Z życia wspólnot - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Z ŻYCIA WSPÓLNOT
Betlejemski wieczór ze Świętą Rodziną w Łodzi
2018/01/21

Ten wieczór na długo pozostanie w pamięci parafian. 21 stycznia 2018 r. w Parafii Matki Bożej Zwycięskiej w Łodzi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 152 pod kierunkiem s. Zuzanny Citak przedstawili jasełka w niekonwencjonalnym stylu.


Wizyta animatorek RAM-u w domu nowicjatu w Przemyślu
2018/01/20

W sobotę, 20 stycznia 2018 r., w domu nowicjatu w Przemyślu na "Górce" gościło 11 uczestniczek Studium Animatora Ruchu Apostolstwa Młodych. Ze względu na to, że program formacyjny RAM-u podejmuje tematykę odkrywania celu życia i rozeznawania powołania, dziewczęta przybyły, aby zapoznać się z sercańskim charyzmatem.
Przemyski Orszak Trzech Króli z udziałem sióstr nowicjuszek
2018/01/06

W uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2018 r. siostry nowicjuszki zaopatrzone w anielskie skrzydła wzięły udział w pochodzie Trzech Króli, który przeszedł ulicami Przemyśla. Ta coroczna manifestacja wiary rozpoczęła się o godz. 11.00 przywitaniem orszaku królewskiego w Archikatedrze Przemyskiej.
Teatr Eden w Domu Opieki w Kamesznicy
2018/01/05

Siostry sercanki prowadzące Dom Opieki w Kamesznicy 5 stycznia 2018 r. gościły "Teatr Eden" z Wieliczki, który wystawił dla podopiecznych ośrodka spektakl pt. "Opowieść Wigilijna". Piątkowe spotkanie ze sztuką sprawiło zarówno chorym jak również siostrom i personelowi Domu Opieki wiele radości.
Kolęda w domu prowincjalnym w Fouquières les Béthune we Francji
2018/01/04

Chociaż we Francji polska tradycja « kolędowania » nie jest znana, to jednak siostry sercanki posługujące na ziemi francuskiej 4 stycznia 2018 r. spotkały się w domu prowincjalnym w Fouquières les Béthune, aby radosnym śpiewem uczcić Dzieciątko Jezus.
Rekolekcje sylwestrowe ze Świętymi
2017/12/29

Maryja, św. Józef, bł. Karolina Kózkówna i sł. Boża Paulina Jaricot to bohaterowie tegorocznych rekolekcji sylwestrowych, które odbyły się w dniach 29 grudnia – 2 stycznia 2018 r. w akademickiej bursie sióstr sercanek w Krakowie. W skupieniu prowadzonym przez ks. Zbigniewa Koconia, proboszcza Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach i s. Lilianę Mozdyniewicz, referentkę ds. powołań, wzięło udział 7 dziewcząt, 5 sióstr aspirantek.
Bożonarodzeniowe spotkanie w Neuf-Marché we Francji
2017/12/25

W dzień Bożego Narodzenia, 25 grudnia 2017 r. siostry ze wspólnoty z Neuf-Marché – s. p. Antonina Szymczakowska, s. Bożena Rumin i s. Maria Kasprzak przy współpracy Pana Burmistrza Neuf-Marché Didier Degry, Księdza Proboszcza Christophe’a Potela oraz parafian przygotowały świąteczny obiad dla osób samotnych. Były to osoby, które albo same zdecydowały się, by spędzić ten dzień w szerszym gronie, albo te, które zostały zaproszone bezpośrednio przez siostry znające ich sytuację.
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w kościele Sióstr Sercanek w Krakowie
2017/12/08

Siostry sercanki czerpiąc z duchowego dziedzictwa jakie pozostawili Zgromadzeniu św. Józef Sebastian Pelczar i bł. Matka Klara Szczęsna, głęboką czcią otaczają Maryję w tajemnicy Jej Niepokalanego Poczęcia. W dniu liturgicznego święta, 8 grudnia 2017 r. siostry ze wszystkich wspólnot w Polsce i poza jej granicami odnowiły swoje śluby oddając na nowo Najświętszemu Sercu Jezusowemu przez Niepokalane Serce Maryi.
Rekolekcje adwentowe dla dziewcząt w bursie
2017/12/04

W Bursie dla studentek im. bł. Matki Klary w Krakowie w dniach 4 - 6 grudnia 2017 r. odbyły sie rekolekcje adwentowe, które poprowadził ks. Michał Leśniak, moderator Ruchu Światło - Życie Archidiecezji Krakowskiej. Rekolekcjonista podjął temat modlitwy, wprowadzając dziewczęta w metodę lectio divina. Przypomniał też, że życie duchowe każdego chrześcijanina winno się skupiać wokół Eucharystii, która już tu na ziemi zapowiada wieczne zjednoczenie człowieka z Bogiem.
Festyn na rzecz sercańskich misji w Boliwii
2017/12/03

Z inicjatywy s. Rafaeli Rusin 3 grudnia 2017 r w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mariusza Zaruskiego w Pucku odbył się festyn na rzecz sercańskich misji w Boliwii. W przygotowanie tego wydarzenia włączyli się członkowie wspólnoty Sercańskiej Rodziny Świeckich, działającej przy Parafii pw. św. Piotra i Pawła w Pucku.
Odpust w Domu Macierzystym w Krakowie
2017/11/26

Z inicjatywy s. p. Ligii Bender w dniach 23-25 listopada 2017 r. siostry ze wspólnoty Domu Macierzystego w Krakowie przeżywały triduum przez uroczystością patronalną Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W ciągu tych dni w kaplicy domowej konferencje wygłosili: ks. Mirosław Tosza, założyciel wspólnoty ubogich Betlejem z Jaworzna, ks. Wiesław Pietrzak SCJ z Krakowa oraz o. Azariasz Jacek Hess OFM z Krakowa.
Koncert w kościele Sióstr Sercanek
2017/11/22

Po uroczystej Mszy Świętej wieczornej w kościele Sióstr Sercanek w Krakowie Sercański chór pod dyrekcją s. p. Ligii Bender wykonał kilka utworów ku czci Najświętszego Serca Jezusowego, Matki Bożej i św. Cecylii. Wspólną modlitwę ubogaciły również teksty św. Augustyna i św. Józefa Sebastiana Pelczara, ukazujące istotę muzyki kościelnej oraz śpiewu.
Wieczór chwały w Paryżu
2017/11/19

W Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Paryżu na Concordzie 19 listopada 2017 r. odbył się kolejny Wieczór chwały. W tym roku tematem przewodnim wieczornych spotkań modlitewnych są słowa: Zejdź z kanapy, zaczerpnięte z przemówienia Ojca Świętego Franciszka podczas ŚDM 2016 w Brzegach k. Krakowa.
Kurs Nowe Życie w Aleksandrowie Łódzkim
2017/11/17

W dniach 17-19 listopada w Parafii Michała i Rafała w Aleksandrowie Łódzkim odbył się Kurs Nowe Życie, w którym uczestniczyło 35 osób. W przygotowanie i przeprowadzenie kursu włączyła się s. p. Sancja Mazur od kilku lat współpracująca z łódzką filią Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji.
Modlitwa uwielbienia w kościele Sióstr Sercanek w Krakowie
2017/11/04

O mocy uwielbienia, wyzwoleniu z kajdan grzechu i bliskości Maryi mówił o. dr Andrzej Prugar OFMConv podczas modlitewnego czuwania, które odbyło się 4 listopada 2017 r., w kościele Sióstr Sercanek w Krakowie. Tym razem myślą przewodnią spotkania były słowa zaczerpnięte z szesnastego rozdziału Dziejów Apostolskich, mówiące o wytrwałej modlitwie uwielbienia, która może prowadzić do wolności, duchowej dojrzałości oraz ofiarnej miłości Boga i bliźniego.

Bal Wszystkich Świętych z udziałem sióstr sercanek
2017/10/31

Od kilku lat zauważamy niepokojący wzrost zainteresowania wśród dzieci i młodzieży tzw. obrzędami Halloween, które zbiegają się z uroczystością Wszystkich Świętych. W ramach przeciwdziałania tym niebezpiecznym trendom przybyłym z Zachodu, katecheci i wychowawcy inicjują w parafiach i szkołach bale oraz parady Świętych.
Kiermasz misyjny na rzecz sierocińca w Cochabamba w Boliwii
2017/10/22

22 października w ramach Światowego Dnia Misyjnego, przebiegającego pod hasłem Idźcie i głoście, w Parafii pw. Bożego Ciała w Słomnikach odbył się już po raz szósty kiermasz misyjny. Inicjatywę mającą na celu wsparcie misji prowadzonych przez siostry sercanki w Boliwii podjęła s. p. Jolanta Koźlak.
Obchody 100. rocznicy objawień fatimskich w Brodach na Ukrainie
2017/10/21

W Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Brodach na Ukrainie 21 października 2017 r. odbył się muzyczno-poetycki konkurs dla dzieci pt. Dla Ciebie, Maryjo. Październikowy czas, tradycyjnie kojarzony z modlitwą różańcową, jest dobrą okazją do tego, by okazać Maryi miłość i wdzięczność za jej macierzyńską opiekę. Dla dzieci uczestniczących w konkursie było to również duże wyzwanie i zachęta do rozwijania swoich talentów.
Rekolekcje dla dziewcząt w Słupcy
2017/10/20

W domu zakonnym Sióstr Sercanek w Słupcy w dniach 20-22 października 2017 r. odbyły się rekolekcje dla dziewcząt. Spotkanie poprowadził ks. Krzysztof Szkopek, wikariusz pobliskiej Parafii pw. św. Wawrzyńca, we współpracy z s. p. Albertą Bryją oraz s. Augustianą Wierzbicką i siostrą aspirantką Eweliną Klich z Krakowa. W skupieniu uczestniczyło 11 dziewcząt ze Słupcy i okolicznych miejscowości.
Kolejny rok akademicki w krakowskiej bursie dla studentek
2017/10/02

Kolejny rok akademicki rozpoczął się 2 października 2017 r., jednak studentki Bursy im. bł. Matki Klary Szczęsnej oficjalną inaugurację nowego roku nauki przeżywały kilka dni później, 10 października. Tego dnia o godz. 20.30 w akademickiej kaplicy bursy odbyła się Msza Święta w ich intencji.

Bursa im. bł. Matki Klary Szczęsnej w Rzeszowie już otwarta
2017/10/02

W Bursie im. bł. Matki Klary Szczęsnej mieszczącej się przy Domu Prowincjalnym w Rzeszowie rozpoczął się kolejny rok akademicki. W środę, 18 października, w kaplicy sióstr ks. Tomasz Wójcik, wikariusz pobliskiej Parafii pw. Chrystusa Króla, sprawował Mszę Świętą o światło Ducha Świętego i potrzebne łaski na kolejny rok nauki dla dziewięciu studentek. Wraz z mieszkankami bursy modliły się siostry posługujące obecnie w Domu Prowincjalnym.
Narodowy Kongres Trzeźwości w Warszawie
2017/09/21

O zniszczonych więziach rodzinnych, uśpionych sumieniach Polaków i propagowaniu fałszywych iluzji szczęścia mówili eksperci do spraw uzależnień podczas Narodowego Kongresu Trzeźwości, który odbył się na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie w dniach 21-23 września 2017 r.
1 | 2 | 3
copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści