Ogłoszenia - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
KOŚCIÓŁ
Ogłoszenia
11 października 2020 r.
28. NIEDZIELA ZWYKŁA

Msze Święte w niedziele: 7.00, 10.00, 12.00, 18.00
Nabożeństwo: 17.15
W dni powszednie: 6.45, 18.30
Nabożeństwo: 18.00

Przeżywamy dziś XX Dzień Papieski, któremu w tym roku przyświeca hasło „Totus Tuus". Obchodom tego Dnia towarzyszą liczne wydarzenia duchowe oraz kulturalne organizowane w całym kraju, a także w środowiskach polonijnych poza jego granicami. Zapraszamy do udziału w wielu wydarzeniach naszego miasta i archidiecezji. Szczególnie widocznym znakiem tego święta jest publiczna zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia". Zachęcamy do składania ofiar do puszek w ramach dzisiejszego dnia na fundusz stypendialny, dzieli któremu młodzież będzie mogła kształcić się na wydziałach wielu uczelni naszej Ojczyzny. Zapraszamy także do nawiedzania kaplicy w naszym kościele i modlitwy przy relikwiach św. Jana Pawła II.

Trwa miesiąc październik szczególnie poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszamy do naszego kościoła na nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 17.15. W tym roku nabożeństwo to jest odprawiane w intencjach naszej Ojczyzny oraz w intencjach Kościoła. Naszą modlitwą ogarniamy szczególnie osoby cierpiące z powodu pandemii koronawirusa a także wszystkich tych, którzy modlą się w naszym sercańskim kościele.

We wtorek, 13 października, wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

W środę, 14 października, wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy, Patronki Zgromadzenia Sióstr Sercanek. Siostrom Sercankom z tej okazji składamy najlepsze życzenia wypraszając za wstawiennictwem Patronki obfitość łask Bożych.

W czwartek, 15 października, wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

W piątek, 16 października, wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

W sobotę, 17 października, wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

W niedzielę, 18 października, święto św. Łukasza, Ewangelisty. Tego dnia swoje imieniny obchodzi Ks. Prof. Łukasz Kamykowski, który od wielu lat posługuje w przedszkolu Sióstr oraz w naszej świątyni. Pamiętajmy o serdecznej modlitwie w intencjach Solenizanta, któremu życzymy wielu Bożych łask w pracy naukowej, duszpasterskiej i posłudze kapłańskiej.

Od przyszłej niedzieli z tyłu naszego kościoła będą wystawione kartki wypominkowe, które będzie można wypełnić i złożyć w zakrystii do odczytania w pierwszym tygodniu listopada podczas wieczornych nabożeństw.

Niechaj wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza
Nam wszystkim potrzebne łaski w rozpoczętym nowym tygodniu.
Szczęść Boże!
copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści