Ogłoszenia - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
KOŚCIÓŁ
Ogłoszenia
13 stycznia 2019 r.
NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

Msze św. w naszym kościele odprawiamy:
  • w niedzielę: o godz. 7.00, 10.00, 12.00 i 18.00;
  • w dni powszednie: o godz. 6.45 i 18.30
Nieszpory w niedzielę o godz. 17.15

Niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia i rozpoczynamy Okres zwykły. Jednak do święta Ofiarowania Pańskiego, tj. do 2 lutego, możemy śpiewać kolędy i odwiedzać szopki w naszych kościołach. Pielęgnujmy te piękne zwyczaje. W dzisiejszą uroczystość w sposób szczególny dziękujmy Panu Bogu za dar chrztu św. oraz odnawiajmy nasze chrzcielne przyrzeczenia.

W poniedziałek, 16 stycznia, wspomnienie św. Berarda i Towarzyszy, pierwszych męczenników franciszkańskich.

We wtorek, 17 stycznia, wspomnienie św. Antoniego, opata.

Za tydzień w sobotę, Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, patrona diec. krakowskiej, założyciela Zgromadzenia Sióstr Sercanek. Do tej uroczystości przygotowujemy się w naszym kościele poprzez specjalna jubileuszową nowennę, jaką odprawiamy każdego dnia o godz. 18. 00. W samą uroczystość, 19 stycznia, mszę św. o godz. 7.00 sprawował będzie Ks. Abp Józef Michalik z Przemyśla, a o godz. 18.30 mszy św. przewodniczył będzie Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, Ks. Prof. Dr Hab. Wojciech Zyzak. Bardzo serdecznie zapraszamy na wspólne świętowanie tak ważnej i podniosłej uroczystości w tym roku sercańskiego Jubileuszu 125 Rocznicy Założenia Zgromadzenia Sióstr.

Przypominamy, że właśnie z tej okazji, 125 Rocznicy Założenia Zgromadzenia Sióstr Sercanek, Rocznicy Założenia Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, Jego Świątobliwość OJCIEC ŚWIĘTY FRANCISZEK udziela specjalnego ODPUSTU ZUPEŁNEGO pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, przyjęcie Komunii Świętej i modlitwa w intencjach Ojca św.) wszystkim, którzy w dniach od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 r. w naszym kościele, i w jakiejkolwiek innej kaplicy Zgromadzenia Sióstr Sercanek, będą uważnie i pobożnie uczestniczyć w odprawianych nabożeństwach. Odpust ten można ofiarować za siebie lub dusze w Czyśćcu cierpiące. Szczegółowe informacje umieszczone są na plakacie w kruchcie kościoła.

Za tydzień, w niedzielę, 20 stycznia, Chór Sercański zaprasza nas wszystkich do wspólnego kolędowania ze św. Józefem Sebastianem Pelczarem. Kolędowanie będzie miało miejsce po mszy św. o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy.

Niech Bóg w Trójcy Jedyny uposaża nas swoimi łaskami!


copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści