ZGROMADZENIE SŁUŻEBNIC NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSOWEGO
DOM GENERALNY
ul. Garncarska 24
31-115 Kraków
generalat@sercanki.org.pl 
12 422 57 66

PROWINCJA NMP KRÓLOWEJ POLSKI, CZĘSTOCHOWA
ul. Spadzista 15
42-200 Częstochowa
prowincjaczestochowa@sercanki.org.pl 
34 363 36 27

PROWINCJA ŚW. JÓZEFA, RZESZÓW
ul. ks. J. Sondeja 7
35-011 Rzeszów
prowincjasj@sercanki.org.pl 
17 852 07 40

 

 

W dniach 15-21 stycznia 2024 r. w miejscowości Tupiza w Boliwii trwało spotkanie formacyjne dla młodzieży, które współprowadziły dwie siostry sercanki z Wiceprowincji św. Franciszka z Asyżu: s. Ruth Sarzuri Laura i s. Andrea Flores Claros.

Poniżej zamieszczamy krótką relację z tego wydarzenia.

Z radością wspominamy spotkanie dla młodzieży, które rozpoczęło się 15 stycznia, na kilka dni przed liturgiczną uroczystością św. Józefa Sebastiana Pelczara. W poniedziałek po południu wszystkie delegacje dziewcząt i chłopców przybyły do miejscowości Charaja położonej 30 minut od Tupizy w departamencie Potosi.

Obóz zorganizowany przez Młodzieżowe Duszpasterstwo Powołaniowe Redemptorystów został zainaugurowany w obecności przedstawicieli następujących parafii: św. Gerarda w Oruro, Najśw. Zbawiciela i św. Rocha w Santa Cruz, Naszej Pani Miłosierdzia w Montero, Słodkiego Imienia Jezus w Vallegrande, Naszej Pani Gromnicznej w Tupizie, św. Borgiasza w Beni i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarija.

Przez cały tydzień odbywały się różne zajęcia: konferencje, modlitwy, adoracje Najświętszego Sakramentu, refleksje, gry, prezentacje działalności różnych parafii, pielgrzymki do sanktuarium w Virgen de los Remedios (Matki Bożej Pocieszenia), a także spotkanie pod hasłem „Misjonarze nadziei śladami Odkupiciela”. 

Młodzi ludzie mieli okazję przystąpić do spowiedzi św. i skorzystać z obecności  i pomocy sześciu kapłanów oraz przedstawicieli zgromadzeń zakonnych.

Niech Chrystus będzie uwielbiony w sercach tych młodych ludzi. Modlimy się o obfite owoce naszego spotkania, które upłynęło pod znakiem Serca Jezusowego i szczególną opieką św. Józefa Sebastiana Pelczara oraz bł. Matki Klary Szczęsnej.