Kronika Zgromadzenia - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Aktualności
Dziękczynienie za 25 lat posługi sióstr sercanek w Złoczowie
2017/09/02

2 września 2017 w kościele Wniebowzięcia NMP w Złoczowie, na Ukrainie odbyła się uroczystość dziękczynienia za 25 lat pracy sióstr sercanek w złoczowskiej parafii. Uroczystej Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Edward Kawa OFMConv. Do koncelebry dołączyli ks. prob. Michał Hołdowicz i współpracujący z siostrami kapłani.

Sercańska wspólnota przy Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie
2017/08/28

Przy Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie powstała nowa sercańska wspólnota, erygowana przez m. gen. Olgę Podsadnią 28 sierpnia 2017 r. Akt erekcji nowego domu oraz nominacja na przełożoną wspólnoty sióstr dla s. Celiny Tendaj zostały przekazane w obecności sióstr z Rady Generalnej oraz Matek Prowincjalnych z Rzeszowa i Częstochowy.

Jej życie było czuwaniem przy Umiłowanym – uroczystości pogrzebowe śp. siostry Eufrozyny Teresy Rumian
2017/08/18

Życie s. Eufrozyny było wypełnione miłością Boga i człowieka, Kościoła i Zgromadzenia, które stało się dla niej drugą rodziną z wyboru. Ta miłość wyrażała się w jej pobożności, w jej modlitwie, w wierności łasce powołania zakonnego. Ta miłość wyrażała się w reprezentowanej przez nią wielkiej kulturze ducha, we wrażliwości i delikatności sumienia. – powiedział ks. kard. Stanisław Dziwisz podczas uroczystości pogrzebowej s. Eufrozyny Teresy Rumian 18 sierpnia 2017 r.

Utworzenie nowej Wspólnoty w Rzeszowie
2017/08/15

W dniu liturgicznej uroczystości Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny, 15 sierpnia 2017 r., Matka Generalna Olga Podsadnia erygowała nową sercańską wspólnotę w Prowincji pw. św. Józefa. Po Eucharystii sprawowanej w kościele parafialnym przez proboszcza - ks. prałata Józefa Stanowskiego, miał miejsce akt erekcji i przekazanie nominacji na przełożoną wspólnoty dla s. Pauli Dziedzic.

Oto jestem Panie, bo mnie wezwałeś – obłóczyny i pierwsze śluby zakonne w Przemyślu
2017/08/10

W domu zakonnym w Przemyślu "na Górce" 10 sierpnia 2017 r. trzy siostry postulantki zostały przyjęte do nowicjatu, rozpoczynając tym samym kolejny etap formacji w Zgromadzeniu Sióstr Sercanek.


Całym sercem oddajemy się naszej rodzinie zakonnej - śluby wieczyste w Krakowie
2017/08/02

W święto Matki Bożej Anielskiej, 2 sierpnia 2017 r., w kościele Najśw. Serca Pana Jezusa w Krakowie, podczas Mszy Świętej o godz. 10.00, trzy siostry: s. Juta Piekarczyk, s. Mikołaja Kucharzyk i s. Andrea Szokiera złożyły na ręce m. gen. Olgi Podsadniej śluby wieczyste.
Dzień skupienia SRŚ w Krakowie
2017/06/24

W dniu 24 czerwca  2017 roku w krakowskim Domu Ojca Założyciela Sercańska Rodzina Świeckich przeżywała swój pierwszy dzień skupienia. Spotkanie dla 42 osób poprowadził ks. Józef Gaweł SCJ z Tarnowa
Z Serca Chrystusa rodzi się nowa ludzkość – wieczorna Eucharystia w uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa w Krakowie
2017/06/23

O bezgranicznej miłości Boga do człowieka, ewangelicznym paradoksie <słodkiego jarzma> i wielkim czcicielu Serca Bożego – św. Janie Pawle II mówił ks. kard. Stanisław Dziwisz podczas uroczystości odpustowej w kościele Sióstr Sercanek w Krakowie, 23 czerwca 2017 r.  
Źródło naszego życia jest w Sercu Jezusowym – Msza Święta odpustowa pod przewodnictwem ks. abpa Marka Jędraszewskiego
2017/06/23

W uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa Mszy Świętej porannej w kościele Sióstr Sercanek w Krakowie przewodniczył Metropolita Krakowski ks. abp Marek Jędraszewski. O godz. 7.00 rozpoczęła się Eucharystia, którą wraz z Księdzem Arcybiskupem celebrowali: ks. prof. Tadeusz Panuś, proboszcz  Parafii pw. św. Anny w Krakowie, ks. prof. Kazimierz Panuś, ks. prof. Łukasz Kamykowski, ks. rektor Józef Morawa, ks. dr Karol Litawa, sekretarz Księdza Arcybiskupa, ks. Rafał Wilkołek, kapelan Metropolity, o. Jakub Śpiewak SJ i o. kapelan Rafał Antoszczuk OFMConv.
Złoty i srebrny jubileusz ślubów zakonnych w Krakowie
2017/06/17

W sobotnie przedpołudnie, 17 czerwca 2017 r. słowami tej pieśni uwielbienia rozpoczęła się Msza Święta w intencji dwunastu sióstr sercanek, obchodzących 50-lecie i dwóch sióstr przeżywających 25-lecie profesji zakonnej. Uroczystej liturgii sprawowanej w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Garncarskiej w Krakowie przewodniczył ks. abp Adam Szal. Wraz z Metropolitą Przemyskim Eucharystię celebrowało dwudziestu trzech kapłanów. Homilię wraz z życzeniami dla sióstr jubilatek wygłosił ks. prał. Zbigniew Suchy z Przemyśla.
Śladami św. Stanisława – procesja z Wawelu na Skałkę
2017/06/14

W tradycyjnej procesji, która przeszła z Wawelu na Skałkę 14 maja 2017 r., obok relikwii św. Stanisława, biskupa i męczennika i wielu świętych, poniesione zostały również relikwie św. Józefa Sebastiana Pelczara i bł. Matki Klary Szczęsnej.
Prowincja Najświętszego Serca Pana Jezusa w USA ma nowy zarząd
2017/06/10

Trwająca niemal sześć tygodni wizytacja w USA m. gen. Olgi Podsadniej, której towarzyszyła s. sekr. Serafia Pajerska, zakończyła się mianowaniem nowego zarządu amerykańskiej Prowincji pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz pięciu nowych sióstr przełożonych.
Czy możliwe jest życie bez lęku? - spotkanie dla dziewcząt w Krakowie
2017/06/09

W dniach 9-11 czerwca 2017 r. w referacie powołaniowym w Krakowie p. Danuta Dybowska poprowadziła czwarte z kolei warsztaty dla dziewcząt pt.: Czy możliwe jest życie bez lęku? Weekendowe spotkanie, w którym uczestniczyło sześć dziewcząt i cztery siostry postulantki, miało wymiar religijno-psychologiczny. Nad całością warsztatów czuwała s. mistrz. Liliana Mozdyniewicz.
Odpust na krakowskich Bielanach
2017/06/05

Zielone Święta to dwa spośród dwunastu dni w roku, w które bramy zabytkowego kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przy klasztorze oo. kamedułów na krakowskich Bielanach są otwarte dla wszystkich wiernych. W liturgiczne święto Matki Kościoła, 5 czerwca 2017 r. wraz z oo. kamedułami i wiernymi świeckimi modliły się: s. wik. Margerita Gruca, s. as. Hieronima Galas i s. as. Wiktoria Bogusz oraz siostry z krakowskich wspólnot Domu Generalnego, Domu Macierzystego i Domu pw. Opatrzności Bożej.
Pasterzem moim jest Pan… - rekolekcje dla dziewcząt w Przemyślu
2017/06/05

Te słowa Psalmu 23 towarzyszyły uczestniczkom sercańskich dni skupienia, które trwały w domu nowicjackim w Przemyślu od 5 do 7 maja 2017 r. Dni duchowej odnowy zatytułowane: W ramionach Dobrego Pasterza poprowadzili o. Wojciech Kiełtyka OFMConv i s. Liliana Mozdyniewicz. Wspólnota rekolekcyjna liczyła dwie dziewczyny, pięć sióstr postulantek i siedem sióstr nowicjuszek.
Zostawiamy kanapy! Idziemy! – rekolekcje dla młodzieży w Jaśliskach
2017/04/28

Słowa papieża Franciszka, zachęcające do pozostawienia "wygodnych kanap" codzienności stały się prawdziwym wyzwaniem dla młodzieży przeżywającej w dniach 28-30 kwietnia sercańskie rekolekcje w Jaśliskach. Ostatni weekend kwietnia był dla 17 osób, pochodzących głównie z Podkarpacia, okazją do pogłębienia więzi z Bogiem i drugim człowiekiem oraz impulsem do konkretnego zaangażowania się w życie Kościoła.
Zjazd rodziców sióstr postulantek
2017/04/22

W przeddzień Niedzieli Bożego Miłosierdzia, 22 kwietnia 2017 r. m. gen. Olga Podsadnia spotkała się z siostrami postulantkami oraz ich rodzicami w krakowskiej bursie dla studentek, w której obecnie przebywa wspólnota postulatu.
Miejsce to wybrał Pan… 100-lecie istnienia Domu pw. Matki Bożej Anielskiej w Przemyślu
2017/04/19

Obchody setnej rocznicy powstania klasztoru Sióstr Sercanek przy ul. Biskupa Pelczara 2 w Przemyślu miały miejsce 19 kwietnia 2017 r. Uroczystą Eucharystię w kaplicy domowej sprawowali: ks. abp Adam Szal, ks. abp senior Józef Michalik oraz dziewięciu kapłanów archidiecezji przemyskiej.
Świąteczna wizyta Jego Eminencji ks. kard. Stanisława Dziwisza w Domu Generalnym w Krakowie
2017/04/15

W Wielką Sobotę w Domu Generalnym w Krakowie gościł ks. kard. Stanisław Dziwisz wraz z ks. kan. Czesławem Bogdałem i p. Andreą Nardotto. Nawiedzając Grób Pański w sercańskiej świątyni, Ksiądz Kardynał udzielił zebranym na liturgii godzin siostrom i wiernym świeckim pasterskiego błogosławieństwa.
Spotkanie ks. abpa Marka Jędraszewskiego z siostrami sercankami w Domu Macierzystym w Krakowie
2017/04/03

W poniedziałkowe popołudnie, Metropolita Krakowski wraz ze swoim kapelanem ks. Rafałem Wilkołkiem, nawiedził nasz sercański kościół przy ul. Garncarskiej, a następnie udał się na spotkanie z siostrami Domu Macierzystego, a zwłaszcza ze znaną mu osobiście s. Eufrozyną Rumian.
Na większą chwałę Najświętszego Serca Jezusowego - pierwsze śluby zakonne w USA
2017/03/19

W Prowincji Najśw. Serca Jezusowego w USA, 19 marca 2017 r. pierwsze śluby zakonne złożyła s. Augustine Marie Molnar. Uroczystą Mszę Świętą w kościele św. Franciszka Ksawerego w Cresson, w Pennsylvanii celebrował wraz z pięcioma kapłanami biskup Mark L. Bartchak z diecezji Altoona-Johnstown.
Patrzeć w tym samym kierunku – kilka słów o św. Józefie Sebastianie i bł. Matce Klarze
2017/02/27

Krakowski Teatr Hagiograf im. św. Teresy z Lisieux w ramach spotkań z cyklu Oblicza Imion 27 lutego 2017 r. przedstawił spektakl słowno-muzyczny pt.: Patrzeć w tym samym kierunku. Wśród uczestników tego wieczoru, zgromadzonych w Kaplicy Włoskiej przy Bazylice św. Franciszka z Asyżu, była również 26-osobowa grupa sióstr sercanek.
Jaki jest Twój plon? – rekolekcje dla dziewcząt w Bieczu
2017/02/17

W piątkowe popołudnie, 17 lutego rozpoczęły się kolejne weekendowe dni skupienia dla dziewcząt, które tym razem miały miejsce w domu zakonnym Sióstr Sercanek w Bieczu. W spotkaniu poprowadzonym przez ks. Damiana Ziembę i s. Lilianę Mozdyniewicz wzięły udział cztery dziewczęta. Do grona rekolekcyjnej wspólnoty dołączyły również siostry postulantki: Monika Batko i Anna Gerstmann.
Dotyk przyjaźni - dzień skupienia w Częstochowie
2017/02/11

Prawdziwa przyjaźń, Boże Miłosierdzie i odkrywanie piękna własnego serca to główne treści, nad którymi pochylały się dziewczęta zgromadzone na dniu skupienia w częstochowskim klasztorze sióstr sercanek przy ul. Spadzistej 15, w sobotę 11 lutego 2017 r. Spotkanie poprowadzili ks. Tomasz Chrzęstek, wikariusz Parafii pw. św. Antoniego z Częstochowy, oraz s. Liliana Mozdyniewicz i s. Amanda Adamczyk.
Naucz nas Matko Klaro tak wierzyć… wspomnienie bł. M. Klary Szczęsnej w Krakowie
2017/02/07

Tymi słowami pieśni rozpoczęły się uroczystości ku czci bł. Matki Klary Szczęsnej 7 lutego 2017 r. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Garncarskiej w Krakowie. Porannej Eucharystii o godz. 7.00 przewodniczył o. Paweł Dybka OFM Conv wikariusz krakowskiego klasztoru św. Franciszka. Do koncelebry dołączyli: ks. prof. Kazimierz Panuś, ks. prof. Łukasz Kamykowski, ks. kanclerz Andrzej Lichosyt, o. Jakub Śpiewak SJ i o. Rafał Antoszczuk OFM Conv.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści