Kronika Zgromadzenia - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Aktualności
Dzień skupienia Sercańskiej Rodziny Świeckich w Krakowie
2018/06/02

2 czerwca 2018 r. w klasztorze Sióstr Sercanek w Krakowie odbył się dzień skupienia dla kandydatów do SRŚ z Warki, którzy przybyli do duchowego centrum Zgromadzenia wraz s. p. Kamilą Banaszczuk. Spotkaniu przewodniczył Ojciec Kapelan Rafał Antoszczuk OFM Conv.
Uroczystość Bożego Ciała w Boliwii
2018/05/31

W Kościele katolickim jednym z największych świąt w ciągu całego roku liturgicznego jest uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Również w dalekiej Boliwii, gdzie pracują siostry sercanki, ten dzień jest przeżywany przez wspólnoty parafialne z wielką czcią i pobożnością.
Na pielgrzymim szlaku z bł. Matką Klarą Szczęsną
2018/05/26

Głównym celem naszej pielgrzymki była Eucharystia w kościele Sióstr Sercanek w Krakowie oraz przyjęcie relikwii bł. M. Klary Szczęsnej - zaznaczył ks. Zbigniew Olszewski, wikariusz Parafii pw. Ducha Świętego w Płocku, który 26 maja 2018 r. wraz z 30-osobową grupą parafian nawiedził sercańską świątynię, by oddać cześć Błogosławionej.
Od dziś będziesz Królową!
Koronacja cudownego wizerunku Matki Bożej w Warce
2018/05/20

Kilka tysięcy osób zgromadziło się 20 maja 2018 r. przy kościele parafialnym pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Warce na Mszy Świętej polowej, podczas której ks. kard. Kazimierz Nycz dokonał koronacji Cudownego Obrazu Pani Wareckiej.
15. rocznica kanonizacji św. Józefa Sebastiana Pelczara w Toruniu
2018/05/18

W tym roku mija 15 lat od chwili, kiedy Ojciec Święty Jan Paweł II wyniósł do chwały ołtarzy św. Józefa Sebastiana Pelczara. Z tej okazji 18 maja 2018 r. do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu zostały uroczyście wprowadzone relikwie Założycieli Zgromadzenia Sióstr Sercanek św. Biskupa Pelczara i bł. Matki Klary Szczęsnej.
Procesja ku czci św. Stanisława BM w Krakowie
2018/05/13

W uroczystej procesji, która przeszła z Wawelu na Skałkę 13 maja 2018 r., obok relikwii św. Stanisława, biskupa i męczennika i wielu świętych, siostry sercanki poniosły relikwie św. Józefa Sebastiana Pelczara i bł. Matki Klary Szczęsnej.
Imieniny ks. abpa Marka Jędraszewskiego w Krakowie
2018/04/25

W dniu liturgicznego święta św. Marka Ewangelisty, 25 kwietnia 2018 r. w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich ks. abp Marek Jędraszewski przyjmował życzenia imieninowe od wiernych z całej archidiecezji. Zgromadzenie Sióstr Sercanek reprezentowały m. gen. Olga Podsadnia z całym zarządem. Matka Generalna, zapewniając o modlitewnej pamięci, życzyła Księdzu Arcybiskupowi światła i mocy Ducha Świętego w kierowaniu Kościołem Krakowskim oraz w posłudze dla Kościoła w Polsce.
Dziękczynienie za 60 lat posługi sióstr sercanek w Lublinie
2018/04/22

W niedzielę Dobrego Pasterza, 22 kwietnia 2018 r. w kościele pw. bł. Władysława Gorala w Lublinie ks. bp. Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski, przewodniczył Mszy Świętej dziękczynnej za 60 lat posługi sióstr sercanek w tym mieście. W jubileuszowej uroczystości, wraz z siostrami z miejscowej wspólnoty, uczestniczyły: m. gen. Olga Podsadnia wraz z zarządem generalnym, m. prow. Auxilia Felisiak, wraz z siostrami z zarządu Prowincji św. Józefa w Rzeszowie, a także siostry z Krakowa, Przemyśla, Warszawy, Korczyny, Zakopanego, Włoszczowy, Pińczowa, i Pionek i Zalesia Górnego.
Świętowanie rocznicy założenia Zgromadzenia w Wiceprowincji św. Franciszka z Asyżu
2018/04/15

W niedzielę, 15 kwietnia 2018 r., siostry sercanki posługujące na misjach w Boliwii i Argentynie uroczyście świętowały 124. rocznicę założenia Zgromadzenia. Łącząc się duchowo z całym Zgromadzeniem, uczestniczyły wraz ze swymi podopiecznymi w Mszach Świętych dziękczynnych za łaski otrzymane od Najśw. Serca Jezusowego w ciągu minionych lat.
więcej
Oto jest dzień który, dał nam Pan
124. rocznica założenia Zgromadzenia Sióstr Sercanek w Krakowie
2018/04/15

Siostry ze Zgromadzenia Służebnic Najśw. Serca Jezusowego 15 kwietnia 2018 r. obchodziły 124. rocznicę swego istnienia. W tym dniu wszystkie wspólnoty w Polsce i poza jej granicami uczestniczyły w Mszach Świętych dziękczynnych za dary Bożego Serca otrzymane w ciągu minionych lat.
więcej
Życzenia wielkanocne
2018/04/01

Weseli się niebo i ziemia, dobry Bóg przez swojego Syna pokonał śmierć i otworzył nam bramy wiecznego życia. Chrystus, który żyje na wieki, trwa w Kościele, napełnia duchem łaski i prawdy swoich wiernych, w sercach Jemu posłusznych roznieca żar miłości. Niech te słowa liturgii wielkanocnej popłyną z głębi naszych serc, jako wyraz wdzięczności i miłości za dary płynące z przebitego Serca Zbawiciela.
Święte Triduum Paschalne w kościele Sióstr Sercanek w Krakowie
2018/03/29

Św. Józef Sebastian Pelczar i bł. Matka Klara Szczęsna towarzyszami w cierpieniu
2018/03/18

W kaplicy szpitalnej Instytutu Onkologii mieszczącego się przy ul. Garncarskiej 11 w Krakowie 18 marca 2018 r. o. Mariusz Urbanek OFMCap przewodniczył Mszy Świętej, podczas której uroczyście poświęcił obrazy św. Józefa Sebastiana Pelczara i bł. Matki Klary Szczęsnej.
Powrót do fundamentów
Rekolekcje wielkopostne w kościele Sióstr Sercanek w Krakowie
2018/03/11

W krakowskim kościele Sióstr Sercanek w dniach 11-13 marca 2018 r. odbyły sie rekolekcje wielkopostne pod hasłem: Wiara, nadzieja i miłość – powrót do fundamentów. Podczas tych dni nauki rekolekcyjne głosił o. Piotr Socha OFMConv, redaktor naczelny Rycerza Niepokalanej, posługujący na co dzień w Niepokalanowie.
Koncert dziecięcego chóru z Wersalu w Krakowie
2018/03/01

W kościele Sióstr Sercanek w Krakowie 1 marca 2018 r. po wieczornej Mszy Świętej wystąpił dziecięcy Collège Jean-Philippe Rameau z Wersalu pod dyrekcją Christopha Junivart. Podczas koncertu młodzi artyści zaprezentowali dzieła mistrzów francuskiego baroku, a także współczesny cykl utworów inspirowanych słynnymi bajkami Jeana de La Fontaine.
O święta duszo, na Twoje spotkanie wychodzą wszyscy mieszkańcy nieba
Święto bł. Matki Klary w Lubowidzu
2018/02/07

Parafia pw. św. Andrzeja Apostoła w Lubowidzu 7 lutego 2018 r. przeżywała liturgiczne święto swojej rodaczki bł. Matki Klary Ludwiki Szczęsnej. Duchowym przygotowaniem do uroczystych obchodów ku czci Błogosławionej była dziewięciodniowa nowenna zakończona nabożeństwem Transitus, upamiętniającym jej przejście z ziemi do chwały nieba.
Święto bł. Matki Klary Szczęsnej w Krakowie
2018/02/07

Decyzją Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów tegoroczne obchody ku czci bł. Matki Klary Szczęsnej miały rangę liturgicznego święta. 7 lutego 2018 r.  w kościele Najśw. Serca Pana Jezusa w Krakowie – w duchowej stolicy Zgromadzenia Sióstr Sercanek – jak również we wszystkich sercańskich wspólnotach w Polsce i świecie siostry dziękowały Bogu za dar życia i świętości Błogosławionej Współzałożycielki.
Na chwałę Boga w Trójcy Świętej Jedynego
Przyjęcie do postulatu w Krakowie
2018/02/01

W wigilię święta Ofiarowania Pańskiego, 1 lutego 2018 r. o godz., 15.30 w kaplicy Domu Macierzystego w Krakowie,  w obecności m. gen. Olgi Podsadniej, zarządu Zgromadzenia, s. mistrz Liliany Mozdyniewicz i licznego grona sióstr, odbyła się ceremonia przyjęcia do postulatu.
Wprowadzenie relikwii bł. Matki Klary Szczęsnej do Parafii pw. św. Marcina w Bystrej Podhalańskiej
2018/02/04

W odpowiedzi na prośbę ks. prob. Adama Byrskiego 4 lutego 2018 r. Parafia pw. św. Marcina w Bystrej Podhalańskiej otrzymała relikwie bł. Matki Klary Szczęsnej. Mszę św. dziękczynną za beatyfikację Współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Sercanek sprawowali Ksiądz Proboszcz oraz ks. wikariusz Rafał Wierzbiak.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści