Wydarzenia - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Wydarzenia
Kim jestem w oczach Boga?
Rekolekcje dla młodzieży w Częstochowie
2017/09/30

Na to pytanie odpowiadali sobie uczestnicy sercańskiego dnia skupienia, który odbył się 30 września 2017 r. w domu zakonnym sióstr sercanek przy ul. Spadzistej 15  w Częstochowie. Modlitewne spotkanie dla 26 osób poprowadził ks. Tomasz Chrzęstek, wikariusz pobliskiej parafii pw. św. Antoniego we współpracy z s. Amandą Adamczyk i s. Zuzanną Citak.

Wspólnota Młodzi Sercem z wizytą w Słomnikach
2017/09/28

28 września 2017 r. w domu zakonnym w Słomnikach gościła grupa Młodzi Sercem z Krakowa. W spotkaniu brał udział ks. Adam Dziadek, wikariusz pobliskiej Parafii pw. Bożego Ciała. Tego dnia do sercańskiej wspólnoty przybyły Zuzia i Gabrysia z Pisarzowej, aktywne   członkinie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Zuzia podzieliła się swoim świadectwem nawrócenia i doświadczeniem Boga żywego.

Bł. Matka Klara wielkim wyzwaniem dla mieszkańców Lubowidza
Wizytacja ks. bp. Mirosława Milewskiego
2017/09/21

21 września 2017 r. w Parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Lubowidzu – rodzinnej parafii bł. Matki Klary Szczęsnej, miała miejsce wizytacja kanoniczna ks. bp. Mirosława Milewskiego. Biskup pomocniczy diecezji płockiej spotkał się m.in. z nauczycielami Zespołu Szkół w Lubowidzu. Specjalnie na tę okazję uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum pod kierunkiem katechetki p. Joanny Dobudzkiej przygotowali i przedstawili program słowno-muzyczny o życiu i posłudze  bł. Matki Klary.

Spotkanie integracyjne Młodzieży Sercańskiej z Częstochowy
2017/09/17

17 września 2017 r., mimo dżdżystej pogody, 7-osobowa grupa Młodzieży Sercańskiej z Częstochowy pod opieką s. Amandy Adamczyk wzięła udział w spotkaniu formacyjno-integracyjnym w Krakowie.

Rekolekcje przy Sercu Jezusa
Weekendowe spotkanie dla młodzieży w Jaśliskich
2017/07/28

Idźcie i głoście – hasło tego roku duszpasterskiego było głównym drogowskazem na ścieżkach rekolekcyjnych rozważań dla trzynastoosobowej grupy młodzieży z Krosna, Jasła i Jaślisk, która w dniach 28-30 lipca uczestniczyła w sercańskich rekolekcjach w domu zakonnym w Jaśliskach. Weekendowe dni skupienia poprowadzili ks. Paweł Serwiński i s. Amanda Adamczyk, we współpracy z s.p. Klemensą Strzępek i s. Augustianą Wierzbicką.
Rozpaleni mocą Ducha
XXIV Sercańskie Dni Młodych w Pliszczynie
2017/06/26

Tegoroczne Sercańskie Dni Młodych, trwające od 26 czerwca do 1 lipca w Pliszczynie k. Lublina, przebiegły pod hasłem: Rozpaleni mocą Ducha. Na wakacyjnym spotkaniu ewangelizacyjnym, organizowanym przez Księży Sercanów, zgromadziły się tysiące młodych ludzi z różnych stron Polski, a także z Ukrainy i Mołdawii. Wśród uczestników SDM byli również przedstawiciele Młodzieży Rodziny Sercańskiej z Krakowa i Częstochowy, a wraz z nimi: s. Amanda Adamczyk, s. Witalisa Żaboklicka, s. Emilia Purc i s. Rut Koczarga.

My, Dzieci Rodziny Sercańskiej, oddajemy się Sercu Jezusa
2017/06/23

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, przypadająca w tym roku 23 czerwca była ważnym dniem dla kandydatów do Dziecięcej Rodziny Sercańskiej, działającej przy parafii Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi. Podczas uroczystej Mszy świętej ks. prob. Tadeusz Weber i s. przeł. Cecylia Bylewska wręczyli dzieciom drewniane krzyżyki z sercem na znak przynależności do wspólnoty małych czcicieli Serca Jezusowego.

Sercańska niedziela w Bystrej
2017/06/11

W miesiącu czerwcu w szczególny sposób oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa poprzez śpiew i rozważanie wezwań litanijnych. Ale jest jeszcze wiele innych form sercańskiej pobożności. Jak kształtowały się wymienione formy pobożności? Kto je zainicjował? Odpowiedzi na te pytania poszukiwała wspólnota SRŚ z Bystrej 11 czerwca 2017 r., prezentując podczas czterech Mszy Świętych sylwetkę św. Małgorzaty Marii oraz historię i treść objawień Serca Jezusowego.

Pozdrowienia z Lubowidza
2017/05/29

W minioną sobotę, 29 maja – jako owoc niedawnej wizyty s. Amandy Adamczyk i s. Rozarii Adamiec z Częstochowy – odbyło się pierwsze spotkanie (nazwijmy je założycielskie), inaugurujące w lubowidzkiej parafii działalność Sercańskiej Rodziny Świeckich. Ze względu na jeszcze niewielką liczbę osób postanowiliśmy zbierać się wspólnie; młodzież wraz dorosłymi.
Oto Młodzi, którzy chcą zrobić coś więcej dla Jezusa!
2017/05/19

Te słowa hymnu Młodzieży Sercańskiej bardzo trafnie opisują wydarzenie, które miało miejsce w Częstochowie. Podczas dni skupienia Młodzieży Sercańskiej w dniach 19-20 maja 2017 r. dziewięć młodych osób powiedziało Jezusowi „TAK”, przyjmując Sercański Krzyż, będący zewnętrznym znakiem przynależności do kandydatury w SRŚ.
Sercańska niedziela ewangelizacyjna w Lubowidzu
2017/05/14

14 maja w Parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Lubowidzu odbyła się sercańska niedziela ewangelizacyjna. Siostra Amanda Adamczyk i siostra Rozaria Adamiec z Częstochowy przedstawiły zebranym w świątyni wiernym ideę Sercańskiej Rodziny Świeckich, opartą na duchowości św. Józefa Sebastiana Pelczara i bł. Matki Klary Szczęsnej, pochodzącej z tej właśnie parafii.
Spotkanie SRŚ w Słomnikach
2017/05/10

10 maja we wspólnocie SRŚ, działającej przy Parafii pw. Bożego Ciała w Słomnikach, zagościła s. Karola Zaborska, która przestawiła zebranym postać św. Józefa Sebastiana Pelczara. W swojej prelekcji siostra podkreśliła, że rodzinny dom biskupa i wartości, które z niego wyniósł miały duży wpływ na rozwój jego duchowości.
Wspólnota SRŚ z Warki na pielgrzymce śladami Biskupa Pelczara
2017/05/01

W dniach 1-2 maja 2017 r. grupa modlitewna Sercańskiej Rodziny Świeckich z Warki wyruszyła do miejsc związanych z życiem św. J.S. Pelczara. Pielgrzymi pod duchową opieką s. Petronii Cieślak nawiedzili najpierw Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku, a następnie udali się do Przemyśla.
Kiermasz wielkanocny na rzecz ubogich
2017/04/09

9 kwietnia wspólnota Młodzieży Sercańskiej z Krakowa zorganizowała przy kościele Sióstr Sercanek kiermasz świąteczny pod hasłem Okaż serce. Na stoliku pojawiły się ręcznie wykonane baranki, babeczki, jajka, króliczki, a także kartki świąteczne i palmy. Podczas kiermaszu młodzież zebrała do puszek 1052 zł. Ofiary zostały przeznaczone na zakup paczek świątecznych dla ubogich, którzy przychodzą po wsparcie do sercańskiej furty klasztornej.
Zaproszenie do Wspólnoty Młodzieży Sercańskiej
2017/03/28

28 marca w Parafii pw. św. Józefa w Gdyni zakończyły się rekolekcje wielkopostne dla Zespołu Szkół Ekologiczno - Transportowych, które poprowadził ks. Jakub Bartczak wraz z grupą ewangelizacyjną.
Rekolekcje dla Zelatorów w Lipniku
2017/03/06

W dniach 6-8 marca w Domu Rekolekcyjnym diec. przemyskiej w Lipniku odbyły się rekolekcje dla Zelatorów Arcybr. Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa. Moderator diecezjalny Arcybractwa, ks. Wiesław Szczygieł, zaprosił do współprowadzenia tych rekolekcji s. Helenę Łukasik.
Jezus spojrzał na niego z miłością
2017/03/04

4 marca 2017 r. w pierwszą sobotę miesiąca, pod płaszczem Matki Bożej, wspólnota SRŚ z Warszawy miała swoje pierwsze spotkanie pt.: Jezus spojrzał na niego z miłością.
Zaproszenie do SRŚ
2017/02/26

26 lutego 2017 r. w Parafii pw. św. Wacława w Warszawie s. Amanda Adamczyk wraz z Danutą Jasicą podczas niedzielnych Mszy Świętych przybliżyły wiernym zgromadzonym w świątyni cel Sercańskiej Rodziny Świeckich.
Jezus samą dobrocią
2017/02/16

16 lutego 2017 r. w Łodzi s. Zuzanna Citak, moderatorka dziecięcej grupy SRŚ, zorganizowała kolejne spotkanie formacyjne. Tym razem dzieci pochylały się nad Słowem Bożym, odkrywając w nim dobroć Jezusa.
Z bł. Matką Klarą uwielbiajmy Serce Jezusa
2017/02/12

12 lutego 2017 r. wspólnota Sercańskiej Rodziny Świeckich, działająca przy Parafii pw. św. Marcina w Bystrej Podhalańskiej uczciła relikwie bł. Matki Klary Szczęsnej. Podczas niedzielnej Eucharystii członkowie SRŚ włączyli się w oprawę liturgii przez czytanie słowa Bożego i modlitwę wiernych.
Dzieci zapatrzone w Serce Jezusowe
2017/01/31

We wtorek 31 stycznia 2017 r. miało miejsce kolejne spotkanie formacyjne Dziecięcej Rodziny Sercańskiej w Łodzi. Rozpoczęliśmy przygodę podczas której poznajemy Jezusa. Staramy sie do Niego upodobnić każdego miesiąca pracując nad inną cnotą. Podczas styczniowego spotkania poznaliśmy DOBRE Serce Jezusa. Żeby łatwiej było nam pracować nad sobą otrzymaliśmy specjalne zeszyty, które staną się naszymi małymi pamiętnikami w przygodzie z Bożym Sercem - zaznacza jedno z dzieci.
Pierwsze spotkanie Sercańskiej Rodziny Świeckich w Warce
2017/01/29

We wspólnocie w Warce przy parafii Matki Bożej Szkaplerznej w dniu 29 stycznia 2017r odbyło się pierwsze spotkanie Sercańskiej Rodziny Świeckich. Chętni zebrani na spotkaniu poznali możliwości i łaski płynące z przynależności do powstającej sercańskiej grupy modlitewnej. Ogólnie zapoznali się z biblijnym znaczeniem serca i wspólnie odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
U boku św. Józefa Sebastiana Pelczara – spotkanie w Bystrej
2017/01/19

19 stycznia 2017 r., w uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara miało miejsce kolejne spotkanie Sercańskiej Rodziny Świeckich, gromadzącej się przy Parafii pw. św. Marcina w Bystrej Podhalańskiej.
SRŚ w Słomnikach
2017/01/13

13 stycznia 2017 r. w Parafii pw. Bożego Ciała w Słomnikach odbyło się kolejne spotkanie SRŚ, które poprowadziła p. Danuta Jasica z Krakowa. Piątkowy wieczór był dla sześciu parafianek okazją do zapoznania się z głównymi celami rodzącej się sercańskiej wspólnoty świeckich.
Kilka słów o SRŚ w Krakowie
2017/01/08

8 stycznia 2017 r. w kościele pw. NSPJ przy ul. Garncarskiej w Krakowie siostry sercanki związane z tworzącą się SRŚ zaprosiły wiernych do udziału w spotkaniach formacyjnych.
Zaproszenie do SRŚ w Słomnikach
2016/12/11

11 grudnia 2016 r. w kościele parafialnym w Słomnikach setki osób podczas pięciu Mszy Świętych wysłuchało katechezy na temat istoty kultu Najświętszego Serca oraz zachęty do włączenia się w szeregi SRŚ. Moc działania Serca Jezusa w ludzkich sercach ukazana została w świadectwie, którym podzieliła się Danuta Jasica. Katechezę poprowadziła s. Helena Łukasik.
Kim jest dla mnie Jezus?
2016/12/11

11 grudnia 2016 r. przy Parafii pw. św. Antoniego w Częstochowie miało miejsce kolejne spotkanie Sercańskiej Rodziny Świeckich. Podczas niedzielnego popołudnia zebrani rozważali Słowo Boże (Mt 11, 2-11) i szukali odpowiedzi na dwa zasadnicze pytania: Kim jest dla mnie Jezus? Jaka jest moja wiara?
Król o przebitym Sercu
2016/12/08

8 grudnia 2016 r. w Bystrej Podhalańskiej odbyło się kolejne spotkanie formacyjne Sercańskiej Rodziny Świeckich. W czwartkowy wieczór s. Helena Łukasik wygłosiła do zebranych konferencję pt. Król o przebitym Sercu. W drugiej części spotkania członkowie wspólnoty przedstawili historię życia św. Małgorzaty Marii Alacoque według scenariusza przygotowanego przez s. Helenę.
1 | 2 | 3 | 4
copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści