Ogłoszenia - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
KOŚCIÓŁ
Ogłoszenia
19 maja 2019 r.
5. NIEDZIELA WIELKANOCNA
Msze św. w naszym kościele odprawiamy:
  • w niedzielę: o godz. 7.00, 10.00, 12.00 i 18.00;
  • W dni powszednie: o godz. 6.45 i 18.30.

Przypominamy, że z okazji, 125 Rocznicy Założenia Zgromadzenia Sióstr Sercanek, Jego Świątobliwość OJCIEC ŚWIĘTY FRANCISZEK udziela specjalnego ODPUSTU ZUPEŁNEGO pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, przyjęcie Komunii Świętej i modlitwa w intencjach Ojca św.) wszystkim, którzy w dniach od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 r. w naszym kościele lub w jakiejkolwiek innej kaplicy Zgromadzenia Sióstr Sercanek, będą uważnie i pobożnie uczestniczyć w jakimkolwiek odprawianym nabożeństwie. Odpust ten można ofiarować za siebie lub dusze w Czyśćcu cierpiące. Szczegółowe informacje umieszczone są na plakacie w kruchcie kościoła.

Z okazji wspomnianego Jubileuszu zapraszamy dziś po mszach świętych o godz. 10.00, 12.00 i 18.00, do ogrodu Sióstr Sercanek na Jubileuszowy Piknik Sercański. W ramach pikniku będzie można obejrzeć sztukę teatralną przygotowaną przez Sercańską Rodzinę Świeckich, wziąć udział w koncercie zespołu Fioretti oraz zwiedzić okolicznościową wystawę i muzeum Sióstr, a także ogród, w którym będzie można spotkać się z Siostrami.

Trwa miesiąc maj. To miesiąc poświęcony w sposób szczególny Matce Bożej. Pamiętajmy o śpiewaniu litanii loretańskiej, którą wyśpiewując, wraz z całym Kościołem, wysławiamy Matkę Boga i Matkę naszą, prosząc o dar pokoju dla całego świata. W naszym kościele nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy.

W środę, 22 maja, modlimy się szczególnie za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, którego relikwie będzie można uczcić po wieczornej mszy św.

W czwartek, 23 maja, święto poświęcenia Bazyliki św. Ojca Franciszka w Asyżu.

W piątek, 24 maja, wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

W przyszłą niedzielę, 26 maja, obchodzimy DZIEŃ MATKI. Już dziś składając najlepsze życzenia, wszystkie Mamy otaczamy naszą modlitwą wypraszając za wstawiennictwem Matki Bożej potrzebne łaski Bożego błogosławieństwa.  


Niechaj Maryja Panna, Królowa Polski,
wyprasza dla naszej Ojczyzny i dla każdego z nas
miłosierne łaski potrzebne nam w rozpoczętym nowym tygodniu.
Chrystus zmartwychwstał!

copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści