Z życia wspólnot - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Z ŻYCIA WSPÓLNOT
Młodzieżowy program patriotyczny w Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem
2018/08/08

W Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem 8 sierpnia 2018 r. odbył się koncert połączony z programem patriotycznym, w którym wystąpiła grupa młodzieży z Parafii pw. bł. Biskupa Władysława Gorala z Lublina pod kierunkiem s. Rut Koczargi. Słowno-muzyczna refleksja przypomniała zebranym w zakopiańskim sanktuarium wiernym o przeżywanej obecnie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Wakacyjny obóz studencki stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia
2018/07/10

W Koszalinie w dniach 10 - 16 lipca 2018 r.  odbył się wakacyjny obóz studencki stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zatytułowany Koszalin – serce Pomorza. Młodzieży towarzyszyli kapłani i siostry zakonne, a wśród nich sercanki; s. Bożymira Piś z Warki i s. Salezja Wojdyła z Krakowa.
Obóz wakacyjny we Francji z udziałem sióstr sercanek
2018/07/09

A la conquête de l’espace (Na podbój kosmosu) – pod takim hasłem przebiegł dziewiąty obóz letni dla dzieci i młodzieży regionu Pays-de-Bray w dniach 9-15 lipca 2018 r. W tej części Francji, w miejscowości Neuf-Marché mieszka i posługuje trzyosobowa wspólnota sióstr sercanek: s. p. Antonina Szymczakowska, s. Bożena Rumin i s. Maria Kasprzak.
Tuligłowski Wieczór Maryjny ze św. Józefem Sebastianem Pelczarem
2018/07/01

W dniu 1 lipca siostry nowicjuszki wraz z m. mistrz. Damaris Kolebuk i s. Karoliną Grocholą z Przemyśla wzięły udział w Tuligłowskim Wieczorze Maryjnym. Te modlitewne spotkania odbywają się w Tuligłowach, w pierwsze niedziele miesiąca od maja do października, w Sanktuarium Niepokalanej Matki Dobrej Nadziei, której koronatorem był św. Józef Sebastian Pelczar.
Marsz w obronie życia i rodziny w Kijowie
2018/06/02

Około 10 tys. osób wzięło udział w narodowej manifestacji w obronie dzieci i rodzin, którą zorganizowano 2 czerwca 2018 r. w Kijowie na Ukrainie. Do marszu dołączyli parafianie z Nowogardu Wołyńskiego wraz z duszpasterzami oraz s. p. Paschalisa Domska i s. Teresa Wiszniowska posługujące na terenie parafii.
XXII Spotkanie Młodych na Lednicy
2018/06/02

Ponad 100 tys. osób uczestniczyło w XXII Spotkaniu Młodych na Lednicy, które odbyło się 2 czerwca 2018 r. pod hasłem Jestem. Młodzieży towarzyszyli biskupi, kapłani i osoby konsekrowane, a wśród nich także siostry sercanki. Przedpołudniowa adoracja Najświętszego Sakramentu, Spowiedź i Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 były duchowym przygotowaniem do oficjalnego otwarcia dorocznego spotkania na Polach Lednickich.
Wizyta ks. bpa Witalija Krywickiego w Świetlicy Ziarenko na Ukrainie
2018/05/16

W  świetlicy wychowawczej Ziarenko prowadzonej przez siostry sercanki w Nowogradzie Wołyńskim na Ukrainie 16 maja 2018 r. gościł ks. bp Witalij Krywicki, pasterz diecezji kijowsko - żytomierskiej. Jego wizyta była związana z odbywającą się w tym dniu konsekracją pobliskiego kościoła pw. św. Zofii w Susłach, skąd pochodzą również dzieci uczęszczające do sercańskiego przedszkola.
VIII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej we Lwowie
2018/05/13

W Bazylice Metropolitalnej pw. Wniebowzięcia NMP we Lwowie 13 maja 2018 r. rozpoczął się VIII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Koncertem inaugurującym to wydarzenie było terezjańskie pop-oratorium zatytułowane: "Twoja na zawsze jestem Panie", skomponowane przez Zbigniewa Małkowicza.
Zakończenie Kursu Odnowy Duchowej na Ukrainie
2018/05/11

Z inicjatywy Konsulty Wyższych Przełożonych Zakonów Żeńskich obydwu obrządków na Ukrainie został zorganizowany Kurs Odnowy Duchowej, który poprowadzili Księża Salwatorianie z Trzebini. Kurs trwał półtora roku, od stycznia 2017 do maja 2018 roku.
Spotkanie formacyjno-rekreacyjne sióstr postulantek w Zakopanem
2018/05/01

Wędrówka po górskich szlakach w poszukiwaniu piękna stworzenia i jego Stwórcy była jednym z elementów spotkania formacyjno-rekreacyjnego wspólnoty postulatu, która 1 maja 2018 r. wyruszyła z Krakowa do Zakopanego na sześciodniowy wypoczynek na łonie natury.
Piesza pielgrzymka z Bielska-Białej do Łagiewnik
2018/04/30

30 kwietnia 2018 r. Mszą Świętą przy bazylice Nawiedzenia NMP w Bielsku-Białej-Hałcnowie rozpoczęła się 6. piesza pielgrzymka diecezji bielsko-żywieckiej do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.  Na pątniczy szlak w licznej, bo ponad 1800-osobowej grupie pielgrzymów, wyruszyły również s. Salawa Kaczmarczyk i s. M. Magdalena Stańczyk, posługujące obecnie w Placówce całodobowej opieki Dom Opieki im. Jana Pawła II w Kamesznicy.
124. rocznica założenia Zgromadzenia Sióstr Sercanek na Jamajce
2018/04/15

W miejscowości Maggoty na Jamajce 15 kwietnia 2018 r. sercańska wspólnota licząca obecnie cztery siostry wraz ze swymi podopiecznymi świętowała 124. rocznicę założenia Zgromadzenia.
Hołd ofiarom Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej
2018/04/10

W 78. rocznicę Zbrodni Katyńskiej i 8. rocznicę Tragedii Smoleńskiej, 10 kwietnia 2018 r. Polacy z Żytomierza i Nowogrodu Wołyńskiego oddali hołd śp. Prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu oraz ofiarom Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej.
Wspólnota nowicjatu na Spotkaniu Młodych Archidiecezji Przemyskiej
2018/03/25

W Niedzielę Palmową, 25 marca 2018 r., siostry nowicjuszki wraz z m. mistrz. Damaris Kolebuk i s. Karoliną Grochola udały się do Radymna, by wziąć udział w zakończeniu trzydniowego Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej (SMAP).
Bóg zawsze przebacza
Rekolekcje wielkopostne w krakowskiej bursie
2018/03/13

O pełnym miłości spojrzeniu Jezusa, Bożym przebaczeniu i drodze do wewnętrznego wyzwolenia mówił do studentek ks. Jakub Wiśniewski podczas rekolekcji wielkopostnych, które odbyły się w dniach 13-15 marca 2018 r. w Bursie im. bł. Matki Klary Szczęsnej w Krakowie.
Rekolekcje dla dziewcząt w Brodach na Ukrainie
2018/03/08

Love story – niesamowita historia miłości – pod takim hasłem odbyły się rekolekcje dla dziewcząt w dniach 8-10 marca u sióstr sercanek w Brodach na Ukrainie. Dziewczęta przybyły ze Lwowa, Złoczowa, Rudek i Nowogradu razem z siostrami posługującymi w tych miejscowościach. W rekolekcjach wzięły udział również 3 dziewczyny z bursy  prowadzonej przez siostry w Brodach. Łącznie zgromadziło się  28 dziewcząt.
Spotkanie formacyjne dla dziewcząt w Krakowie
2018/02/23

Już po raz piąty w krakowskiej Bursie im. bł. Matki Klary Szczęsnej w dniach 23-25 lutego odbyły się warsztaty psychologiczne dla dziewcząt połączone z modlitewną refleksją pod hasłem: Żyć w zgodzie ze sobą. Spotkanie dla siedemnastu dziewcząt i pięciu sióstr postulantek poprowadziła Danuta Dybowska we współpracy z o. Rafałem Waluchem OFM i s. Lilianą Mozdyniewicz.
Święto bł. Matki Klary Szczęsnej w krakowskiej bursie dla studentek
2018/03/07

Studentki mieszkające w bursie im. bł. Matki Klary Szczęsnej w Krakowie 7 marca 2018 r. uczestniczyły we Mszy Świętej ku czci swojej Patronki. Eucharystia sprawowana przez ks. Michała Leśniaka i ks. Józefa Ślazyka była przedłużeniem liturgicznego święta bł. Matki Klary przypadającego na dzień 7 lutego.
Wolni w Chrystusie
Konferencja o Narodowym Programie Trzeźwości w Toruniu
2018/02/20

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu w dniach 20-21 lutego 2018 r. odbyła się ogólnopolska konferencja pt.: Wolni w Chrystusie, której przedmiotem była prezentacja Narodowego Programu Trzeźwości. Podczas spotkania Zgromadzenie Sióstr Sercanek reprezentowała s. Witalisa Żaboklicka z Krakowa.
Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś…
Opłatek w Paryżu
2018/01/28

W polskiej Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Paryżu 28 stycznia 2018 r. odbyło się wspólne kolędowanie. Wraz z ks. prob. Pawłem Witkowskim, siostrami sercankami z paryskiej wspólnoty i parafianami modliła się młodzieżowa grupa Oratorio, która ubogaciła spotkanie śpiewem i muzycznym akompaniamentem.
Kolędowy wieczór ze św. J.S. Pelczarem
2018/01/28

Każdego 28 dnia miesiąca w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Garncarskiej w Krakowie siostry sercanki wraz z wiernymi gromadzą się na nabożeństwie ku czci św. Józefa Sebastiana Pelczara. Styczniowe spotkanie modlitewne miało szczególnie uroczysty charakter.
1 | 2 | 3
copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści