Ogłoszenia - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
KOŚCIÓŁ
Ogłoszenia
29 marca 2020 r.
5. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU


Zgodnie z dekretem Metropolity Krakowskiego, Ks. Abpa Marka Jędraszewskiego, zarządzającego w domach zakonnych uczestnictwo w celebracjach liturgicznych jedynie ich mieszkańców, nasz kościół będący zakonną kaplicą Sióstr Sercanek, od jutra zostaje zamknięty dla wiernych w czasie celebracji Mszy świętych i nabożeństw aż do odwołania. Informujemy także, że zamówione intencje Mszy świętych będą odprawione w ustalonym terminie i czasie bez udziału wiernych. Prosimy wszystkich wiernych o wyrozumiałość oraz o modlitwę w intencji ochrony przed chorobami, o oddalenie epidemii, a także o pokój serc i łaskę głębokiego nawrócenia dla każdego z nas. Dobremu Bogu polecajmy wszystkich zmarłych na skutek koronawirusa. Módlmy się o zdrowie dla chorych, tych, którzy się nimi opiekują, lekarzy i personelu medycznego oraz wszystkich służb sanitarnych. Apelujemy, aby w przeżywaniu codzienności nie zabrakło roztropności i przezorności. Zostańmy w domach mimo znużenia zaistniałą sytuacją i nie powielajmy błędów innych państw.

Penitencjaria Apostolska udzieliła odpustu zupełnego wiernym cierpiącym na chorobę wywołaną koronawirusem, którzy podlegają kwarantannie na polecenie władz sanitarnych w szpitalach lub we własnych domach, jeśli w duchu oderwanym od jakiegokolwiek grzechu, zjednoczą się duchowo poprzez środki masowego przekazu z celebracją Mszy św., odmawianiem różańca, pobożnej praktyki drogi krzyżowej lub innych form pobożności, a przynajmniej odmówią Wyznanie Wiary, Modlitwę Pańską i pobożne wezwanie do Najświętszej Maryi Panny, ofiarując tę próbę w duchu wiary w Boga i miłości wobec swoich braci i sióstr, z wolą wypełnienia zwykłych warunków (spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna i modlitwa w intencji Ojca Świętego) tak szybko, jak będzie to możliwe. Ten sam dar odpustu zupełnego na tych samych warunkach otrzymali także pracownicy służby zdrowia, członkowie rodzin i wszyscy ci, którzy za przykładem dobrego Samarytanina, narażając się na ryzyko zarażenia, opiekują się chorymi na koronowirusa.

Ponadto, Penitencjaria Apostolska udzieliła odpustu zupełnego – na tych samych warunkach – tym wiernym, którzy ofiarują nawiedzenie Najświętszego Sakramentu, lub adorację eucharystyczną, lub lekturę Pisma Świętego przez co najmniej pół godziny, lub odmówienie różańca, lub pobożne odprawienie drogi krzyżowej, lub odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego, w intencji przebłagania Boga Wszechmogącego o koniec epidemii, ulgę dla tych, którzy cierpią i zbawienie wieczne dla tych, których Pan powołał do siebie. Łaski odpustu zupełnego w chwili śmierci Kościół udziela wszystkim tym, którzy nie mogą przyjąć sakramentu namaszczenia chorych i wiatyków, a byli należycie dysponowani i zwykle za życia modlili się (w tym przypadku Kościół zastępuje trzy zwyczajowe warunki).


Niech Maryja, Uzdrowienie chorych, wyprasza nam potrzebne łaski,
byśmy nie ustali w wierze, nadziei i miłości w tym czasie próby.
Szczęść Boże!copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści