Ogłoszenia - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
KOŚCIÓŁ
Ogłoszenia
10 listopada 2019 r.
32. Niedziela Zwykła

Msze św. w naszym kościele odprawiamy:
w niedzielę: o godz. 7.00, 10.00, 12.00 i 18.00
W dni powszednie: o godz. 6.45 i 18.30

Przypominamy, że z okazji, 125 Rocznicy Założenia Zgromadzenia Sióstr Sercanek, Jego Świątobliwość OJCIEC ŚWIĘTY FRANCISZEK udziela specjalnego ODPUSTU ZUPEŁNEGO pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, przyjęcie Komunii Świętej i modlitwa w intencjach Ojca św.) wszystkim, którzy w dniach od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 r. w naszym kościele lub w jakiejkolwiek innej kaplicy Zgromadzenia Sióstr Sercanek, będą uważnie i pobożnie uczestniczyć w jakimkolwiek odprawianym nabożeństwie. Odpust ten można ofiarować za siebie lub dusze w Czyśćcu cierpiące. Szczegółowe informacje umieszczone są na plakacie w kruchcie kościoła.

W poniedziałek, 11 listopada, wspomnienie św. Marcina z Turs, biskupa.

11. listopada obchodzimy Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. Zachęcamy do uroczystego obchodzenia tej rocznicy poprzez modlitwę, wzięcie udziału w wydarzeniach religijno-patriotycznych, poprzez wywieszenie flag państwowych oraz rodzinne spotkania i rozmowy na temat historii naszej Ojczyzny. Niech ten dzień będzie czasem dziękczynienia Panu Bogu za dar wolności oraz sposobnością do pogłębienia naszej wiedzy historycznej, a także zacieśnienia relacji rodzinnych. Na zakończenie każdej mszy św., w naszym kościele odśpiewamy Panu Bogu uroczyste Te Deum, dziękując za dar odzyskanej niepodległości i wolności. Na zakończenie tego dnia, według ogólnopolskiej inicjatywy Metropolity Warszawskiego, w naszym kościele, o godz. 19.18 zapalimy specjalną świecę, która jest miniaturową kopią Świecy Niepodległości, jaką ofiarował naszej Ojczyźnie papież Pius IX w roku 1867 z życzeniem, aby zapalono ją kiedy Polska odzyska niepodległość. Stało się to dopiero w roku 1920. Oryginalna świeca dziś znajduje się w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Godzina 19.18 nawiązuje do roku odzyskania niepodległości 1918. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w int. naszej Ojczyzny.

We wtorek, 12 listopada, wspomnienie, św. Jozafata, biskupa i męczennika.

W środę, 13 listopada, wspomnienie Pierwszych Męczenników Polskich: Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.

W czwartek, 14 listopada, wspomnienie świętych męczenników Mikołaja Tavelićia i Towarzyszy.


Niechaj Królowa Polski, wyprasza wszystkim nam potrzebne łaski
na przeżywanie rozpoczętego nowego tygodnia.
Szczęść Boże.


copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści