ZGROMADZENIE SŁUŻEBNIC NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSOWEGO
DOM GENERALNY
ul. Garncarska 24
31-115 Kraków
generalat@sercanki.org.pl 
12 422 57 66

PROWINCJA NMP KRÓLOWEJ POLSKI, CZĘSTOCHOWA
ul. Spadzista 15
42-200 Częstochowa
prowincjaczestochowa@sercanki.org.pl 
34 363 36 27

PROWINCJA ŚW. JÓZEFA, RZESZÓW
ul. ks. J. Sondeja 7
35-011 Rzeszów
prowincjasj@sercanki.org.pl 
17 852 07 40

 

 

W dniach 9-10 czerwca 2023 r. w Parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Warce odbyło się spotkanie formacyjno-integracyjne, w którym uczestniczyła dzieci i młodzież należąca do Sercańskiej Rodziny Świeckich.

W piątkowe popołudnie po obiedzie wszyscy uczestnicy sercańskiej wyprawy zwiedzili miejscowe Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego, a następnie wzięli udział w grze terenowej, przygotowanej przez starszych członków grupy. Zabawa była okazją do poznania historii miasta, a także zawiązania wspólnoty. 

Wieczorem członkowie wspólnoty należący do harcerstwa rozłożyli namioty i po zajęciach integracyjnych i Apelu Jasnogórskim z przesłaniem formacyjnym udali się na spoczynek.

Sobota była niemal w całości dniem przeznaczonym na 16-kilometrową wyprawę kajakową pod opieką profesjonalnego  ratownika. Korzystając z piękna stworzenia 40-osobowa grupa dzieci i młodzieży w towarzystwie ks. Rafała Omyły i s. Wiktorii Bogusz z Częstochowy oraz s. Amandy Adamczyk z Biecza, s. Petronii Cieślak z Pińczowa s. Bożymiry Piś z Warki udała się na spływ kajakowy  Pilicą. Po wyprawie wszyscy uczestnicy spotkania wzięli udział w zabawach harcerskich przy ognisku. Jednak te wszystkie atrakcje miały wymiar drugoplanowy, ponieważ najważniejszym punktem tego dnia Eucharystia. Ks. Rafał zachęcał, by osobę Jezusa i Jego nauczanie postawić w centrum swojego życia, a wtedy rzeczywistością staną się słowa Pisma Świętego że „więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu” (Dz 20, 35). Spotkanie integracyjne było tez okazją do odkrywania skarbów Bożego Serca i radowania się z przynależności do dziecięcej i młodzieżowej wspólnoty SRŚ.

Czerwcowe spotkanie w Warce odbyło się dzięki otwartości i zaangażowaniu sióstr z miejscowej wspólnoty i życzliwym przyjęciu przez Księdza Proboszcza Jarosława Kucharczyka, za co uczestnicy wyprawy z serca dziękują organizatorom.