ZGROMADZENIE SŁUŻEBNIC NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSOWEGO
DOM GENERALNY
ul. Garncarska 24
31-115 Kraków
generalat@sercanki.org.pl 
12 422 57 66

PROWINCJA NMP KRÓLOWEJ POLSKI, CZĘSTOCHOWA
ul. Spadzista 15
42-200 Częstochowa
prowincjaczestochowa@sercanki.org.pl 
34 363 36 27

PROWINCJA ŚW. JÓZEFA, RZESZÓW
ul. ks. J. Sondeja 7
35-011 Rzeszów
prowincjasj@sercanki.org.pl 
17 852 07 40

 

 

Czytelnia

Czy i jak propagować dziś duchowość wynagrodzenia Sercu Jezusa w kontekście nauczania św. bpa Józefa Sebastiana Pelczara?

W trakcie poprzednich wykładów zapoznaliśmy się z wieloma osobami, którym bliska była idea wynagrodzenia. Zostałam zaproszona, by przedstawić, jak ów rys kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa był obecny w nauczaniu gorliwego promotora tegoż nabożeństwa, św. Józefa Sebastiana Pelczara.
więcej

Kilka myśli o Bożym Sercu...

Od czasu do czasu zdarza mi się spotkać z głoszoną jako pewnik tezą, iż kult Najświętszego Serca Jezusowego, osiągnąwszy swe apogeum na przełomie XIX i XX w., wewnętrznie się "wypalił" tak, że dla dzisiejszego człowieka przedstawia się jako coś anachronicznego, a przez to mało pociągającego.
więcej

List pasterski św. J.S. Pelczara

List Pasterski O POŚWIĘCENIU SIĘ NAJŚWIĘTSZEMU SERCU JEZUSOWEMU JEDNOSTEK I RODZIN. Józef Sebastian z Bożego miłosierdzia i łaski św. Stolicy Apostolskiej Biskup przemyski o. ł. Wielebnemu Duchowieństwu i Ukochanym Wiernym swej dyecezyi pozdrowienie w Panu i błogosławieństwo pasterskie.
więcej

Mąż modlitwy, który promieniował Bogiem

Z Matką Szczęsną Niemiec, byłą przełożoną generalną Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, rozmawia Mariusz Kamieniecki
więcej

Rok św. Józefa

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, 8 grudnia 2020 r. Papież Franciszek ogłosił Rok Świętego Józefa, który potrwa do 8 grudnia 2021 r. Z tej okazji opublikowany został List Apostolski „Patris corde” – „Ojcowskim sercem” Ojca Świętego Franciszka z okazji 150. rocznicy ogłoszenia św. Józefa Patronem Kościoła powszechnego.
więcej

Rozmiłowany w Sercu Bożym

Nie byłoby żadnej z obecnych tu dziś sióstr sercanek, gdyby Bóg w sercu jednego człowieka, otwartym na działanie łaski, nie rozpalił szczególnego charyzmatu – miłości i czci dla Najśw. Serca Pana Jezusa. Chodzi oczywiście o osobę naszego św. Założyciela, Józefa Sebastiana Pelczara.
więcej