ZGROMADZENIE SŁUŻEBNIC NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSOWEGO
DOM GENERALNY
ul. Garncarska 24
31-115 Kraków
generalat@sercanki.org.pl 
12 422 57 66

PROWINCJA NMP KRÓLOWEJ POLSKI, CZĘSTOCHOWA
ul. Spadzista 15
42-200 Częstochowa
prowincjaczestochowa@sercanki.org.pl 
34 363 36 27

PROWINCJA ŚW. JÓZEFA, RZESZÓW
ul. ks. J. Sondeja 7
35-011 Rzeszów
prowincjasj@sercanki.org.pl 
17 852 07 40

 

 

„Adwent z Maryją w Duchu Świętym” – taki tytuł miało spotkanie adwentowe dla młodych kobiet, które odbyło się w dniach 2-3 grudnia 2023 r. w Issy les Moulineaux.

W wydarzeniu, które poprowadzili: ks. Karol Kowalik i s. Faustyna Maria Kruczkowski z Neuf-Marché, wzięło udział 12 dziewcząt z Francji i Niemiec. Poniżej zamieszamy wspomnienia z rekolekcji.

„Był to czas poznawania się, budowania wspólnoty i wzajemnego ubogacania. Wszystko było zanurzone w modlitwie i codziennej Eucharystii, by ten czas pomógł nam, stawać się coraz bardziej przyjaciółkami Boga i otworzyć się na dar drugiego człowieka. Niesamowicie szybko udało nam się stworzyć klimat wzajemnego wsparcia i zaufania, co było bardzo pomocne do przeprowadzenia różnych ćwiczeń na warsztatach, by lepiej zgłębić temat i doświadczyć działania Bożego w nas. W tym grudniowym spotkaniu towarzyszyła nam w szczególny sposób Maryja, która wskazuje nam na to, do jak wielkich rzeczy jest zdolna kobieta otwarta na Ducha Świętego. To Ona jest dla nas inspiracją do tego, by w życiu codziennym całkowicie zaufać Bogu, słuchać Jego Słowa, rozważać w sercu poszczególne wydarzenia z naszego życia i dawać się Jemu prowadzić, by stawać się świadkiem Jego miłości”.

 s. Faustyna Maria Kruczkowski

„W te pierwsze dni Adwentu razem z jedenastoma wspaniałymi uczestniczkami, zanurzyłyśmy się w cudną inicjatywę s. Faustyny – Czasu dla młodych kobiet. Ten okres dwóch dni, choć krótki, trwał w jak najmilszym towarzystwie. Był chwilą refleksji nad sobą i nad swoją relacją z Bogiem. Dwie konferencje, warsztaty, adoracja, spowiedź, Msze święte – wszystko to, czego pragnie  dusza każdego człowieka, aby dobrze rozpocząć ten błogosławiony czas Adwentu. I wraz z Maryją, która nad nami czuwała, mogłyśmy wsłuchać się w głos Pana, który przemawiał do nas przez s. Faustynę i ks. Karola oraz przez każdą z nas. Życzę wszystkim młodym kobietom tak wspaniałego „oddechu świeżego powietrza w czasach smogu”. Niech to spotkanie wyda w nas dojrzały owoc, którym dalej będziemy mogły się dzielić z innymi ludźmi.

Alicja