ZGROMADZENIE SŁUŻEBNIC NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSOWEGO
DOM GENERALNY
ul. Garncarska 24
31-115 Kraków
generalat@sercanki.org.pl 
12 422 57 66

PROWINCJA NMP KRÓLOWEJ POLSKI, CZĘSTOCHOWA
ul. Spadzista 15
42-200 Częstochowa
prowincjaczestochowa@sercanki.org.pl 
34 363 36 27

PROWINCJA ŚW. JÓZEFA, RZESZÓW
ul. ks. J. Sondeja 7
35-011 Rzeszów
prowincjasj@sercanki.org.pl 
17 852 07 40

 

 

 Z czystym sercem w Nowy Rok
W domu Sióstr Sercanek w Bieczu w dniach 27 grudnia 2023 – 1 stycznia 2024 trwały rekolekcje sylwestrowe dla członków Młodzieży Rodziny Sercańskiej. Poniżej zamieszczamy wspomnienie z tego wydarzenia.

„Za nami niezwykły czas rekolekcji sylwestrowych zatytułowanych Z czystym sercem w Nowy Rok, które poprowadzili: ks. Maciej Stabrawa i s. Amanda Adamczyk. Pomocą służyły również s. Bożymira Piś i s. przeł. Augustyna Waksmundzka.

Pierwsze dwa dni były poświęcone na warsztaty na temat wspólnoty i roli animatora. Podczas zajęć poznawaliśmy głębiej cechy osoby podejmującej się tego zadania. Mieliśmy możliwość wysłuchania bogatej w treść konferencji Pani Katarzyny, która przedstawiła, na czym polega bycie liderem wspólnoty. W tym czasie został również wybrany samorząd Młodzieży Rodziny Sercańskiej.

Rekolekcjonista poprowadził zajęcia warsztatowe i głosił nam konferencje, podejmując tematy sakramentu spowiedzi, Eucharystii i życia w świetle Słowa Bożego. Słuchając ks. Macieja, mieliśmy głębokie przekonanie, że jest rozkochany w Tym, o Którym mówi, ponieważ dał nam żywe świadectwo swojej wiary i więzi z Bogiem.

W trakcie rekolekcji do naszej wspólnoty dołączyły cztery osoby i przyjęły sercańskie krzyżyki, a dwie osoby rozpoczęły kandydaturę, natomiast jedna osoba przeszła na kolejny etap formacji i przyjęła sercański szkaplerz. Każdego dnia modliliśmy się i uczestniczyliśmy we Mszy św. Duch modlitwy przenikał nasze serca, ale także nie brakowało radości i dobrej zabawy.

Ostatnią godzinę starego roku przeżyliśmy u stóp Pana, adorując Go, dziękując za wszystko co piękne i trudne, przepraszając i prosząc o wiele łask na nowy czas. Kolejny rok rozpoczęliśmy najlepiej, jak można, to znaczy uroczystą Eucharystią. Wkroczyliśmy w Nowy Rok 2024 razem z Bogiem – kochającym i miłosiernym Tatą, który, jak wierzymy, poprowadzi nas bezpiecznie po drogach naszego życia, i nie pozwoli na to, aby nawet „jedno z tych najmniejszych” pozostało bez Jego opieki. Te szczególne dni zapiszą się w pamięci każdego uczestnika na długi czas!”.

Świadectwo
Rekolekcje sylwestrowe były dla mnie chwilą, w której mogłam poczuć się sobą. Był to także czas kiedy doświadczyłam wielkiej bliskości i miłości Boga w ludziach, którzy dali mi wiele miłości i radości podczas tych dni.

Konferencje ks. Macieja o spowiedzi wlały we mnie dużo spokoju i były zachętą, abym nie obawiała się iść do spowiedzi.  Adoracja Najśw. Sakramentu uświadomiła mi, że Bóg pokazuje mi moje słabości, ale też wiele dobra, którego sama nie potrafię odnaleźć w swoim życiu. Także zabawa sylwestrowa uświadamiała mi jak można naprawdę świetnie przeżywać czas z Bogiem i dobrze się bawić ze wspaniałymi ludźmi, którzy nie oceniają drugiego człowieka, ale dają siłę i radość. Polecam bardzo takie rekolekcje sylwestrowe, ponieważ można doświadczyć Bożej miłości oraz wiele radości i uśmiechu od wspólnoty. Jeśli masz trudności, oddaj je Bogu, a On przez wspaniałych ludzi zatroszczy się o Ciebie.

Ten czas był dla mnie wyjątkowy i bardzo owocny. Bardzo się cieszę, że mogłam osobiście poznać ludzi, którzy dali mi dużo nadziei na dalsze moje życie. Dziękuję, że mogę być w tej wspólnocie, które mnie wspiera, prowadzi do Boga i pomaga, zarówno w smutnych jak i w radosnych chwilach mojej codzienności.