grudnia 2018 r. ks. abp Marek Jędraszewski przyjął życzenia świąteczne od osób konsekrowanych. W spotkaniu opłatkowym uczestniczyły siostry sercanki, a wśród nich: s. as. Hieronima Galas, s. as. Wiktoria Bogusz, s. mistrz. Antoniana Chrząstek, s. mistrz. Liliana Mozdyniewicz oraz s. Franciszka M. Michalska.
Nowenna do Dzieciątka Jezus w kościele Sióstr Sercanek w Krakowie
2018/12/16

Uroczystą nowennę połączoną z nieszporami odprawiamy w kościele Najśw. Serca Pana Jezusa w Krakowie w dniach od 16 do 24 grudnia, w niedziele o godz. 17.15 w dni powszednie o godz. 18.00.
Uroczystości w Wiceprowicji św. Franciszka z Asyżu w Boliwii
2018/12/07

W wigilię uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny, 7 grudnia 2018 r., w Cochabamba podczas Eucharystii na zakończenie dorocznych rekolekcji zakonnych odbył się obrzęd ponowienia ślubów zakonnych.
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny
2018/12/08

Z Kazań św. Józefa Sebastiana Pelczara:
"Ofiaruję się Tobie, Panie, na nowo i Twoim chcę być bez wyjątku, bez podziału, bez powrotu, Twoim na resztę życia i na wieczność. Zwracam się też do Ciebie, Opiekunko i Matko moja najmilsza."
Otwarcie wystawy o Rodzinie Ulmów w Rzymie
2018/11/27

Na Papieskim Uniwersytecie Urbaniana w Rzymie 27 listopada 2018 r. otwarto wystawę zatytułowaną: Rodzina Ulmów. Honorując Sprawiedliwych. Ekspozycja jest poświęcona rodzinie Ulmów i innym polskim rodzinom, które oddały życie, ratując Żydów podczas II wojny światowej.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści