Kronika Zgromadzenia - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Aktualności
100-lecie posługi sióstr sercanek w Słomnikach
2018/01/28

W Parafii pw. Bożego Ciała w Słomnikach siostry sercanki posługują od stu lat. 28 stycznia 2018 r. uroczystości dziękczynnej za dary Bożego Serca otrzymane w ciągu minionego wieku przewodniczył ordynariusz diecezji kieleckiej ks. bp Jan Piotrowski.
Wprowadzenie relikwii św. Józefa Sebastiana Pelczara do kościoła parafialnego
pw. św. Jana Chrzciciela w Krakowie
2018/01/21

Do kościoła parafialnego pw. św. Jana Chrzciciela w Krakowie-Prądniku Czerwonym 21 stycznia 2018 r. zostały wprowadzone relikwie św. Józefa Sebastiana Pelczara. Wydarzenie to było odpowiedzią na prośbę ks. prob. Jerzego Serwina z dnia 5 grudnia  2017 r., skierowaną do Zgromadzenia Sióstr Sercanek w imieniu całej wspólnoty parafialnej.
Wizyta ks. abpa Henryka Nowackiego w domu generalnym w Krakowie
2018/01/22

Ze względu na przypadającą w tym roku 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową 22 stycznia 2018 r. w domu generalnym w Krakowie gościł nuncjusz apostolski ks. abp Henryk Józef Nowacki, wieloletni współpracownik św. Jana Pawła II.

Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara w domu prowincjalnym w Rzeszowie
2018/01/19

W uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, 19 stycznia 2018 r. w rzeszowskim domu prowincjalnym Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Jan Wątroba. Do koncelebry dołączył ks. dr Łukasz Hendzel, sekretarz Księdza Biskupa.
Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara w Krakowie
2018/01/19

Proszę Cie, Panie, o miłość wielką i o wytrwanie w miłości, by życie moje spłonęło dla Twojej chwały – te słowa modlitwy św. Józefa Sebastiana Pelczara w pełni oddają główne przesłanie liturgicznej uroczystości ku czci Założyciela Zgromadzenia Sióstr Sercanek, która odbyła sie 19 stycznia 2018 r. w kościele Najśw. Serca Pana Jezusa przy ul. Garncarskiej w Krakowie.
Wizyta duszpasterska w bursie dla studentek w Krakowie
2018/01/16

Pomimo zbliżającej się sesji egzaminacyjnej dzień 16 stycznia 2018 r  był dla studentek mieszkających w Bursie im. bł. Matki Klary Szczęsnej w Krakowie okazją do radosnego świętowania. Powodem była wizyta duszpasterska połączona ze wspólnym kolędowaniem.
Obłóczyny w Cochabamba w Boliwii
2018/01/10

Po zakończeniu ośmiodniowych rekolekcji zakonnych, 10 stycznia 2018 r., w Cochabamba w Boliwii m. wiceprowincjalna Anna Kurysz przyjęła do nowicjatu dwie siostry, które ukończyły wstępny okres formacji zakonnej w Zgromadzeniu Sióstr Sercanek.

Podsumowanie 2017


Spotkanie formacyjne sióstr juniorystek
2017/12/27

W domu generalnym w Krakowie w dniach 27 - 29 grudnia 2017 r. 15 sióstr juniorystek uczestniczyło w dorocznym zjeździe junioratu. W drugim dniu sesji siostry spotkały się z m. gen. Olgą Podsadnią oraz wysłuchały wykładu o. Azariasza Hessa OFM na temat wartości ślubów zakonnych. W trzecim dniu konferencję o sakramencie pokuty wygłosił dla sióstr o. Szymon Mrowiec OFM Cap.Życzenia na Boże Narodzenie
2017/12/24

U początku kolejnego roku liturgicznego staje przed nami Maryja, Oblubienica Ducha Świętego, oczekująca na przyjęcie nowego życia. Wraz z Nią pochylamy się nad tajemnicą Wcielonego Słowa – Jezusa Chrystusa, który będąc Bogiem potężnym, przychodzi do nas w pokornej postaci Dziecięcia.

Tu będzie się dokonywało spotkanie z Bogiem
Poświęcenie kaplicy pw. św. Jana Pawła II w Domu Opieki w Kamesznicy
2017/12/20

W Domu Opieki w Kamesznicy 20 grudnia 2017 r. ks. bp Roman Pindel poświęcił nową kaplicę i ustanowił dla niej tytuł św. Jana Pawła II. W uroczystości uczestniczyły m. gen. Olga Podsadnia, s. wik. Margerita Gruca, s. as. Hieronima Galas, s. as. Wiktoria Bogusz, s. ek. Dolores Dybaś, m. prow. Auxilia Felisiak, s. wik. Urszula Rumin,  s. p. Ligia Bender i s. Marcelina Zemła oraz siostry z kamesznickiej wspólnoty.

Opłatek z ks. abp. Markiem Jędraszewskim w krakowskiej bursie dla studentek
2017/12/13

13 grudnia 2017 r. w Bursie im. bł. Matki Klary Szczęsnej w Krakowie odbyło sie spotkanie opłatkowe z ks. abp. Markiem Jędraszewskim. Studentki przywitały go adwentową pieśnią, życzeniami i podziękowaniami za trud posługiwania Kościołowi Krakowskiemu.

Sercańskie uroczystości w Boliwii
2017/12/07

7 grudnia 2017 r. w Montero w Boliwii s. M. Gabriela Ribera Velasquez ponowiła na ręce m. gen. Olgi Podsadniej swoje śluby zakonne. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny przed południem s. M. Catalina Alacocer Ortiz i s. Rafaela Partes Amachuy złożyły pierwsze śluby.

Rekolekcje dla sióstr sercanek w Cochabamba w Boliwii
2017/11/28

W domu nowicjatu w Cochabamba 28 listopada 2017 r.  rozpoczęły się rekolekcje dla sióstr. Wśród rekolektantek są 2 srebrne jubilatki, 3 siostry wieczystki i dwie nowicjuszki przed pierwszymi ślubami. Rekolekcje dla 19 sióstr prowadzi o. Richard Flores, redemptorysta, boliwijczyk.

Niedziela Rycerstwa Niepokalanej w kościele Sióstr Sercanek w Krakowie
2017/11/12

W tym roku przypada 100. rocznica założenia Rycerstwa Niepokalanej. Z tej okazji w niedzielę, 12 listopada 2017 r., w kościele Sióstr Sercanek w Krakowie gościł o. Piotr Socha OFMConv, redaktor naczelny miesięcznika Rycerz Niepokalanej.

Wizytacja Matki Generalnej Wiceprowincji św. Franciszka z Asyżu w Boliwii
2017/11/03

3 listopada 2017 r. m. gen. Olga Podsadnia wraz z s. as. Hieronimą Galas udały się do Boliwii na wizytację Wiceprowincji pw. św. Franciszka z Asyżu. W dniach 5 listopada - 15 grudnia odwiedzą wszystkie boliwijskie wspólnoty.
Spotkanie sióstr przełożonych w Krakowie
2017/10/27

W domu generalnym Zgromadzenia w Krakowie w dniach 27 – 29 października 2017 r. odbyło się doroczne spotkanie sióstr przełożonych. Wzięły w nim udział: m. gen. Olga Podsadnia wraz z zarządem, matki prowincjalne z Rzeszowa i Częstochowy, siostra delegatka z Ukrainy, przedstawicielka sióstr z Rzymu oraz 45 sióstr przełożonych z Polski, wśród nich mistrzynie nowicjatu i postulatu.

Papież, który otworzył na oścież drzwi Europy
Suma odpustowa w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie
2017/10/22

W niedzielne popołudnie, 22 października 2017 r., w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II ks. abp Marek Jędraszewski przewodniczył sumie odpustowej w Sanktuarium na Białych Morzach w Krakowie. Wraz z Metropolitą Mszę Świętą sprawował ks. bp Jan Zając, Biskup Pomocniczy Senior Archidiecezji Krakowskiej oraz kilkudziesięciu kapłanów.

Pierwszy Dzień Darczyńców Bursy im. bł. Matki Klary Szczęsnej w Krakowie
2017/09/21

Od września 2011 r. trwa akcja 123456serc.pl, mająca na celu zdobycie funduszy na remont Bursy dla Studentek im. bł. Matki Klary Szczęsnej, prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Sercanek w Krakowie. 21 września 2017 r. w domu studenckim przy pl. gen. Sikorskiego 13 po raz pierwszy spotkali się dobroczyńcy i przyjaciele bursy, który systematycznie wspierają to dzieło duchowo i materialnie, a tym samym budują Szczęśliwy Dom dla Studentek.

Odpust ku czci św. Jana z Kęt w Krakowie
2017/10/20

W Uniwersyteckiej Kolegiacie św. Anny w Krakowie 20 października 2017 r. odbył się odpust ku czci św. Jana z Kęt, patrona naszej Ojczyzny, Archidiecezji Krakowskiej, Parafii pw. św. Anny oraz środowisk akademickich, zwłaszcza profesorów i studentów. We Mszy Świętej o godz. 7.00 uczestniczyły siostry zakonne, posługujące na terenie parafii. Zgromadzenie Sióstr Sercanek reprezentowały: m. gen. Olga Podsadnia  wraz z Radą Generalną, m. prow. Auxilia Felisiak z Rzeszowa, siostry ze wspólnot Domu Generalnego i Domu Macierzystego oraz junioratu i aspiratu.

Obchody 40-lecia istnienia parafii Nuestra Señora de Las Mercedes w Montero
2017/10/09

W tym roku franciszkańska parafia Nuestra Señora de Las Mercedes w Montero w Boliwii obchodzi 40-lecie swojego istnienia. W ramach jubileuszowych uroczystości w dniach 9- 13 października siostry sercanki posługujące w Montero wraz ze swoimi podopiecznymi przygotowały wielowątkowy program artystyczny, promujący Zgromadzenie.

Zwycięstwo przyjdzie przez Maryję
Różaniec do granic
2017/10/07

W liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, 7 października 2017 r. w 320 kościołach na terenie 22 diecezji, wzdłuż granic naszej Ojczyzny, ponad milion Polaków zjednoczyło się w modlitewnej akcji Różaniec do granic.

Wieczór uwielbienia z Maryją w kościele Sióstr Sercanek w Krakowie
2017/10/07

Dopełnieniem modlitewnej inicjatywy Różaniec do granic, odbywającej się tego dnia w naszej Ojczyźnie, był Wieczór uwielbienia z Maryją, na którym zgromadziły się siostry z krakowskich wspólnot, członkowie grupy Młodzi z sercem oraz wierni świeccy.  Modlitwę poprowadził o. Rafał Antoszczuk OFMConv we współpracy z zespołem animatorek muzycznych.
Bł. Matka Klara łączyła kontemplację z działalnością apostolską
II rocznica beatyfikacji w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie
2017/09/27

By pójść za Jezusem, trzeba postawić Go w centrum wszystkiego, to znaczy nieustannie podtrzymywać i pogłębiać osobistą przyjaźń z Bogiem i świadczyć o Nim czynną, miłosierną miłością. Taką postawę przyjęła bł. Klara - zaznaczył w homilii ks. kard. Stanisław Dziwisz podczas Mszy Świętej dziękczynnej w II rocznicę beatyfikacji Matki Klary Szczęsnej, 27 września 2017 r. w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.
Pan Jezus w kaplicy sióstr w Przedszkolu w Rzeszowie
2017/09/18

W dniu liturgicznego święto Patrona Zgromadzenia św. Stanisława Kostki, 18 września 2017 roku, Jego Ekscelencja ks. bp Jan Wątroba, ordynariusz rzeszowski celebrował pierwszą Mszę św. w sercańskiej kaplicy w Rzeszowie we wspólnocie posługującej w Przedszkolu Świętej Rodziny przy Parafii św. Judy Tadeusza.
więcej

Poświęcenie nowego przedszkola w Bieczu
2017/09/17

W niedzielne popołudnie, 17 września 2017 r. w sercańskim domu zakonnym w Bieczu przy ul. Grunwaldzkiej 20 miało miejsce poświecenie nowego przedszkola. O godz. 15.00 w kaplicy domowej Mszę Świętą w intencji pomyślnego rozwoju dzieła sprawował  ks. Janusz Kurasz, proboszcz Parafii Bożego Ciała w Bieczu.

Otwarcie domu filialnego w Rudkach na Ukrainie
2017/09/01

1 września 2017 r. w Parafii Wniebowzięcia NMP w Rudkach na Ukrainie, m. gen. Olga Podsadnia erygowała filię domu zakonnego, należącego do wspólnoty sercańskiej we Lwowie  przy ul. Piekarskiej 10.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści