ZGROMADZENIE SŁUŻEBNIC NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSOWEGO
DOM GENERALNY
ul. Garncarska 24
31-115 Kraków
generalat@sercanki.org.pl 
12 422 57 66

PROWINCJA NMP KRÓLOWEJ POLSKI, CZĘSTOCHOWA
ul. Spadzista 15
42-200 Częstochowa
prowincjaczestochowa@sercanki.org.pl 
34 363 36 27

PROWINCJA ŚW. JÓZEFA, RZESZÓW
ul. ks. J. Sondeja 7
35-011 Rzeszów
prowincjasj@sercanki.org.pl 
17 852 07 40

 

 

 Przyjdź do źródła!
„Rozmowy u źródła” – to temat rekolekcji sylwestrowych dla dziewcząt, które poprowadzili: ks. Łukasz Jachymiak z parafii wawelskiej w Krakowie i s. mistrz. Liliana Mozdyniewicz. Spotkanie odbyło się w Bursie dla studentek im. bł. Matki Klary Szczęsnej w dniach 29 grudnia 2023 r. – 1 stycznia 2024 r.

Podczas tych dni pomocą służyły również s. Maria Rita Szlachta i Paulina Niechaj.

Ostatnie dni roku były dla wszystkich uczestniczek tego wydarzenia czasem szczególnego zasłuchania się  w słowo Boże, konfrontacji codziennego życia z tym, co mówi Pan, oraz okazją do pogłębienia więzi z Bogiem poprzez rozważanie ewangelicznej sceny spotkania Jezusa z Samarytanką (J, 1-42).

Podczas warsztatów dziewczyny lepiły z gliny dzbany, aby odkryć swoją kruchość i w symboliczny sposób wrzucić do nich to, co słabe i grzeszne.

Nie chcemy tych słabości zabierać w Nowy Rok, ale zostawić je u stóp Jezusa jeszcze w tym kończącym się roku, a w zamian pragniemy napełnić te dzbany „wodą żywą” podczas Mszy św. o północy, czyli Bożym Słowem – wspominają uczestniczki spotkania.

W wieczór sylwestrowy odbył się Bal z Aniołami, który poprowadziły siostry juniorystki: s. Magda Wereszczyńska i s. Maria Ignacja Chlebicka. W spotkaniu uczestniczyły również s. przeł. Maksymilla Gierula i s. Karola Zaborska oraz mama dwóch uczestniczek.

 Za wszystkie łaski tego niezwykłego czasu niech będzie chwała Sercu Dzieciątka Jezus!