O wierności Boga i ludzkiej odpowiedzi na Jego miłość wyrażanej w codziennym TAK mówił ks. Rafał Chwałkowski SDS podczas złotego jubileuszu ślubów zakonnych siedmiu sióstr sercanek, który odbył się 30 maja 2026 r.
Tego dnia za dar 50 lat życia w sercańskiej rodzinie zakonnej dziękowały: s. Rozaria Adamiec, s. Magdalena Malik, s. Prezencja Żmigrodzka, s. Aleksandra Klimczak, s. Agnes Kruszec, s. Nikodema Bekier i s. Augustyna Waksmundzka. Uroczystość odbyła się w kościele Najśw. Serca Pana Jezusa przy ul. Garncarskiej w Krakowie – w miejscu, w którym 50 lat temu siostry złożyły swoje pierwsze śluby zakonne. Podczas wspólnej modlitwy Siostry Jubilatki polecały miłosierdziu Bożemu śp. s. Kalikstę, która, również obchodziłaby swój złoty jubileusz.
Siostry przygotowywały się do tego wydarzenia poprzez rekolekcje zakonne, które miały miejsce w Krakowie w dniach 21-29 maja. Eucharystię w intencji Sióstr Jubilatek poprzedziła ceremonia przyjęcia wianków i świec, która odbyła się w sobotni poranek w Muzeum św. Józefa Sebastiana Pelczara. O godz. 10.30 Siostry Jubilatki weszły w uroczystej procesji do kościoła, aby zająć miejsca przed ołtarzem i wraz z licznie zgromadzonymi kapłanami, siostrami i bliskimi uwielbiać Najświętsze Serce Jezusowe za dar powołania.
W homilii ks. Rafał zwrócił się do Sióstr Jubilatek, podkreślając, że świętość dojrzewa w ukrytej wierności.
– Wasze życie staje się niezwykle mocnym znakiem dla pogubionego świata; jest dowodem na to, że miłość może trwać pomimo wszystko, nie dlatego, że człowiek jest silny, ale dlatego, że Bóg jest wierny – zaznaczył ks. Rafał.
Życie zakonne nie jest drogą ludzi doskonałych, ale drogą ludzi, którzy pozawalają się prowadzić miłosierdziu Boga. Dlatego Wasz jubileusz rodzi wdzięczność, bo nie jest tylko wspomnieniem przeszłości, ale jest powrotem do źródła, jest odnowieniem pierwotnej miłości – dodał kaznodzieja.
Ks. Rafał podziękował Siostrom Jubilatkom za ich świadectwo życia w jedności z Bogiem i za różnoraką posługę płynącą z miłości do Serca Jezusowego. Zachęcił także wszystkich zebranych do modlitwy, by nigdy nie zabrakło serc gotowych odpowiedzieć na wezwanie Chrystusa Pójdź za Mną.
Po homilii Siostry Jubilatki w łączności z Najświętszą Ofiarą Chrystusa odnowiły swoje śluby, a celebrans modlił się za nie, „aby z dnia na dzień postępowały w cnocie i innym dawały przykład dobrego życia”.
W procesji z darami Siostry Jubilatki poniosły chleb wino i kwiaty na znak ufnego oddania się Bogu, a po Komunii św. wszyscy zgromadzeni odśpiewali uroczyste „Te Deum”. Przedłużeniem jubileuszowej uroczystości było spotkanie przy świątecznym stole.
-
2026 05 30 zloty
-
2026 05 30 zloty
-
2026 050 zloty
-
2026 05 30 zloty
-
2026 05 30 zloty
-
2026 05 30 zloty
-
2026 05 30 zloty
-
2026 05 30 zloty
-
2026 05 30 zloty
-
2026 05 30 zloty
-
2026 05 30 zloty
-
2026 05 30 zloty
-
2026 05 30 zloty
-
2026 05 30 zloty
-
2026 05 30 zloty
-
2026 05 30 zloty
-
2026 05 30 zloty
-
2026 05 30 zloty
-
2026 05 30 zloty
-
2026 05 30 zloty
-
2026 05 30 zloty
-
2026 05 30 zloty
-
2026 05 30 zloty
-
2026 05 30 zloty
-
2026 05 30 zloty
-
2026 05 30 zloty
-
2026 05 30 zloty
-
2026 05 30 zloty
-
2026 05 30 zloty
-
2026 05 zloty
-
2026 05 30 zloty
-
2026 05 30 zloty
-
2026 05 30 zloty
-
2026 05 30 zloty
-
2026 05 30 zloty
-
2026 05 30 zloty
-
2026 05 30 zloty
-
2026 05 30 zloty
-
2026 05 30 zloty
-
2026 05 30 zloty
-
2026 05 30 zloty
-
2026 05 30 zloty
-
2026 05 30 zloty
-
2026 05 30 zloty
-
2026 05 30 zloty
-
2026 05 30 zloty
-
2026 05 30 zloty
-
2026 05 30 zloty
-
2026 05 30 zloty
-
2026 05 30 zloty
-
2026 05 30 zloty
-
2026 05 30 zloty
-
2026 05 30 zloty