ZGROMADZENIE SŁUŻEBNIC NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSOWEGO
DOM GENERALNY
ul. Garncarska 24
31-115 Kraków
generalat@sercanki.org.pl 
12 422 57 66

PROWINCJA NMP KRÓLOWEJ POLSKI, CZĘSTOCHOWA
ul. Spadzista 15
42-200 Częstochowa
prowincjaczestochowa@sercanki.org.pl 
34 363 36 27

PROWINCJA ŚW. JÓZEFA, RZESZÓW
ul. ks. J. Sondeja 7
35-011 Rzeszów
prowincjasj@sercanki.org.pl 
17 852 07 40

 

 

Glory be to the Most Sacred Heart ​of Jesus!

W liturgiczne wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny, 17 czerwca 2023 r., s. Margaret Mary Hill z Prowincji Najśw. Serca Jezusowego w USA obchodziła 50-lecie ślubów zakonnych.

Duchowym przygotowaniem do tego wydarzenia były rekolekcje, które odprawiło kilkanaście sióstr z prowincji w dniach 8 – 15 czerwca w Domu św. Józefa w Munster.

W sobotni poranek Siostra Jubilatka przyjęła z rąk m. prow. Klary Słoniny złoty wianek i świecę oraz słowa wdzięczności za 50 lat ofiarnej służby Bożemu Sercu. Centralnym momentem jubileuszowego świętowania była Msza św. dziękczynna za otrzymane łaski, której przewodniczył ks. Aron Maghsoudi.

Po homilii s. Margaret Mary, trzymając w ręku zapaloną świecę, odczytała jubileuszową modlitwę i powierzyła się na nowo Najświętszemu Sercu Jezusowemu, ponawiając swoje śluby.

W uroczystości uczestniczyło kilkanaście sióstr z amerykańskich wspólnot, a wśród nich siostry nowicjuszki i siostra aspirantka.

Po błogosławieństwie i pamiątkowych zdjęciach Siostra Jubilatka spotkała się z siostrami z i gośćmi przy świątecznym stole, na którym nie mogło zabraknąć jubileuszowego tortu przybranego złotymi różami.

Jubileuszowa uroczystość była dla Prowincji Najśw. Serca Jezusowego historycznym wydarzeniem, ponieważ s. Margaret Mary Hill jest pierwszą sercanką, która w całości przeżywała swoją formację na ziemi amerykańskiej.