Wydarzenia - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Wydarzenia
Aby głębiej przeżyć Wielki Post… młodzieżowy spektakl w Częstochowie
2018/02/25

W sanktuarium św. Antoniego z Padwy w Częstochowie 25 lutego 2018 r. podczas Mszy św. o godz. 11.30 sympatycy wspólnoty Młodzieży Rodziny Sercańskiej pod kierunkiem s. Amandy Adamczyk przedstawili zgromadzonym w świątyni wiernym program słowno-muzyczny pt.: Dekalog dobroci. Przedmiotem tej wzruszającej inscenizacji stylizowanej na dialog człowieka z Bogiem była refleksja nad istotą Wielkiego Postu.

W Sercu Jezusa jest mój dom
Sercańskie rekolekcje dla młodzieży w Częstochowie
2018/02/17

Dom zakonny sióstr sercanek przy ul. Spadzistej 15 w Częstochowie stał się swoistą oazą dla  dziewcząt i chłopców, którzy 17 lutego 2018 r. przeżywali sercański dzień skupienia pod hasłem: W Sercu Jezusa jest mój dom. Spotkanie dla 23 uczestników poprowadził ks. Piotr Klekociński z miejscowej Parafii pw. św. Józefa oraz z s. Amanda Adamczyk z Częstochowy i s. Zuzanna Citak z Łodzi. Do rekolekcyjnej wspólnoty dołączyła również s. Maria Paszko z Radomska.


Spotkanie wspólnoty SRŚ z Korczyny ze św. Józefem Sebastianem Pelczarem
2018/01/19

Styczniowe spotkanie SRŚ w Korczynie odbyło się  w uroczystość Świętego Ojca Józefa Sebastiana Pelczara. Najpierw wspólnota uczestniczyła w odpustowej sumie ku czci Świętego w kościele parafialnym o godz. 11.00. Wraz z licznie zgromadzonymi kapłanami Eucharystię sprawował i homilię wygłosił ks. Wiesław Szczygieł, niegdyś wikariusz korczyńskiej parafii, a obecnie Dyrektor Diecezjalny Arcybractwa Straży Honorowej Najśw. Serca Jezusowego.

Sylwester Sercańskiej Rodziny Świeckich w Korczynie
2017/12/30

W samym sercu Polski południowej, w miejscowości Korczyna, w dniach 30 grudnia 2017 – 1 stycznia 2018 odbyły się rekolekcje sylwestrowe dla Sercańskiej Rodziny Świeckich. W Centrum duchowości św. Józefa Sebastiana Pelczara gościli członkowie sercańskich wspólnot z Częstochowy, Krakowa, Warszawy, Ćmielowa oraz Korczyny i okolic.

Adwentowe akcje charytatywne Młodzieży Rodziny Sercańskiej z Częstochowy
2017/12/03

Wspólnota Młodzieży Sercańskiej z Częstochowy już po raz trzeci włączyła się w adwentowe dzieło pomocy najbardziej potrzebującym. 3 grudnia 2017 r. rozpoczęła się akcja charytatywna Podaruj dzieciom radość. Członkowie młodzieżowej wspólnoty nie poprzestali jednak tylko na pomocy ubogim dzieciom.

Przyjęcie nowych kandydatów do Młodzieży Rodziny Sercańskiej w Częstochowie
2017/11/26

26 listopada 2017 r. ks. kan. Sylwester Kubik, proboszcz Parafii pw. św. Antoniego w Częstochowie, podczas niedzielnej sumy przyjął 8 osób do pierwszego etapu kandydatury Młodzieży Rodziny Sercańskiej. W tym ważnym wydarzeniu dziewczętom i chłopcom towarzyszyła s. Amanda Adamczyk, moderatorka młodzieżowych wspólnot Sercańskiej Rodziny Świeckich.

Z wizytą w częstochowskim Domu Małych Dzieci
2017/11/20

W poniedziałek, 20 listopada, dziewięcio-osobowa grupa Młodzieży Sercańskiej z Częstochowy wraz z s. Amandą Adamczyk udała się z wizytą do pobliskiego Domu Małych Dzieci, prowadzonego przez ss. służebniczki starowiejskie. Gości powitała s. Joanna Bodzak, dyrektor ośrodka.

Nowa wspólnota Sercańskiej Rodziny Świeckich w Korczynie
2017/11/19

W Korczynie k. Krosna, rodzinnej miejscowości św. Józefa Sebastiana Pelczara, powstała kolejna wspólnota Sercańskiej Rodziny Świeckich. 19 listopada 2017 r. w kościele parafialnym pw. NMP Królowej Polski stanowiącym jednocześnie sanktuarium naszego Świętego Biskupa, podczas niedzielnych Mszy Świętych s. Helena Łukasik przybliżyła wiernym zgromadzonym w świątyni istotę kultu Serca Jezusowego i skierowała do nich słowa zaproszenia do wspólnoty SRŚ.

Niech będzie wszędzie umiłowane Najświętsze Serce Jezusa
Niedziela z Sercańską Rodziną Świeckich w Warce
2017/11/12

Na zaproszenie s. p. Kamili Banaszczuk, wspólnie z s. Bożymirą Piś, w niedzielę, 12 listopada 2017 r. s. Helena Łukasik podczas każdej Mszy Świętej przybliżała parafianom ideę SRŚ i zachęcała wiernych zgromadzonych w świątyni do włączenia się w życie i działania tej wspólnoty.

Młodzież Rodziny Sercańskiej z wizytą w Radiu Jasna Góra
2017/10/23

W poniedziałkowe popołudnie, 23 października 7-osobowa grupa Młodzieży Sercańskiej z Częstochowy udała się wraz z s Amandą Adamczyk do Radia Jasna Góra. Młodzi pasjonaci mediów spotkali się z dyrektorem rozgłośni radiowej o. Andrzejem Gradem OSPPE oraz z dziennikarzami, przygotowującymi bieżący program dnia.

W hołdzie św. Janowi Pawłowi II
Apel papieski w Częstochowie
2017/10/22

22 października, w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Częstochowie na niedzielnych Mszach Świętych w sanktuarium św. Antoniego z Padwy zaprezentowała montaż słowno-muzyczny poświęcony osobie Papieża Polaka.

Spotkanie z siostrami sercankami w Lubowidzu
2017/10/01

W niedzielę, 1 października 2017 r. w Parafii św. Andrzeja Apostoła w Lubowidzu zagościły s. Amanda Adamczyk z Częstochowy i s. Zuzanna Citak z Łodzi, aby podczas Mszy Świętych przybliżyć zebranym w świątyni ideę Sercańskiej Rodziny Świeckich, powstałej przy Zgromadzeniu Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego.

1 | 2 | 3 | 4
copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści