Kronika Zgromadzenia - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Aktualności
Dziękczynienie za beatyfikację Matki Klary w Kamesznicy
2015/12/20

Dnia 20 grudnia 2015 r. przeżywałyśmy w naszej wspólnocie sercańskiej wielką radość z możliwości dziękczynienia za beatyfikację naszej kochanej współzałożycielki Matki Klary Ludwiki Szczęsnej. Tego niedzielnego dnia na wszystkich Mszach świętych zarówno w kościele parafialnym pw. Najświętszego Imienia Maryi Panny a także w kaplicy pw. Matki Bożej Królowej Świata w Kamesznicy Górnej mogłyśmy podzielić się tą radością z parafianami.

7 lat istnienia Ośrodka Wsparcia dla Osób Starszych
2015/12/01

We wtorek, 1 grudnia 2015 r. w Ośrodku Wsparcia dla Osób Starszych przy pl. Generała Wł. Sikorskiego 14/2 świętowano jubileusz. Były kwiaty, podziękowania, prezenty, a przede wszystkim chwile wzruszenia i refleksji...

Dziękczynny koncert o. Mariusza Wójtowicza OCD za dar beatyfikacji bł. Klary Szczęsnej
2015/11/29

W niedzielny wieczór 29 listopada sercański kościół w Krakowie był miejscem pięknego koncertu wokalno-instrumentalnego, który wpisał się w nasze dziękczynienie za dar niedawnej beatyfikacji Matki Klary Szczęsnej. Głównym jego wykonawcą był o. Mariusz Wójtowicz OCD, który zaprezentował kilka utworów na cytrze oraz – wraz z grupą paru młodych osób z zespołu "Twoje Niebo" - kilka utworów wokalnych.

Dziękczynienie za dar beatyfikacji m. Klary Szczęsnej w Lubowidzu
2015/11/29

W I niedzielę Adwentu, 29 listopada 2015 r. w Parafii św. Andrzeja Apostoła w Lubowidzu, miała miejsce uroczystość dziękczynienia za dar beatyfikacji Matki Klary Ludwiki Szczęsnej, lubowidzkiej parafianki. Mszy św. przewodniczył ordynariusz diecezji płockiej bp Piotr Libera.

Dziękczynienie za dar beatyfikacji m. Klary Szczęsnej w Paryżu
2015/11/22

22 listopada 2015r w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP w Paryżu nasza wspólnota sercańska przeżywała wraz z parafianami czas dziękczynienia za piękną uroczystość beatyfikacji błogosławionej Matki Klary.

Dzień sercańskiej wspólnoty w Rzymie
2015/02/02

2 lutego w Domu Polskim Jana Pawła II w Rzymie przy Via Cassia sercańskie wspólnoty z Rzymu i Genzano di Roma przeżywały swój dzień wspólnoty. Spotkanie, które było szczególną okazją do dziękczynienia za 250. rocznicę ustanowienia liturgicznego święta Najświętszego Serca Pana Jezusa na ziemiach polskich, zgromadziło 19 sióstr.
Czuwanie we Francji przeddzień jubileuszu 250.
2015/02/05

W dniu 5 lutego 2015 r. tj. w przeddzień jubileuszu 250. rocznicy ustanowienia liturgicznej Uroczystości Najświętszego Serca Jezusowego, grupa Polaków wraz z obecnymi Francuzami modliła się w Bazylice Sacré Coeur na Montmartre w Paryżu.
Czuwanie na Jasnej Górze
2015/02/07

W duchu dziękczynno-wynagradzającym z 7/8 lutego br. na Jasnej Górze odbyło się czuwanie zorganizowane przez siostry sercanki i księży sercanów, którzy przybyli z wielu wspólnot i stron Polski. We wspólną modlitwę włączyły się także osoby konsekrowane z innych zgromadzeń i wspólnot oraz pielgrzymi indywidualni. W czuwaniu uczestniczyło ponad 110 sióstr sercanek z Matką gen. Agnieszką Kijowską na czele.
Sercański Dzień Wspólnoty
2015/03/21

W sobotę 21 marca odbył się w Krakowie przy ul. Garncarskiej "Sercański Dzień Wspólnoty". Włączyły się w niego, oprócz sióstr z wszystkich krakowskich domów (Generalnego, Macierzystego, Bursy, Przedszkola i Kurii) także siostry z pobliskich placówek: Rzeszowa (z domu biskupiego), Spytkowic, Słomnik i Pińczowa.
Konkursy dla dzieci i młodzieży z okazji zbliżającej się rocznicy 250.
2015/06/06

Z okazji zbliżającej się 250. rocznicy ustanowienia święta Najświętszego Serca Pana Jezusa na ziemiach polskich, na jesieni ubiegłego roku Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego podjęło projekt zorganizowania konkursów dla dzieci i młodzieży związanych z tą rocznicą. Patronat honorowy nad konkursem objęła przełożona generalna zgromadzenia M. Agnieszka Kijowska, zaś w wykonanie tego projektu zaangażowały się siostry katechetki.
Poświecenie kaplicy pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie
2015/06/12

Poświecenie kaplicy pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie było zwieńczeniem wielu miesięcy prac i starań związanych z jej powstaniem. Poświecenia dokonał ks. kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski w dniu 12 czerwca 2015 r. w 250. rocznicę ustanowienia święta Najśw. Serca Jezusowego na ziemiach polskich. Kaplicę ufundowało Zgromadzenie Służebnic Najśw. Serca Jezusowego (siostry sercanki) ku czci Bożego Serca, dla uczczenia wspomnianego jubileuszu oraz swoich założycieli: św. Józefa Sebastiana Pelczara i czcigodnej sł. B. Klary Szczęsnej.
Pierwsze i wieczyste śluby w Boliwii
2014/12/08

W dniach od 29 listopada do 8 grudnia 2014 r. w domu nowicjackim w Cochabamba osiemnaście sióstr Wiceprowincji św. Franciszka z Asyżu w Boliwii odprawiło roczne rekolekcje. Rekolekcje prowadził o. Józef Bunar, redemptorysta, polskiego pochodzenia, który od 1992 roku posługuje w Boliwii jako misjonarz.
Inauguracja Roku Życia Konsekrowanego w Archidiecezji Krakowskiej
2014/11/30

W I niedzielę Adwentu, 30 listopada 2014 r.  o godz. 12.30 J.E. kard. Stanisław Dziwisz w Sanktuarium św. Jana Pawła II uroczyście inaugurował Rok Życia Konsekrowanego. Witając uczestników Eucharystii wspomniał, że dla św. Jana Pawła II życia konsekrowane w Kościele i w świecie zajmowało poczesne miejsce.
Adoracja Najśw. Sakramentu przy ołtarzu Donum Caritas et Pax w Krakowie
2014/10/27

W Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie od 22 października trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu przy ołtarzu Donum Caritas et Pax (Dar miłości i pokoju). W dniu 27 października w godzinach od 8.30 - 17.00, Pana Jezusa adorowały siostry sercanki z Krakowa polecając intencje Kościoła, Ojca świętego Franciszka, pokoju na świecie i ważne sprawy naszej Ojczyzny.
Jubileusz 300-lecia działalności Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie
2014/10/25

W dniu 25 października 2014 r. Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie obchodziło centralne obchody jubileuszowe 300 lat działalności. W dziękczynieniu Bogu i ludziom za istnienie i rozwój seminarium uczestniczyła także M. Agnieszka Kijowska, przełożona generalna sióstr sercanek oraz s. as. Sebastiana Choroś.
Kolędowanie Misyjne w Jaśliskach
2013/12/26

Kolędowanie Misyjne jest w Polsce tradycją jeszcze dość młodą. Pierwsi kolędnicy wyruszyli z Ewangelią do polskich domów w 1993 r. z inicjatywy Papieskich Dzieł Misyjnych. Inspiracją do misyjnego wymiaru kolędowania był ponad 40-letni zwyczaj silnie zakorzeniony w krajach języka niemieckiego, zwłaszcza w Austrii i Niemczech.
Wspólny śpiew tradycyjnych pieśni adwentowych
2013/12/15

W kościele sióstr sercanek, 15 grudnia 2013r., po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 odbyło się wspólne śpiewanie dawnych polskich pieśni adwentowych przy udziale grup śpiewaczych: Tradycyjne śpiewanie i Schola rytu dominikańskiego.
Dzień Edukacji Narodowej
2013/10/14

W dniu 14 października 2013 r. w Kielcach odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej. W Filharmonii Świętokrzyskiej odznaczenia z rąk Małgorzaty Muzoł świętokrzyskiego kuratora oświaty otrzymali  pedagodzy z regionu. S. Judyta Lisak, SŁNSJ  otrzymała  Medal Komisji Edukacji Narodowej, nadany przez minister Krystynę Szumilas,  za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

Sympozjum u Księży Sercanów
2013/06/08

"Odnowić pamięć o miłości Boga" to tytuł sympozjum, jakie odbyło się we wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny w dniu 8 czerwca 2013 r., w sali konferencyjnej domu zakonnego Księży Sercanów - Domus Mater w Krakowie.
Ogłoszenie dekretu o heroiczności cnót Matki Klary
2012/12/20

W dniu 20 grudnia 2012 r. prefekt Kongregacji ds. Kanonizacyjnych - kard. Angelo Amato - został przyjęty na audiencji przez Benedykta XVI. Ojciec Święty zezwolił na promulgowanie 24 dekretów przygotowanych przez Kongregację. Wśród nich został ogłoszony także dekret dotyczący heroiczności cnót sługi Bożej Matki Klary Szczęsnej. Odtąd przysługiwać będzie Matce tytuł: Czcigodna sługa Boża.
Obrada Komisji Kardynałów
2012/12/11

W dniu 11 grudnia 2012 r. w Watykanie obradowała Komisja Kardynałów, aby dyskutować na temat świętości życia i heroiczności cnót sł. B. Matki Klary. Aktualnie oczekujemy na dekret, jaki w tej sprawie wyda Ojciec Święty Benedykt XVI, który pozwoli Kongregacji ds. Kanonizacyjnych na podjęcie prac nad cudem przypisywanym wstawiennictwu Matki Klary.
Jubileusz 25-lecia profesji zakonnej w Boliwii
2012/12/08

8 grudnia 2012 r. o godz. 17.00 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża w Montero była sprawowana Msza św. dziękczynna za 25 lat życia zakonnego naszej s. Clary Mérida Linares. Eucharystii przewodniczył ks. bp Stanisław Dowlaszewicz, biskup pomocniczy Santa Cruz, a współcelebransem był o. Henry Cuellar OFMConv pracujący w Santa Cruz.
Rekolekcje dla sióstr i pierwsze śluby w Boliwii
2012/12/08

29 listopada 2012 r. siostry sercanki rozpoczęły w Cochabamba w Boliwii ośmiodniowe rekolekcje, w ktorych uczestniczyło 18 sióstr, w tym juniorystki i nowicjuszka przygotowująca sie do złożenia pierwszej profesji zakonnej. Rekolekcje prowadził ksiądz  Marcelo Molina należący do Instituto Verbo Encarnado.
Konferencja IPN - Msza św. u sióstr sercanek
2012/11/15

15 listopada 2012 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie (ul. Rajska 1) odbyła się konferencja naukowa "Duszpasterstwa środowiskowe archidiecezji krakowskiej w latach 1945–1989". Organizatorem konferencji był Oddział Instytut Pamięci Narodowej w Krakowie.
Sesja w Kluczborku z okazji 250-lecia ustanowienia świeta Najświętszego Serca Pana Jezusa w Polsce
2012/06/11

W domu rekolekcyjnym Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego w Kluczborku, w dniach od 11 - 12 czerwca 2012 r. spotkali się przedstawiciele żeńskich i męskich zgromadzeń zakonnych żyjących duchowością Serca Jezusowego. Celem spotkania było opracowanie wspólnych przedsięwzięć dla uczczenia Boga w tajemnicy Serca Jezusowego z racji 250 rocznicy. ustanowienia liturgicznego święta Najśw. Serca Jezusowego na ziemiach polskich, jaka przypada w 2015 r.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści