ZGROMADZENIE SŁUŻEBNIC NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSOWEGO
DOM GENERALNY
ul. Garncarska 24
31-115 Kraków
generalat@sercanki.org.pl 
12 422 57 66

PROWINCJA NMP KRÓLOWEJ POLSKI, CZĘSTOCHOWA
ul. Spadzista 15
42-200 Częstochowa
prowincjaczestochowa@sercanki.org.pl 
34 363 36 27

PROWINCJA ŚW. JÓZEFA, RZESZÓW
ul. ks. J. Sondeja 7
35-011 Rzeszów
prowincjasj@sercanki.org.pl 
17 852 07 40

 

 

Już po raz trzydziesty w Pliszczynie k. Lublina w dniach 24-29 czerwca 2024 r. odbyły się Sercańskie Dni Młodych, w których wzięło udział ok. 450 osób z całej Polski. Wśród uczestników tego młodzieżowego święta radości przebiegającego tym razem pod hasłem: Jestem były trzy siostry z Krakowa i z Lublina wraz z grupą Młodzieży Rodziny Sercańskiej.

Przez te dni młodzi przeszli duchową drogę składającą się z sześciu odcinków: Poznaj swoją sytuację, pokonaj lęk, zacznij współpracować, odkryj misję, przywróć relacje, idź i działaj! Każdy dzień było okazją do spotkania się z Bogiem w ciszy serca, a także do głębszego poznania siebie na różnych płaszczyznach życia i wyjścia z miłością do drugiego człowieka. Młodzi korzystali z wielu propozycji wspólnej, a także indywidulanej modlitwy, uczestniczyli w konferencjach i warsztatach, a poprzez koncerty, tańce, mecze i inne formy rozrywki budowali wspólnotę serc zgromadzonych przy Sercu Jezusa.

W tym roku dziewczęta i chłopcy patrzyli na swoje życie w kontekście historii Mojżesza, dostrzegając na nowo obecność Boga w codzienności życia. W realizacji tego wyzwania wspierali ich ks. kard. Grzegorz Ryś i ks. bp Adam Bab, a także zaproszeni goście, którzy swoimi świadectwami zachęcali do całkowitego zawierzenia swojego życia Bogu, bez względu na trudne doświadczenia z przeszłości. 

Młodzież zgromadzona na polu namiotowym przy Domu Rekolekcyjnym Księży Sercanów miała okazję doświadczyć piękna i siły, którą daje wspólnota Kościoła. 

W sercańskim zlocie uczestniczyła także młodzież z Ukrainy. Owocem tego wydarzenia był również niecodzienny i wymowny epizod po obejrzeniu reportażu na temat wojny na Ukrainie przedstawionego przez jednego z księży sercanów na stałe tam pracujących i niosących pomoc na terenach zagrożonych wojną. Jego przejmująca i bolesna treść wywarła na wszystkich silne wrażenia. Po obejrzeniu filmu spontanicznie podbiegła do księdza grupa ukraińskiej młodzieży, a potem także chłopcy i dziewczęta z Polski, ogarniając serdecznym, solidarnym uściskiem najpierw Księdza, a potem siebie nawzajem. Nam, którzy byliśmy tego świadkami, jeszcze mocniej wybrzmiały słowa: „Królestwo Boże jest pośród nas”. Ponad wszystkim jest i pozostaje nadzieja.... a ona zawieść nie może.

zobacz więcej:
sercanskie.pl