Kronika Zgromadzenia - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Aktualności
Transitus bł. Matki Klary Szczęsnej
2017/02/06

W wigilię liturgicznego wspomnienia bł. Matki Klary Szczęsnej, 6 lutego 2017 r. w kościele NSPJ przy ul. Garncarskiej w Krakowie o. Rafał Antoszczuk OFM Conv przewodniczył uroczystej Mszy Świętej, po której po raz pierwszy odprawione zostało nabożeństwo Transitus bł. Matki Klary – pamiątka jej przejścia z ziemi do nieba.

Relikwie bł. Matki Klary w Brzezinach Śląskich
2017/02/05

W 8. dniu nowenny przed wspomnieniem liturgicznym bł. m. Klary L. Szczęsnej - tj. 5 lutego 2017 r., miało miejsce wprowadzenie jej relikwii do kościoła parafialnego pw. Najśw. Serca Pana Jezusa w Brzezinach Śląskich. Wydarzenie to było odpowiedzią na prośbę jaką 20 stycznia br. do naszego zgromadzenia skierował w imieniu całej wspólnoty parafialnej jej ks. proboszcz Henryk Foik.

Przyjęcie do postulatu w Krakowie
2017/02/01

W wigilię Święta Ofiarowania Pańskiego 1 lutego 2017 r. przełożona generalna Zgromadzenia Sióstr Sercanek m. Olga Podsadnia przyjęła do postulatu cztery siostry aspirantki: Monikę Batko, Paulinę Zajdel, Annę Szlachtę i Annę Gerstmann. Ceremonia miała miejsce w kaplicy Domu Macierzystego w Krakowie o godz. 15.30

Boliwijska ziemia trafiła do muzeum w Wadowicach
2017/01/20

W Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach w piątek 20 stycznia 2017 r. gościły m. gen. Olga Podsadnia, s. wik. Margerita Gruca i s. Maxi Misiak – sercanka posługująca od wielu lat na misjach w Boliwii. Siostra Maxi przekazała do papieskiego muzeum ziemię z regionu Cochabamba i Santa Cruz w Boliwii, gdzie Ojciec Święty przebywał w czasie pielgrzymki w maju 1988 roku.

Oto człowiek, który spełniał wolę Boga
2017/01/19

W kościele NSPJ przy ul. Garncarskiej w Krakowie 19 stycznia 2017 r. obchodzono uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, Założyciela Zgromadzenia Sióstr Sercanek, która ze względu na 175. rocznicę jego urodzin miała w tym roku szczególny charakter.

Uroczystość św. J. S. Pelczara w Rzeszowie
2017/01/19

Uroczystość św. J.S. Pelczara w Rzeszowie 19 stycznia 2017 r. połączyła na modlitwie i siostrzanym spotkaniu dwie sercańskie wspólnoty: domu prowincjalnego oraz sióstr posługujących w domu księży biskupów. Porannej Eucharystii, odprawionej w kaplicy domu prowincjalnego, przewodniczył i kazanie wygłosił ks. bp Jan Wątroba, ordynariusz rzeszowski, któremu towarzyszył jego sekretarz ks. Łukasz Hendzel.
Święty Maksymilian i Rycerstwo Niepokalanej
2017/01/07

100. rocznica powstania Rycerstwa Niepokalanej była tematem XVI sesji kolbiańskiej, która odbyła się 7 stycznia 2017 r. w Auli bł. Jakuba przy ul. Franciszkańskiej 4 w Krakowie. Spotkanie miało charakter prelekcji połączonej z panelem dyskusyjnym.
Siódmy krakowski Orszak Trzech Króli
2017/01/06

6 stycznia 2017 r., w uroczystość Objawienia Pańskiego, na ulicach 420 polskich miast, a także poza granicami kraju pojawiły się wielobarwne orszaki Trzech Króli, zdążające do żłóbka Nowonarodzonego Zbawiciela. Krakowski orszak wyruszył równocześnie z trzech punktów miasta: od Wawelu (orszak czerwony - europejski), z placu Matejki (orszak niebieski - afrykański) i z placu Sikorskiego (orszak zielony – azjatycki).
Co wydarzyło się w Betlejem? – Jasełka w Pucku
2017/01/06

W Uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia 2017 r. przez wiele polskich miast przeszedł Orszak Trzech Króli, podążając do Nowonarodzonego Dziecięcia. W puckiej farze prawdę o Bogu Wcielonym wyznali kolędnicy, gromadząc parafian przed Mszą Świętą o godzinie 13.00 na bożonarodzeniowych jasełkach. Młodzież i dzieci ze Szkoły Podstawowej. im Mariusza Zaruskiego pod kierunkiem s. Aleksandry Nosalskiej przedstawiły sceny z Betlejem, prezentując jednocześnie współczesnych "mędrców", którzy pomimo trudnych kolei życia rozpoznali w Dziecięciu samego Boga i oddali Mu pokłon.
Nowy Zarząd Wiceprowincji pw. św. Franciszka z Asyżu w Boliwii
2017/01/01

Z dniem 1 stycznia 2017 r. rozpoczął swoją posługę nowy Zarząd Wiceprowincji pw. św. Franciszka z Asyżu, który stanowią: s. Anna Kurysz – przełożona wiceprowincji,  s. Rosario - Mary Elizabeth Huanca Martinez – I radna,  s. Daniela - Fedra Tórrez Garcia – II radna.
więcej
Nowy Rok bieży – rekolekcje sylwestrowe
2016/12/30

Od kilku lat bursa studencka prowadzona przez siostry sercanki przy pl. gen. Sikorskiego 13 w Krakowie, na przełomie Starego i Nowego Roku, staje się miejscem wzmożonej modlitwy, refleksji i oczywiście dobrej zabawy. Podobny klimat wytworzył się również podczas ostatnich rekolekcji sylwestrowych, które trwały od 30 grudnia 2016 r. do 2 stycznia 2017 r.
Kolędnicy misyjni w akcji
2016/12/26

Już od 23 lat w okresie Bożego Narodzenia z inicjatywy Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, kolędnicy misyjni wyruszają w drogę, aby wędrując od domu do domu ze śpiewem na ustach prosić o finansowe wsparcie dla Kościoła w różnych częściach świata.
Poszli wszyscy do stajenki – ukraińska żywa szopka
2016/12/25

Tegoroczne Święta Narodzenia Pańskiego w nowogradzkiej parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego na Ukrainie były czasem szczególnej bliskości Świętej Rodziny. Z inicjatywy Księdza Proboszcza i s. Franciszki Mielnickiej od 25 grudnia 2016 r. do 8 stycznia 2017 r. podczas Mszy Świętych młode małżeństwa z dziećmi w wieku do dwóch lat obejmowały dyżury w żywej szopce.
Spotkanie opłatkowe z ks. kard. Dziwiszem
2016/12/23

Narodzenie Jezusa w stajni to nie pomyłka, to nie przeoczenie niebios, ale wybór samego Boga - powiedział ks. kard. Stanisław Dziwisz do sióstr zakonnych podczas spotkania opłatkowego w krakowskiej Kurii Metropolitalnej 23 grudnia 2016 r. Wśród przedstawicielek żeńskich rodzin zakonnych były również obecne siostry sercanki: m. gen. Olga Podsadnia i s. wik. Margerita Gruca, s. Eufrozyna Rumian, s. Germana Wysocka, siostry pracujące w Kurii Metropolitalnej oraz s. Doloroza Jeziorska.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści