ZGROMADZENIE SŁUŻEBNIC NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSOWEGO
DOM GENERALNY
ul. Garncarska 24
31-115 Kraków
generalat@sercanki.org.pl 
12 422 57 66

PROWINCJA NMP KRÓLOWEJ POLSKI, CZĘSTOCHOWA
ul. Spadzista 15
42-200 Częstochowa
prowincjaczestochowa@sercanki.org.pl 
34 363 36 27

PROWINCJA ŚW. JÓZEFA, RZESZÓW
ul. ks. J. Sondeja 7
35-011 Rzeszów
prowincjasj@sercanki.org.pl 
17 852 07 40

 

 

Świętość Jana Pawła II inspiracją dla każdego z nas

Miłość do rodzącego się życia, nieustanna troska o rodzinę i odwaga w dążeniu do przywrócenia pokoju między narodami to trzy jakże aktualne tematy, które obrazują najważniejsze kierunki społecznego nauczania św. Jana Pawła II, o których mówił kard. Angelo Comastri podczas uroczystej Mszy św. sprawowanej w Bazylice św. Piotra w Rzymie w 10. rocznicę kanonizacji Papieża Polaka, 27 kwietnia 2024 r.

Emerytowany archiprezbiter bazyliki watykańskiej podkreślił, że całe życie Jana Pawła II było księgą, z której można było czytać Chrystusową Ewangelię. Przypomniał również, że podstawą wszystkich decyzji świętego papieża było całkowite zjednoczenie z Bogiem i synowskie oddanie się Maryi wyrażone w papieskim herbie słowami: Totus Tuus Maria (Cały jestem Twój, Maryjo). 

W sobotni wieczór Eucharystii sprawowanej w bazylice watykańskiej przewodniczył kard. Giovanni Battista Re, dziekan Kolegium Kardynalskiego, a wraz z nim koncelebrował ks. kard. Stanisław Dziwisz wraz z licznie zgromadzonymi kardynałami, biskupami i kapłanami. 

Po Mszy św. wieloletni sekretarz Papieża Polaka poprowadził modlitwę przy grobie św. Jana Pawła II. Podziękował również wszystkim obecnym za udział w tym jubileuszowym wydarzeniu. Wyraził także wdzięczność śp. Benedyktowi XVI i papieżowi Franciszkowi za potwierdzenie świętości papieża z Polski i wyniesienie go do chwały ołtarzy, aby jego przykład mógł być dla wiernych z całego świata inspiracją do radykalnego życia Ewangelią.

We wspólnej modlitwie dziękczynnej za dar życia i świętości Jana Pawła II uczestniczyła s. Tobiana Sobotka, sercanka należąca przez niemal 27 lat do najbliższych współpracowników Ojca Świętego, a także siostry sercanki z Domu Polskiego przy via Cassia, siostry ze wspólnoty przy kościele św. Stanisława BM w Rzymie oraz siostry z Krakowa.

zobacz także:
Tysiące wiernych w Watykanie uczciło Jana Pawła II w 10. rocznicę jego kanonizacji
Kard. Comastri w 10. rocznicę kanonizacji: Za co kochamy św. Jana Pawła II?