ZGROMADZENIE SŁUŻEBNIC NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSOWEGO
DOM GENERALNY
ul. Garncarska 24
31-115 Kraków
generalat@sercanki.org.pl 
12 422 57 66

PROWINCJA NMP KRÓLOWEJ POLSKI, CZĘSTOCHOWA
ul. Spadzista 15
42-200 Częstochowa
prowincjaczestochowa@sercanki.org.pl 
34 363 36 27

PROWINCJA ŚW. JÓZEFA, RZESZÓW
ul. ks. J. Sondeja 7
35-011 Rzeszów
prowincjasj@sercanki.org.pl 
17 852 07 40

 

 

W dniach 23 – 25 lutego 2024 r. odbyły się Wielkopostne Dni Formacji Sercańskiej w formie spotkań online. Młodzież należąca do sercańskiej wspólnoty licznie zgromadziła się przed ekranami swoich komputerów i telefonów, aby wspólnie się modlić i formować swoje serca. 

O rozwój duchowy uczestników zadbała w tych dniach s. Amanda Adamczyk, zachęcając do słuchania Bożego głosu w tym szczególnym czasie Wielkiego Postu. Ponadto ks. Maciej Stabrawa wygłosił do młodzieży trzy bogate w treść konferencje. Rekolekcjom towarzyszył temat miłosierdzia, przebaczania innym, miłości do nieprzyjaciół, a także scena przemienienia Pana Jezusa na górze Tabor. 

Uczestnicy zostali zaproszeni do tego, aby te wyjątkowe dni przeżyć, w miarę możliwości, w większym skupieniu, uczestnicząc we Mszy świętej, drodze krzyżowej, poświęcając czas na modlitwę i medytację Słowa Bożego. Młodzież znalazła również czas na wspólną Koronkę do Bożego miłosierdzia.

Te dni były wypełnione treściami, które kształtowały umysły i serca uczestników, a liczne refleksje młodzieży były świadectwem, że przy osobistym zaangażowaniu się również taki sposób przekazu może być owocny i może pomóc wielu osobom zadbać o swoje życie duchowe w dzisiejszym zabieganym świecie.