Ogłoszenia - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
KOŚCIÓŁ
Ogłoszenia
26 stycznia 2020 r.
III NIEDZIELA ZWYKŁA

Msze św. w naszym kościele odprawiamy:
w niedzielę: o godz. 7.00, 10.00, 12.00 i 18.00
W dni powszednie: o godz. 6.45 i 18.30

Dziś obchodzimy po raz pierwszy Niedzielę Słowa Bożego. Ojciec Święty Franciszek, na mocy motu proprio „AperuitIllis”, postanowił, że III niedziela zwykła będzie obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Inicjatywa ta ma sprowokować wszystkich wiernych, aby Biblia nie była dla nich jedną z wielu książek, lecz Słowem Życia, które niesie Zbawienie. Ojciec Święty podkreślił, że ustanawiając Niedzielę Słowa Bożego, spełnia prośby Ludu Bożego, a także postulaty zawarte w nauczaniu II Soboru Watykańskiego oraz adhortacji apostolskiej Benedykta XVI „Verbum Domini”.Posłuszni decyzji Ojca Świętego przyjmijmySłowo Boże jako Boży Dar, który oświeca nasze oczy, oczyszcza sumienia, i daje łaskę do owocnego realizowania chrześcijańskiego powołania oraz dokonajmy intronizacji Słowa Bożego w naszym życiu.
We wtorek, 28 stycznia, wspomnienie św.Tomasza z Akwinu, prezbitera, doktora Kościoła.

Od środy, tj. od 29 stycznia br. rozpoczynamy nowennę przed świętem bł. Matki Klary Ludwiki Szczęsnej. Zapraszamy zatem od 29 stycznia do 6 lutego, na nowennowe nabożeństwo, które rozpoczynać się będzie każdego dnia o godz. 18.00. Po nabożeństwie będzie można uczcić relikwie Błogosławionej Współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Sercanek.  

W czwartek, 30 stycznia, wspomnienie św. Hiacynty Mariscotti, dziewicy.

W piątek, 31 stycznia, wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera. Tego dnia zapraszamy na cotygodniowe nabożeństwo do najświętszego Serca Jezusowego na godz. 18.00.

1 lutego, przypada pierwsza sobota miesiaca. Zapraszamy na pierwszosobotni różaniec na godz. 18.00, a po mszy św. wieczonej na nabożeństwo uwielbienia. W ramach nabożeństwa odbedzie się koncert chóru z Tylmanowej pod dyrekcją s. Emilii- albertynki. Serdecznie zapraszamy do wspólnego uwielbiania Serca Bożego śpiewem.

Pragniemy poinformować wszystkich wiernych, że w najblizszym czasie rozpocznie się poważny remont organów naszego kościoła. Z powodu rozpoczynających się prac we wtorek, środę i czwartek nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu.

Za tydzień, w niedzielę 2. lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego. Podczas mszy świetych odbędzie się poświęcenie świec. Ten dzień to także 24. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich osobach poświęconych Panu Bogu.

Za wstawiennictwem św. Józefa Sebastiana Pelczara
wypraszamy obfitości Bożych darów i wierności przyrzeczeniom chrzcielnym.
Szczęść Boże!

copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści