ZGROMADZENIE SŁUŻEBNIC NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSOWEGO
DOM GENERALNY
ul. Garncarska 24
31-115 Kraków
generalat@sercanki.org.pl 
12 422 57 66

PROWINCJA NMP KRÓLOWEJ POLSKI, CZĘSTOCHOWA
ul. Spadzista 15
42-200 Częstochowa
prowincjaczestochowa@sercanki.org.pl 
34 363 36 27

PROWINCJA ŚW. JÓZEFA, RZESZÓW
ul. ks. J. Sondeja 7
35-011 Rzeszów
prowincjasj@sercanki.org.pl 
17 852 07 40

 

 

Ponad 60 osób należących do młodzieżowych i dziecięcych wspólnot Sercańskiej Rodziny Świeckich uczestniczyło w spotkaniu formacyjno-integracyjnym, które odbyło się 25 listopada 2023 r. w Krakowie.

Członkom sercańskich wspólnot towarzyszyli: ks. Rafał Omyła z Częstochowy i ks. Mariusz Nakonieczny z Lublina, a także s. Amanda Adamczyk i s. Miriam Prymon z Biecza, s. Wiktora Bogusz z Warki, s. Petronia Cieślak z Łodzi, s. Bożymira Piś z Lublina, s. Noemia Pluta z Częstochowy i s. Stella Pastuszka z Zalesia Górnego.

W sobotnie przedpołudnie w auli Bursy im. bł. Matki Klary Szczęsnej,  po przywitaniu wszystkich uczestników i gościnnym przyjęciu, dziewczęta i chłopcy zostali zaproszeni do przyjrzenia się własnemu sercu, aby kształtować je na wzór Serca Jezusowego. Był to temat wiodący spotkania, a jednocześnie zadanie na kolejne miesiące pracy formacyjnej.

Po warsztatach muzycznych w samo południe w kościele pw. Najśw. Serca Pana Jezusa przy ul. Garncarskiej rozpoczęła się uroczysta Msza św. sprawowana w intencji sercańskich wspólnot gromadzących dzieci i młodzież wokół Serca Bożego, a także  w intencji animatorów oraz sióstr i całego Zgromadzenia Służebnic Najśw. Serca Jezusowego, z prośbą o nowe powołania. Podczas homilii celebrans zachęcił do świadomego przeżywania przygotowań do zbliżającej się 100. rocznicy śmierci św. Józefa Sebastiana Pelczara, która przypadnie 28 marca 2024. Po zakończeniu Mszy św. przed wystawionym Najśw Sakramentem wszyscy zgromadzeni odnowili swoje przyrzeczenia, zawierzając się Najśw. Sercu Pana Jezusa.

Po obiedzie dzieci skorzystały z atrakcji zaproponowanych przez Park Trampolin. Niektóre z nich zwiedziły Muzeum Przyrodnicze.

Wieczorem podopieczni wraz z opiekunami, wdzięczni Bogu za wszystkie łaski tego spotkania, a także siostrom za życzliwe przyjęcie, powrócili do swoich domów umocnieni na duszy i ciele.