ZGROMADZENIE SŁUŻEBNIC NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSOWEGO
DOM GENERALNY
ul. Garncarska 24
31-115 Kraków
generalat@sercanki.org.pl 
12 422 57 66

PROWINCJA NMP KRÓLOWEJ POLSKI, CZĘSTOCHOWA
ul. Spadzista 15
42-200 Częstochowa
prowincjaczestochowa@sercanki.org.pl 
34 363 36 27

PROWINCJA ŚW. JÓZEFA, RZESZÓW
ul. ks. J. Sondeja 7
35-011 Rzeszów
prowincjasj@sercanki.org.pl 
17 852 07 40

 

 

Żyj pełnią powołania – to hasło, określające misję Dominikańskiego Ośrodka Formacji i Rozwoju „Tabgha”, ukazuje istotę spotkania formacyjnego sióstr sercanek, które odbyło się w dniach 19-21 kwietnia 2024 r. w domu generalnym w Krakowie. O. Tomasz Gaj OP ze wspomnianego ośrodka poprowadził dla 36 sióstr warsztaty z zakresu komunikacji interpersonalnej.

W programie zjazdu znalazły się: wspólna modlitwa, warsztaty komunikacyjne oraz spotkania integracyjne. Każdy z tych punktów był zaproszeniem do odkrycia na nowo daru konsekracji, radości z Bożego wybrania oraz wartości siostrzanej wspólnoty. 

W sobotę i w niedzielę podczas Eucharystii siostry dziękowały za dar powołania do sercańskiej rodziny zakonnej i modliły się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W homilii o. Tomasz Gaj OP zachęcał siostry do spojrzenia na siebie i na innych oczami Jezusa Dobrego Pasterza, który nikogo nie odrzuca, ale pragnie wszystkich przyprowadzić do siebie i dać im życie w obfitości (por. J 10, 1-18).

W sesji zorganizowanej przez s. as. Dawidę Kaszuba wzięły udział siostry z wielu sercańskich wspólnot z Polski, z Francji, z Ukrainy i z Rzymu. Podczas tych dni dobrym słowem i modlitwą towarzyszyła siostrom m. gen. Olga Podsadnia. Posługę organizacyjną wraz z s. as. Dawidą podjęły siostry z Domu św. Józefa.