ZGROMADZENIE SŁUŻEBNIC NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSOWEGO
DOM GENERALNY
ul. Garncarska 24
31-115 Kraków
generalat@sercanki.org.pl 
12 422 57 66

PROWINCJA NMP KRÓLOWEJ POLSKI, CZĘSTOCHOWA
ul. Spadzista 15
42-200 Częstochowa
prowincjaczestochowa@sercanki.org.pl 
34 363 36 27

PROWINCJA ŚW. JÓZEFA, RZESZÓW
ul. ks. J. Sondeja 7
35-011 Rzeszów
prowincjasj@sercanki.org.pl 
17 852 07 40

 

 

Wielbię Cię, że na mnie wejrzałeś…

W wigilię święta Ofiarowania Pańskiego, 1 lutego 2024 r., w kaplicy Domu Macierzystego Zgromadzenia Sióstr Sercanek w Krakowie miało miejsce przyjęcia do postulatu aspirantki Pauliny Niechaj. 

Po liturgii słowa siostra Paulina powierzyła się Najświętszemu Sercu Jezusowemu przez wstawiennictwo Matki Bożej, wyrażając pragnienie rozeznawania powołania w sercańskiej rodzinie zakonnej.

„Boże mój i Królu, wielbię Cię i dzięki Ci składam z całego serca za to, że w swoim miłosierdziu wejrzałeś na mnie niegodną i powołałeś do szczególnej przyjaźni z Tobą. Udziel mi łaski, bym coraz lepiej rozumiała i doceniała ten szczególny dar Twojego Najświętszego Serca” – modliła się siostra rozpoczynająca kolejny etap formacji. 

W ceremonii przyjęcia do postulatu uczestniczyły siostry z zarządu generalnego, a także s. mistrz. Liliana Mozdyniewicz oraz siostry z krakowskich wspólnot. Po zakończeniu ceremonii postulantka s. Paulina przyjęła od sióstr serdeczne życzenia i zapewnienie o modlitwie.

Nazajutrz, w Światowym Dniu Życia Konsekrowanego, w kościele Najśw. Serca Pana Jezusa w Krakowie sprawowana była Eucharystia w intencji sióstr postulanetek: s. Pauliny Niechaj z Polski i s. Clare Schachte ze Stanów Zjednoczonych, o umocnienie w miłości do Bożego Serca, do Kościoła i do Zgromadzenia oraz o opiekę Najśw. Maryi Panny na czas rozeznawania powołania.