Ogłoszenia - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
KOŚCIÓŁ
Ogłoszenia
9 grudnia 2018 r.
2. NIEDZIELA ADWENTU

Msze św. w naszym kościele odprawiamy:
  • w niedzielę: o godz. 7.00, 10.00, 12.00 i 18.00;
  • w dni powszednie: o godz. 6.45 i 18.30

Przypominamy, że trwa ADWENT, czas naszego przygotowania się  na przyjście Pana Jezusa. W przygotowaniach pomagają nam nasze dobre postanowienia oraz czas poświęcony Panu Bogu. Zapraszamy na adwentowe msze święte Roratnie, ku czci Matki Bożej, które odprawiamy w dni powszednie o godz. 6.45. Na tą mszę św. przynosimy świece lub adwentowe lampiony.

Opłatki na stół wigilijny można nabyć w zakrystii naszego kościoła.

W środę, 12 grudnia, wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Guadalupe. Z ustanowienia św. Jana Pawła II, Matka Boża z Guadalupe jest patronką życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Tego dnia pamiętajmy w naszych modlitwach o zagrożonym życiu, szczególnie dzieci poczętych.

W czwartek, 13 grudnia, wspominamy św. Łucję, dziewicę i męczennicę. Tego dnia odchodzimy kolejną rocznicę rozpoczęcia Stanu Wojennego w Polsce. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich ofiarach tamtego czasu, o ich rodzinach, polecajmy także Królowej Polski, losy naszej Ojczyzny.

W piątek, 14 grudnia, wspominamy św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

W przyszłą niedzielę, 16 grudnia, rozpoczynamy coroczną nowennę do Dzieciatka Jezus. Modlitwy nowennowe będziemy odmawiali każdego dnia przed mszą św. wieczorną.


Niech Boże błogosławieństwo spływające na Was
prz
ez ręce Niepokalanej
Matki i Królowej Adwentu,
umacnia Was i towarzyszy w radosnym przeżywaniu adwentowego oczekiwania!
.
copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści