ZGROMADZENIE SŁUŻEBNIC NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSOWEGO
DOM GENERALNY
ul. Garncarska 24
31-115 Kraków
generalat@sercanki.org.pl 
12 422 57 66

PROWINCJA NMP KRÓLOWEJ POLSKI, CZĘSTOCHOWA
ul. Spadzista 15
42-200 Częstochowa
prowincjaczestochowa@sercanki.org.pl 
34 363 36 27

PROWINCJA ŚW. JÓZEFA, RZESZÓW
ul. ks. J. Sondeja 7
35-011 Rzeszów
prowincjasj@sercanki.org.pl 
17 852 07 40

 

 

Św. Joanna Beretta Molla – patronka małżeństw, rodzin, dzieci poczętych i matek w stanie błogosławionym – od września 2023 r. w sposób szczególny towarzyszy katolikom z Parafii pw. Ducha Świętego w Maggotty na Jamajce, gdzie od 20 lat posługują siostry sercanki.

19 września 2023 r. na zaproszenie proboszcza miejscowej parafii ks. Marka Bzinkowskiego, przybyła z Polski doktor Krystyna Zając wraz z relikwiami św. Joanny Beretty Molli. Towarzyszyła jej doktor Janina Langiewicz z Chicago, wieloletnia wolontariuszka w klinice współprowadzonej przez siostry.

23 września odbyło się spotkanie jamajskich dzieci z Kółka Misyjnego z p. dr Krystyną, która w sposób bardzo przystępny opowiedziała życie i drogę do świętości wspaniałej lekarki, żony i matki – Joanny Beretty Molli. Zajęcia z Panią Doktor zaowocowały pracami plastycznymi, wykonanymi przez dzieci. Kolorowe malowidła przedstawiały sceny z życia Świętej i jej rodziny. 

Nazajutrz, 24  września,  w 68. rocznicę zawarcia Sakramentu Małżeństwa Joanny Beretty z Piotrem Mollą, do kościoła w Maggotty w uroczystej procesji zostały wprowadzone relikwie św. Joanny. Po Mszy św. wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni na „ucztę weselną”, którą stanowił wspólny posiłek i radosne świętowanie przy stole.

Siostry sercanki z Jamajki podkreślają, że wrześniowa uroczystość miała niezwykły charakter i niosła bardzo ważne przesłanie dla miejscowej ludności, która wsparta duchową i materialną opieką misjonarzy dopiero poznaje wartość wiary i piękno rodziny zbudowanej na fundamencie Bożych przykazań. Jak dotąd na tamtych terenach nie przyjął się bowiem tradycyjny model rodziny, dlatego tym bardziej potrzeba gorącej modlitwy w intencji matek w stanie błogosławionym, rodziców, dzieci i wszystkich, którym św. Joanna może wyprosić łaskę prawdziwej wiary.