Wydarzenia - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Wydarzenia
Spotkanie formacyjne krakowskiej wspólnoty Młodzi z sercem
2018/11/11

W niedzielę, 11 listopada 2018 r., odbyło się kolejne spotkanie formacyjne krakowskiej wspólnoty Młodzi z sercem. Ze względu na przypadającą w tym dnu 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości nie zabrakło również akcentów patriotycznych.

Nowa wspólnota SRŚ w Łodzi
2018/10/19

W Parafii pw. Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi 19 października 2018 r. odbyło się pierwsze spotkanie wspólnoty Sercańskiej Rodziny Świeckich, w którym uczestniczyło 8 osób.

Spotkanie w częstochowskim Domu Dziecka
2018/10/09

Wspólnota Młodzieży Rodziny Sercańskiej 9 października 2018 r. w ramach spotkania formacyjnego udała się wraz z s. Amandą Adamczyk do Domu Dziecka prowadzonego przez ss. służebniczki przy ul. Św. Kazimierza w Częstochowie.

Oblicze Fatimskiej Matki
2018/10/07

Miesiąc październik jest czasem poświęconym Matce Najświętszej, którą czcimy szczególnie poprzez modlitwę różańcową. Z tej okazji 7 października 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Częstochowie członkowie sercańskiej wspólnoty młodzieżowej pod kierunkiem s. Amandy Adamczyk przedstawili sztukę zatytułowaną Fatima.


Nowa wspólnota Dziecięcej Rodziny Sercańskiej w Pińczowie
2018/09/07

W Parafii pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Pińczowie powstała wspólnota Dziecięcej Rodziny Sercańskiej. m7 września 2018 r., w pierwszy piątek miesiąca, dzieci po raz pierwszy poprowadziły wspólną adorację Najświętszego Sakramentu i uczestniczyły w Eucharystii, przyjmując Komunię Świętą wynagradzającą.

Miłością nakarmieni - Sercańskie Dni Młodych w Pliszczynie
2018/06/25

Jubileuszowe  –  XXV Sercańskie Dni Młodych, które odbyły się w dniach 25 - 30 czerwca 2018 r. w Pliszczynie zgromadziły kilkaset osób. Hasłem tegorocznego spotkania były słowa odnoszące sie do Eucharystii: Miłością nakarmieni.

Dzień Skupienia członków SRŚ ze Słomnik i Korczyny
2018/06/16

W domu zakonnym sióstr sercanek w Korczynie w dniach 16 – 17 czerwca  2018 r. odbył się kolejny dzień skupienia dla wspólnot Sercańskiej Rodziny Świeckich. Tym razem uczestnikami byli członkowie SRŚ ze Słomnik i  Korczyny. Ze Słomnik przybyło szesnaście osób wraz z prowadzącą grupę s. p. Jolantą Koźlak, natomiast z Korczyny uczestniczyło czternaście osób. Skupienie poprowadził ks. Wiesław Pietrzak SCJ z Krakowa.

Zakończenie roku formacyjnego częstochowskich wspólnot SRŚ
2018/06/15

W niedzielne popołudnie, 17 czerwca, przy częstochowskim domu zakonnym sióstr sercanek zgromadziły się dzieci wraz z rodzicami by w sercańskiej wspólnocie raz jeszcze pożegnać s. Rozarię i wyrazić jej wdzięczność za siostarzaną życzliwość i wkład w rozwój Dziecięcej Rodziny Sercańskiej. Grill, tańce integracyjne oraz wspólna zabawa zakończyły rok formacyjny dziecięcej wspólnoty SRŚ w Częstochowie. W spotkaniu uczestniczyli również kapłani posługujący w pobliskiej parafii.

Przyjęcie kandydatów do DRS w Częstochowie
2018/06/10

W Parafii pw. św. Antoniego z Padwy w Częstochowie 10 czerwca 2018 r. podczas niedzielnej Eucharystii osiem dziewcząt złożyło na ręce ks. prob. Sylwestra Kubika przyrzeczenia i przyjęło krzyżyki na znak przynależności do Dziecięcej Rodziny Sercańskiej.

Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa w Częstochowie
2018/06/09

Częstochowska wspólnota Młodzieży Rodziny Sercańskiej zgromadziła się 9 czerwca 2018 r. w kaplicy zakonnej sióstr sercanek przy ul. Spadzistej 15, aby wspólnie uczcić Najświętsze Serce Jezusowe przez Niepokalane Serce Maryi.

Przyjęcie nowych członków do wspólnoty DRS w Łodzi
2018/06/08

W uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa, 8 czerwca 2018 r. o godz. 17.00 ks. prał. Tadeusz Weber, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Łodzi, odprawił Mszę św. w intencji Zgromadzenia Służebnic Najśw. Serca Jezusowego oraz Sercańskiej Rodziny Świeckich. Podczas Eucharystii w szeregi Dziecięcej Rodziny Sercańskiej zostało przyjętych siedmioro dzieci, a sześcioro rozpoczęło swoją kandydaturę.

Sercańska młodzież na procesji Bożego Ciała w Częstochowie
2018/05/31

Wspólnota Młodzieży Rodziny Sercańskiej z Częstochowy 31 maja 2018 r. uczestniczyła w procesji Bożego Ciała, która w czwartkowe przedpołudnie wyruszyła z kościoła parafialnego pw. św. Antoniego. Uroczystości przewodniczył ks. prob. Sylwester Kubik.
Majowe spotkanie formacyjne wspólnoty Młodzi z Sercem w Okleśnej k. Krakowa
2018/05/14


Spotkanie częstochowskich wspólnot SRŚ z Matką Generalną
2018/04/29

Podczas trwającej od 26 do 30 kwietnia 2018 r. wizytacji kanonicznej domu prowincjalnego w Częstochowie  m. gen. Olga Podsadnia i s. wik. Margerita Gruca odwiedziły miejsca, w których siostry na co dzień posługują.

Dni skupienia SRŚ w Korczynie
2018/04/28

Członkowie Sercańskiej Rodziny Świeckich zobowiązani są do uczestnictwa w rekolekcjach weekendowych i dniach skupienia przynajmniej jeden raz w roku. Takie rekolekcje odbyły się w dniach 28 - 29 kwietnia 2018 r., w Centrum Duchowości św. Ojca Założyciela Józefa Sebastiana Pelczara w Korczynie. Poprowadził je ks. Wiesław Pietrzak SCJ z Krakowa dla 19 osób ze wspólnoty Sercańskiej Rodziny Świeckich z Bystrej Podhalańskiej. Na dowolnie wybrane punkty programu przychodzili także kandydaci do SRŚ z Korczyny.

Bieg Miłosierdzia na rzecz ubogich w Częstochowie
2018/04/08

W Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Częstochowie w dniu odpustu, tj. w Niedzielę Miłosierdzia przypadającą w tym roku 8 kwietnia, już po raz piąty odbył się Bieg Miłosierdzia. Celem wydarzenia organizowanego przez księży pallotynów było duchowe i materialne wsparcie osób ubogich i bezdomnych.

Kiermasz wielkanocny wspólnoty Młodzi z sercem
2018/03/25

Już po raz drugi członkowie wspólnoty Młodzi z sercem zorganizowali przy kościele Sióstr Sercanek w Krakowie kiermasz wielkanocny na rzecz potrzebujących. Ręcznie wykonane palmy i ozdoby świąteczne rozprowadzali w Niedzielę Palmową, 25 marca 2018 r.

Wielkopostne Zamyślenia pod Krzyżem w Korczynie
2018/03/09

Wspólnota Sercańskiej Rodziny Świeckich w Korczynie aktywnie uczestniczyła w pasyjnych nabożeństwach Wielkiego Postu 2018. W dniu 9 marca członkowie Wspólnoty SRŚ poprowadzili rozważania drogi krzyżowej w Sanktuarium św. Józefa Sebastiana Pelczara, Założyciela sercańskiej rodziny zakonnej. Wielkopostne zamyślenie było oparte na tekstach ks. Piotra Pawlukiewicza.

Z sercem otwartym na ubogich
Przygotowania do wielkanocnego kiermaszu w Krakowie
2018/03/02

Przy kościele Najśw. Serca Pana Jezusa w Krakowie gromadzi się wspólnota Młodzi z sercem, której celem jest rozszerzanie kultu Najświętszego Serca Jezusowego oraz poznawanie charyzmatu pozostawionego przez św. Józefa Sebastiana Pelczara i bł. Matkę Klarę Szczęsną.


1 | 2 | 3 | 4
copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści