ZGROMADZENIE SŁUŻEBNIC NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSOWEGO
DOM GENERALNY
ul. Garncarska 24
31-115 Kraków
generalat@sercanki.org.pl 
12 422 57 66

PROWINCJA NMP KRÓLOWEJ POLSKI, CZĘSTOCHOWA
ul. Spadzista 15
42-200 Częstochowa
prowincjaczestochowa@sercanki.org.pl 
34 363 36 27

PROWINCJA ŚW. JÓZEFA, RZESZÓW
ul. ks. J. Sondeja 7
35-011 Rzeszów
prowincjasj@sercanki.org.pl 
17 852 07 40

 

 

W niedzielę po liturgicznej uroczystości św. Józefa Sebastiana Pelczara, 21 stycznia 2024 r., w Parafii pw. Przemienienia Pańskiego i św. Doroty w Trzcinicy w diecezji rzeszowskiej odbyło się wprowadzenie jego relikwii.

Tego dnia s. Maksymilia Zych, pochodząca z tej parafii, wraz z s. Amandą Adamczyk i s. Miriam Prymon z Biecza modliły się wraz z wiernymi podczas niedzielnych Mszy św.  Siostry wygłosiły katechezy o Założycielu Zgromadzenia, a podczas uroczystej sumy s. Maksymilia wniosła jego relikwie.

Podczas Mszy św. o godz. 11.00 kapłani modlili się również w intencji Zgromadzenia Sióstr Sercanek, polecając je wstawiennictwu św. Biskupa Pelczara. Jeden z celebransów, posługujący obecnie w Przemyślu podzielił się świadectwem szczególnej opieki św. Józefa Sebastiana.

W trakcie uroczystości Ksiądz Proboszcz zawierzył Najświętszemu Sercu Pana Jezusa wszystkie rodziny należące do parafii, podkreślając, że św. Patron miał wielkie nabożeństwo do Boskiego Serca Jezusa i w nim widział szczególną pomoc i ratunek dla wszystkich rodzin.

W kościele w Trzcinicy znajduje się witraż przedstawiający św. Józefa Sebastiana Pelczara, patrona diecezji rzeszowskiej.