Dwie zwyczajne niezwykłe – pod takim hasłem odbyła się po raz pierwszy Piesza Pielgrzymka Kobiet z Rypina do Cieszk zorganizowana przez Duszpasterstwo Kobiet Diecezji Płockiej.
W sobotni poranek, 16 maja 2026 r., pielgrzymi wyrucej:szyli z Rypina – miejsca związanego z życiem sł. Bożej Walentyny Łempickiej – do Cieszk – miejscowości, w której przyszła na świat bł. Ludwika Klara Szczęsna. Ostatecznym celem pielgrzymki był kościół parafialny pw. św. Andrzeja Apostoła w Lubowidzu, gdzie Ludwika przyjęła sakrament chrztu św. W tej zabytkowej świątyni sprawowana była Msza św. dziękczynna za dar świętości kobiet pochodzących z ziemi płockiej, której przewodniczyli ks. Sławomir Stefański, proboszcz rodzinnej parafii Współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Sercanek, i ks. Łukasz Zdunkiewicz, diecezjalny duszpasterz kobiet.
We wspólnej modlitwie w drodze uczestniczyły wraz z pielgrzymami: m. prow. Ezechiela Płudowska z Częstochowy oraz s. Ewencja Krawulska i s. Teresa Snopkowska z Włocławka. Podczas wspólnej drogi śladami bł. Klary Szczęsnej i sł. B. Walentyny Łempickiej s. Teresa podzieliła się świadectwem na temat życia i świętości bł. Matki Klary.
zobacz więcej:
Gość Poranka Płock – ks. Ł. Zdunkiewicz