ZGROMADZENIE SŁUŻEBNIC NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSOWEGO
DOM GENERALNY
ul. Garncarska 24
31-115 Kraków
generalat@sercanki.org.pl 
12 422 57 66

PROWINCJA NMP KRÓLOWEJ POLSKI, CZĘSTOCHOWA
ul. Spadzista 15
42-200 Częstochowa
prowincjaczestochowa@sercanki.org.pl 
34 363 36 27

PROWINCJA ŚW. JÓZEFA, RZESZÓW
ul. ks. J. Sondeja 7
35-011 Rzeszów
prowincjasj@sercanki.org.pl 
17 852 07 40

 

 

Pasterz z sercem otwartym na cały świat

Todo para el unico Dios – Wszystko dla Boga Jedynego – te słowa stały się głównym przesłaniem  jubileuszowego dziękczynienia za dar życia i świętości Biskupa Józefa Sebastiana Pelczara, które odbyło się 21 kwietnia 2024 r. w Montero w Boliwii.

W Niedzielę Dobrego Pasterza uroczystej Mszy św. z udziałem sióstr ze wszystkich sercańskich wspólnot w Boliwii, a także w Argentynie przewodniczył nuncjusz apostolski ks. bp Fermin Emilio Sosa Rodriguez, z pochodzenia Meksykańczyk. Do koncelebry dołączyli: ks. abp Rene Leigue z  Santa Cruz; o. Tadeusz Gieniec, redemptorysta, o. Henry Curllar, proboszcz z Montero i  o. Marcelo Escalante, salezjanin z sąsiedniej parafii. 

Dziękczynienie było okazją do przypomnienia na nowo postaci św. Józefa Sebastiana Pelczara – pasterza który był otwarty nie tylko na najbliższe otoczenie, ale sercem sięgał o wiele dalej, na cały świat. Dlatego też siostry sercanki zainspirowane przykładem Założycieli niosą miłość Bożego Serca do najbardziej potrzebujących, posługując od wielu lat na ziemi boliwijskiej i argentyńskiej. 

W przygotowanie uroczystości włączyły się siostry ze wszystkich wspólnot, a także podopieczne z sierocińca w Montero, które zatroszczyły się o oprawę muzyczną liturgii. Posługę podjęła także Liturgiczna Służba Ołtarza z miejscowej parafii. Do zebranych w świątyni słowa wdzięczności za dar wspólnej modlitwy ku czci św. J.S. Pelczara skierowała m. wiceprow. Krystyna Gosztyła. Po uroczystej Mszy św. biskupi i kapłani wraz z siostrami i gośćmi spotkali się przy świątecznym stole.