Kronika Zgromadzenia - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Aktualności
Dziesięciolecie Ośrodka Wsparcia dla Osób Starszych w Krakowie
2018/12/01

Od 10 lat siostry sercanki prowadzą Ośrodek Wsparcia dla Osób Starszych przy pl. gen. W. Sikorskiego 14 w Krakowie. 1 grudnia 2018 r. podopieczni Ośrodka pw. Najświętszego Serca Jezusowego wraz z siostrami i zaproszonymi gośćmi świętowali dziesięciolecie istnienia dzieła.
Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny
2018/11/29

Do 7 grudnia włącznie, w kościele sióstr sercanek w Krakowie, trwa nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Codziennie o godz. 18.20 wierni wraz z siostrami gromadzą się na okolicznościowym nabożeństwie, przygotowującym do czwartkowego wydarzenia.
Odsłonięcie popiersi Ojców Niepodległości w Parku im. H. Jordana w Krakowie
2018/11/10

W przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 10 listopada 2018 r. w Parku im. H. Jordana w Krakowie odsłonięto popiersia Ojców Niepodległości: Ignacego Daszyńskiego, Romana Dmowskiego, gen. Józefa Hallera, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego i gen. Kazimierza Sosnkowskiego.
Spoczęły przy Sercu Pana
Wspomnienie o zmarłych siostrach sercankach
2018/11/07

Listopad jest czasem refleksji i pamięci o tych, którzy już doszli do kresu ziemskiej pielgrzymki. W tych chwilach zadumy wspominamy także zmarłe siostry sercanki i polecamy je Bożemu Miłosierdziu. Od stycznia do listopada tego roku odeszło do Pana 8 sióstr.
Święty Józef Sebastian Pelczar i Błogosławiona Matka Klara Szczęsna
w bielskim Orszaku Wszystkich Świętych
2018/10/27

W przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych ulicami wielu polskich miast przeszedł Korowód Świętych i Błogosławionych. W Bielsku Białej 27 października 2018 r.  młodzież z kilkunastu parafii niosła w procesji relikwie 43 Świętych i Błogosławionych.
Spotkanie Sióstr Przełożonych w Krakowie
2018/10/19

Powołanie – formacja – więź z Chrystusem – pod takim hasłem przebiegło w dniach 19 – 21 października 2018 r. doroczne spotkanie sióstr przełożonych w domu generalnym w Krakowie.
O papieżu, który zmienił oblicze świata
2018/10/17

Jednym z wydarzeń wpisujących się w obchody 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową była Międzynarodowa Konferencja Naukowa Veritatis Splendor, która miała miejsce 17 października 2018 r. w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Wręczenie nagrody Rektora UPJPII s. Augustianie Wierzbickiej
2018/10/15

W przeddzień 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, 15 października 2018 r., Uniwersytet Papieski, któremu patronuje św. Jan Paweł II, zainaugurował kolejny rok akademicki. Uroczystości rozpoczęły się Eucharystią w Kolegiacie św. Anny w Krakowie  której przewodniczył ks. abp Marek Jędraszewski, a homilię wygłosił ks. bp Ignacy Dec, ordynariusz diecezji świdnickiej.
Wprowadzenie relikwii bł. Matki Klary Szczęsnej do Parafii pw. Ducha Świętego w Płocku
2018/10/14

Bł. Matka Klara Szczęsna nie publikowała na Instagramie setek zdjęć z dziećmi, którym pomogła. Nie ogłaszała światu na Facebooku, że przygarnęła do swojego przytuliska kolejne młode kobiety (…). Owszem, w jej czasach nie było mediów społecznościowych, a od roku 1916 świat bardzo się zmienił, ale nie zmieniło się jedno – to, że prawdziwa miłość powinna wyrażać się czynem, a nie deklaracjami bez pokrycia – podkreślił ks. bp Mirosław Milewski podczas uroczystej instalacji relikwii Współzałozycielki Zgromadzenia Sióstr Sercanek do Parafii pw. Ducha Świętego w Płocku 14 października 2018 r.
Drugi Zjazd Darczyńców Bursy im. bł. Matki Klary Szczęsnej w Krakowie
2018/10/13

Ponad 100 osób zgromadziło się na Drugim Zjeździe Darczyńców Bursy im. bł. Matki Klary Szczęsnej, który odbył się 13 października 2018 r. w Krakowie. Spotkanie było oficjalnym zakończeniem VII etapu akcji 123456serc.pl – Budujemy szczęśliwy dom dla studentek.
Spotkanie z Matką obu Ameryk
2018/09/30

Siostry z boliwijskiej Wiceprowincji św. Franciszka z Asyżu pielgrzymowały do Sanktuarium Matki Bożej w Guadalupe. Poniżej zamieszczamy ich wspomnienie z pielgrzymki. W ramach duchowego przygotowania do dziękczynienia za 125 lat istnienia Zgromadzenia, nasza Wiceprowincja San Francisco de Asis w Boliwii zorganizowała pielgrzymkę do tronu Matki Ameryk, Niepokalanej Dziewicy z Guadalupe w Meksyku.
3. rocznica beatyfikacji Współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Sercanek
2018/09/27

O tajemnicy świętości bł. Matki Klary Szczęsnej mówił ks. kard. Stanisław Dziwisz 27 września 2018 r. podczas uroczystości dziękczynnej w trzecią rocznicę beatyfikacji Współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Sercanek.
X Dziękczynienie w Rodzinie z udziałem sióstr sercanek
2018/09/01

Przy Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu 1 września 2018 r. odbyło się X Dziękczynienie w Rodzinie.
Zmarł Abp Szczepan Wesoły
2018/08/28

28 sierpnia 2018 r. w Rzymie w wieku 91 lat zmarł arcybiskup Szczepan Wesoły, wieloletni duszpasterz Polonii. W dniu 31 sierpnia o godz. 18.00 w kościele pw św. Stanisława BM w Rzymie została odprawiona Msza św. w intencji śp. Arcybiskupa Szczepana wraz z liturgią pogrzebową.
Audycja o Zgromadzeniu Sióstr Sercanek na antenie Radia Pallotti FM
2018/08/16

16 sierpnia na antenie Radia Pallotti FM została wyemitowana druga audycja z udziałem sióstr sercanek. Tym razem w programie Aleksandry Urzędowskiej poświęconym powołaniom do życia konsekrowanego swoim świadectwem podzieliły się: s. Faustyna Maria Kruczkowski, s. Agnieszka Kruczkowski i s. Faustiana Konik. Tego wieczoru słuchacze usłyszeli również świadectwa trzech sióstr z innych zgromadzeń zakonnych.
Przyjęcie do nowicjatu i pierwsze śluby zakonne w Przemyślu
2018/08/11

Matko Pięknej Miłości, zdejm ze mnie liche szaty starego człowieka, a przystrój mnie w piękną szatę cnót -  te słowa św. Józefa Sebastiana Pelczara w pełni oddają istotę ceremonii obłóczyn, która miała miejsce 10 sierpnia 2018 r. w Domu Nowicjatu Zgromadzenia Sióstr Sercanek w Przemyślu.onne.
Śluby wieczyste s. Blanki Tomczyk w Krakowie
2018/08/02

O pragnieniu nieba, mocy ewangelicznych błogosławieństw i budowaniu zażyłej więzi z Jezusem mówił ks. Robert Grohs podczas uroczystości ślubów wieczystych s. Blanki Tomczyk 2 sierpnia 2018 r. w kościele Sióstr Sercanek w Krakowie. W intencji siostry składającej wieczystą profesję Eucharystię sprawowało dziewięciu kapłanów.
Odpust w Parafii pw. św. Anny w Krakowie
2018/07/26

Parafia św. Anny w Krakowie, do której należą wspólnota Domu Generalnego i Domu Macierzystego Zgromadzenia Sióstr Sercanek 26 lipca 2018 r. obchodziła uroczystość odpustową. Tego dnia na zaproszenie ks. prof. Tadeusza Panusia, proboszcza parafii, w Eucharystii o godz. 8.00 uczestniczyły: m. gen. Olga Podsadnia wraz z siostrami z zarządu generalnego, m. prow. Auxilia Felisiak z Rzeszowa oraz siostry ze wspólnot Domu Generalnego i Domu Macierzystego, a także siostry odprawiające w tych dniach doroczne rekolekcje zakonne.
Wystawa prac malarskich s. Dolorozy Jeziorskiej
2018/07/17

Po pięciu latach edukacji na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie s. Doloroza Jeziorska 17 lipca 2018 r. otrzymała tytuł magistra na kierunku Malarstwo. Owocem kilkuletniej artystycznej pracy siostry, obok wielu obrazów wykonanych techniką olejną, jest galeria pt.: Szkaplerze.
Imieniny Matki Generalnej Olgi Podsadniej
2018/07/11

Życzymy, by Najświętsze Serce Jezusowe umacniało Przewielebną Matkę Generalną swoimi darami, Bożym światłem, miłością i pokojem, aby mogła Matka zdążać z ufnością drogą zakonnej konsekracji i ciesząc się ludzką życzliwością, owocnie spełniała powierzoną misję wobec Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego i Kościoła.
Złoty jubileusz ślubów zakonnych w Krakowie
2018/06/30

W sobotnie przedpołudnie 30 czerwca 2018 r. w kościele Najśw. Serca Pana Jezusa w Krakowie s. Kasylda Walko, s. Antonetta Roguska, s. Bogusława Cwajna, s. Elioza Poprawa, s. Zenona Migdalska, s. Ines Dąbrowska i s. Marietta Miś świętowały 50-lecie ślubów zakonnych. Jubileuszowej Mszy Św. przewodniczył emerytowany Prymas Polski ks. abp Józef Kowalczyk wraz z emerytowanym Nuncjuszem Apostolskim ks. abp. Henrykiem Nowackim i trzynastoma kapłanami.
Jubileusz 30-lecia istnienia Chóru Jubilate Deo w Lipsku
2018/06/17

Chór parafialny Jubilate Deo działający przy Parafii pw. Świętej Trójcy w Lipsku 17 czerwca 2018 r. obchodził 30-lecie istnienia. Jubileuszową Eucharystię sprawowali: ks. kan. Eugeniusz Frączyk pełniący posługę proboszcza parafii do 2013 r., ks. kan. Henryk Jagieło, obecny proboszcz lipskiej parafii oraz kapłani od lat związani z chórem.
Pragniemy ożywić nasze oddanie się Tobie
Srebrny jubileusz ślubów zakonnych w Krakowie
2018/06/16

Jubileuszowej Eucharystii sprawowanej w intencji Sióstr Jubilatek w kościele pw. Najśw. Serca Pana Jezusa w  Krakowie przewodniczył ks. abp Adam Szal, ordynariusz Archidiecezji Przemyskiej. Do koncelebry dołączyło czternastu kapłanów.
Srebrny jubileusz ślubów zakonnych w Prowincji Najśw. Serca Jezusowego w USA
2018/06/09

W amerykańskiej prowincji Zgromadzenia Sióstr Sercanek w Cresson, PA 9 czerwca 2018 r. s. Maria Anna - Patricia Mellody, obchodziła 25 lecie ślubów zakonnych. Eucharystii o godz. 12 w południe przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Mark Bartchak, ordynariusz diecezji Altoona - Johnstown, na której terenie znajduje się dom prowincjalny.
Serce Jezusa, czułe i gotowe do poświęceń
Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego
2018/06/08

W niedzielę, 15 kwietnia 2018 r., siostry sercanki posługujące na misjach w Boliwii i Argentynie uroczyście świętowały 124. rocznicę założenia Zgromadzenia. Łącząc się duchowo z całym Zgromadzeniem, uczestniczyły wraz ze swymi podopiecznymi w Mszach Świętych dziękczynnych za łaski otrzymane od Najśw. Serca Jezusowego w ciągu minionych lat.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści