ZGROMADZENIE SŁUŻEBNIC NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSOWEGO
DOM GENERALNY
ul. Garncarska 24
31-115 Kraków
generalat@sercanki.org.pl 
12 422 57 66

PROWINCJA NMP KRÓLOWEJ POLSKI, CZĘSTOCHOWA
ul. Spadzista 15
42-200 Częstochowa
prowincjaczestochowa@sercanki.org.pl 
34 363 36 27

PROWINCJA ŚW. JÓZEFA, RZESZÓW
ul. ks. J. Sondeja 7
35-011 Rzeszów
prowincjasj@sercanki.org.pl 
17 852 07 40

 

 

Życie w rytmie Bożego Serca

O szczęściu, które może dać tylko Bóg, radości z dawania siebie innym i pięknie życia w siostrzanej wspólnocie skupionej wokół Najświętszego Serca Jezusowego mówiły: s. Agnieszka Kijowska, s. Gracjanna Zawadzka i s. Gemma Zajdel w audycji pt. „Konsekrowani na fali” na antenie rzeszowskiego Radia Via, którą emitowano 22 czerwca 2024 r. 

W rozmowie z Iwoną Kosztyłą siostry opowiedziały o duchowości Zgromadzenia i posługach, pełnionych obecnie w Polsce i w wielu zakątkach świata. Podczas spotkania przy kremówce i kawie nie zabrakło także odniesień do codzienności płynącej w rytmie Bożego Serca, przeżywanej dla większej chwały Bożego Serca i z myślą o ludziach, którzy tej miłości są szczególnie spragnieni.  

Niezwykle cennym momentem sobotniej audycji były świadectwa sióstr na temat rozeznawania powołania i odkrywania sensu życia, a także wspomnienia ukazujące konkretne znaki Bożego prowadzenia pośród młodzieńczych poszukiwań drogi ku pełni szczęścia. Siostry podzieliły się także swoimi pasjami podkreślając, że szczególną pasją ich życia jest naśladowanie Chrystusa i głoszenie Jego miłości, ale także odkrywanie piękna Stwórcy w świecie i w drugim człowieku. 

Na zakończenie spotkania siostry zaprosiły na stronę internetową Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, gdzie można dowiedzieć się więcej na temat życia i działalności duchowych córek św. Józefa Sebastiana Pelczara, którego 100. rocznica śmierci przypada w tym roku, oraz pierwszej sercanki bł. M. Klary Ludwiki Szczęsnej. 

Serdecznie zapraszamy do posłuchania audycji.
Inne audycje - Radio VIA - Katolickie Radio Rzeszów